Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Кібернетика

Кібернетика

Назва:
Кібернетика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,99 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Кібернетика


План
1. Поняття кібернетики.
2. Розвиток кібернетики».
3. Предмет, методи і цілі кібернетики.
4. Кібернетика й інформація.
5. Місце кібернетики в системі наук.
6. Роль і значення кібернетики.
7. Кібернетика й комп'ютери.
8. Застосування кібернетики — моделювання.


Сучасне покоління є свідком стрімкого розвитку науки й техніки. За останні триста років людство пройшло шлях від найпростіших парових машин до могутніх атомних електростанцій, опанувало надзвукові швидкості польоту, поставило собі на службу енергію річок, створило величезні океанські кораблі й гігантські землерийні машини, що заміняють ручну працю десятків тисяч людей. Запуском першого Штучного супутника Землі й польотом першої людини в космос був прокладений шлях до освоєння космічного простору.
Однак до середини XX століття майже всі створені людиною механізми призначалися для виконання хоча й досить різноманітних, але в основному виконавчих функцій. їхня конструкція передбачала завжди більш-менш складне управління, здійснюване людиною, що повинна оцінювати зовнішню обстановку, зовнішні умови, спостерігати за ходом того чи іншого процесу і відповідно керувати машинами, рухом транспорту і т. д. Область розумової діяльності, психіки, сфера логічних функцій людського мозку здавалися донедавна зовсім недоступними для механізації.
Малюючи картини життя майбутнього суспільства, автори фантастичних оповідань і повістей часто уявляли, що всю роботу за людину виконуватимуть машини, а роль людини зведеться лише до того, щоб, спостерігаючи за роботою цих машин, натискати на пульті відповідні кнопки, що керують певними операціями.
Однак сучасний рівень розвитку радіоелектроніки дозволяє ставити й вирішувати завдання створення нових пристроїв, що звільнили б людину від необхідності спостерігати за виробничим процесом і керувати ним, тобто замінили б собою оператора, диспетчера. З'явився новий клас машин — керуючі машини, здатні виконувати найрізноманітніші й часто досить складні завдання управління виробничими процесами, рухом транспорту і т. д. Створення керуючих машин дозволяє перейти від автоматизації окремих верстатів і агрегатів до комплексної автоматизації конвеєрів, цехів, цілих заводів.
Обчислювальна техніка використовується не тільки для управління технологічними процесами і вирішення численних трудомістких науково-теоретичних і конструкторських обчислювальних завдань, але й у сфері управління народним господарством, економіки й планування.
Поняття кібернетики
Існує велика кількість різних визначень поняття «кібернетика», однак усі вони зводяться до того, що кібернетика — це наука, яка вивчає загальні законо-
мірності будови складних систем управління й протікання в них процесів управління. У зв'язку з тим, що будь-які процеси управління пов'язані з прийняттям рішень на основі одержуваної інформації, то кібернетику часто визначають також як науку про загальні закони одержання, зберігання, передачі й перетворення інформації у складних керуючих системах.
Поява кібернетики як самостійного наукового напрямку належить до 1948 p., коли американський учений, професор математики Массачусетського технологічного інституту Норберт Вінер (1894—1964) опублікував книгу «Кібернетика, або Управління й зв'язок у тварині й машині». У цій книзі Вінер узагальнив закономірності, що належать до систем управління різної природи — біологічних, технічних і соціальних. Питання управління в соціальних системах були більш докладно розглянуті ним у книзі «Кібернетика й суспільство», опублікованій у 1954 р.
Назва «кібернетика» походить від грецького «кюбернетес», що спочатку означало «кермовий», «кормчий», але згодом почало означати і «правитель над людьми». Так, давньогрецький філософ Платон у своїх творах в одних випадках називає кібернетикою мистецтво керування кораблем або колісницею, а в інших — мистецтво правити людьми. Показово, що римлянами слово «кюбернетес» було перетворене на «губернатор».
Відомий французький вчений-фізик А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Кібернетика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок