Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Технології робочого стола

Технології робочого стола

Назва:
Технології робочого стола
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Технології робочого стола
Найпоширенішими технологіями робочого стола є редагування текстових даних, оброблення графічних і табличних даних.
Для роботи з текстом використовують текстові процесори (редактори). Вони забезпечують реалізацію чотирьох
процедур,
Процедура впровадження дає змогу набирати текст з одночасним заданням попередніх параметрів його компонування (верстання).
Процедура перегляду дає змогу скролювати (англ. зсгоііп^ — прокручувати) текст на екрані з послідовним його вертикальним або горизонтальним зміщенням. Одночасно з переглядом може бути зроблено редагування тексту. Для швидкого його перегляду тексту може бути присвоєний статус чернетки, а також змінений масштаб зображення. Переміщення по тексту спрощується за допомогою закладок.
Процедура оброблення виконується над введеними й відкоригованими документами. До цієї процедури належать: смислова класифікація тексту (за назвою, іменем автора, датою створення або перегляду та ін.); переверстання тексту (нове розміщення сторінок, додатків і поточних заголовків, зміна нумерації сторінок, коригування посилань та ін.); проведення необхідних обчислень у межах сторінок тексту; впорядкування змісту за заголовками; автоматична індексація ключових слів і можливість введення та написання імен й адрес з іншого набору даних. За допомогою засобів форматування можна створити зовнішній вигляд документа, змінити стиль, підкреслити, виділити курсивом, змінити розміри символу, виділити абзаци, вирівняти їх ліворуч, праворуч, до центру, виділити в рамку.
У більшості процесорів реалізовано функції перевірки орфографії, вибору шрифтів і кеглів, центрування заголовків, розбиття тексту на сторінки, в одну або кілька колонок, вставлення в текст таблиць і рисунків, використання шаблонів посторінкових посилань, роботи з блоками тексту, зміни структури документа.
Процедура відтворення тексту керує його введенням (взаємодією з друкувальним пристроєм) і фіксує параметри друку. Перед друкуванням документа його переглядають, перевіряють текст, вибирають розмір паперу, задають кількість копій. Ці операції доповнюють екранним форматуванням тексту, можливостями паралельного друкування підготовленого документа і редагуванням нового, багатократним друкуванням тексту.
Серед текстових процесорів 'УУіпсіоууа як найпоширенішого середовища можна виділити ^Уогсі. Технологія його використання ґрунтується на інтерфейсі ^УІМР.
Графічні процесори — це інструментальні засоби, що дають змогу створювати і модифікувати графічні образи із застосуванням відповідних ІТ:—
комерційної графіки;—
ілюстрованої графіки;—
наукової графіки.
Інформаційні технології комерційної графіки забезпечують відображення інформації, що зберігається в табличних процесорах, БД й окремих локальних файлах у вигляді дво- або тривимірних графіків типу колової діаграми, стовпцевої гістограми, лінійних графіків та ін.
Інформаційні технології ілюстрованої графіки дають змогу створення ілюстрацій для різноманітних текстових документів у вигляді регулярних — різних геометричних фігур (векторна графіка) — і нерегулярних — рисунки користувача (растрова графіка). Процесори, що реалізують ІТ ілюстрованої графіки, дають змогу користувачеві вибирати товщину та колір ліній, палітру заливання, шрифт для запису і накладання тексту, створені раніше графічні образи. Користувач може стерти, розрізати рисунок або переміщати його частинами. Ці засоби реалізовано в ІТ Раіпі ВгизЬ. Однак існують ІТ, що дають змогу переглядати зображення в режимі слайдів, спеціальних ефектів й оживляти їх (Согеїі Огауу, ЗїогуЬоагсІ, Зеї 81;иоіо).
Інформаційні технології наукової графіки призначені для обслуговування задач картографії, оформлення наукових розрахунків, що містять хімічні, математичні та інші формули.
Одна із сучасних тенденцій розвитку ІТ полягає у створенні спеціалізованих інструментальних засобів, орієнтованих на певний клас задач, які можуть бути інтегровані в загальну структуру ІС. У цьому випадку розв'язання задачі (комплексу задач) за допомогою спеціалізованого інструментального засобу значно спрощується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Технології робочого стола

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок