Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи менеджменту. Формування інформаційних потоків в організаціях.

Інформаційні системи менеджменту. Формування інформаційних потоків в організаціях.

Назва:
Інформаційні системи менеджменту. Формування інформаційних потоків в організаціях.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,37 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інформаційні системи менеджменту. Формування інформаційних потоків в організаціях.


Завдання системи управління.
Кожна функція управління охоплює планування, організацію, координацію, контроль та мотивацію. Апарат управління організацією в сучасних умовах повинен задовольняти ряду наступних вимог:
бути економічним, тобто виконувати покладені на нього функції з мінімально можливими затратами праці і матеріалів;
працювати оперативно, тобто своєчасно виконувати покладені на нього функції;
працювати надійно, тобто достовірно відображати фактичний стан виробництва і рішення, що приймаються;
працювати оптимально, тобто знаходити найкраще рішення технічних, економічних, організаційних, соціальних та інших питань шляхом багатоваріантних розрахунків і вибору найвигіднішого варіанту.
Система управління вирішує складні задачі визначення стратегічних, оперативних і тактичних планів, програми дій на різні періоди, зокрема, узгодження потоків сировини, випуску продукції, комплектуючих виробів, інших ресурсів (в тому числі кадрових), взаємодії з споживачами, постачальниками та вищестоячими організаціями. Співвідношення між плануванням і управлінням є складним і різноманітним. Інтуїтивно зрозуміло, що ідеальна (яка усе передбачає) система планування може зробити достатнім програмне управління і відмовитися від оперативного управління. Навпаки, система оперативного управління вимушена своїм функціонуванням компенсувати недоліки планування, які проявляються, як несприятливі відхилення (наприклад, неправильне планування забезпеченості виробничої програми ресурсами), а оперативне управління повинне враховувати ці відхилення. Крім того, система управління здійснює контрольні функції, спостерігаючи за функціонуванням об’єкту управління, і приймає заходи у випадку відхилення від намічених програм і технологій, виявляє недоліки і несприятливі збурення.
Для управління економічними об’єктами вимагається підготовлена систематизована інформація. З подальшим розвитком суспільства неминуче відбувається ускладнення процесів управління організацією, яке стимулює розвиток інформаційних систем. Потреба в управлінні виникає для координації дій трудового колективу, що об’єднується для досягнення локальних та глобальних цілей. Існують три основні площини управління, згідно з якими розподіляються більшість завдань, функцій і задач управління, а саме:
лінійні (ділянка - цех - підприємство - об’єднання - галузь);
ресурсні (фінансові, трудові, матеріальні ресурси);
функціональні (планування, облік, матеріально-технічне забезпечення і т.д.).
Зрозуміло, що така координація відбувається на достатньо складному кількісному аналізі деяких моделей функціонування організації., так навіть продуктивність праці всієї організації не є результатом простого складання показників функціонування її підрозділів. Результати роботи організації, її якість, залежать від ефективності управління, а останнє від рішень, що приймаються. Раціональна система управління організацією повинна забезпечувати:
збереження фінансової рівноваги;
отримання стабільного чи максимального прибутку;
пошук та вибір стратегічних напрямків діяльності організації для її конкурентноспроможного існування на протязі довшого часу;
здатність до виживання і рентабельність в умовах ринку;
забезпечення стійкості функціонування об’єкту управління;
вихід на зовнішні ринки.
Очевидно, що управління будь-якою організацією - складний динамічний процес. В такому об’єкті управління динамічно змінюються параметри і характеристики, які описують стан керованої системи. Відбувається безперервна заміна одного стану об’єкту управління іншим. Тому для успішного управління процесами в організаціях необхідно оперативно враховувати ці зміни, навчитися прогнозувати їх розвиток, а значить в міру можливостей керувати ними. Тому напрацювання управлінських рішень в кінцевому підсумку - це безперервний процес обробки інформації.
Оптимальність рішень забезпечується тільки шляхом порівняння їх варіантів, а якість рішень залежить від повноти множини альтернатив, що розглядаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інформаційні системи менеджменту. Формування інформаційних потоків в організаціях.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок