Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Планування ресурсу „центральний процесор

Планування ресурсу „центральний процесор

Назва:
Планування ресурсу „центральний процесор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
РЕФЕРАТ
На тему:
Планування ресурсу „центральний процесор”


Поняття ресурсу
Ресурс — будь-який споживаний об'єкт. По запасах ресурси підрозділяються на вичерпні і невичерпні. Споживачі ресурсів - процеси. Ресурс — засіб обчислювальної системи, який може бути виділене процесу на певний інтервал часу.
Процесор — будь-який пристрій у складі ЕОМ, здатне автоматично виконувати допустимі для нього дії (процесори, канали і пристрої, що працюють з каналами). Реалізація системи управління процесами у складі ОС пред'являє визначені вимоги до властивостей процесорів.
Класифікація ресурсу
По ознаці реальності ресурси діляться на фізичні і віртуальні (останні тільки в окремих властивостях схожі з фізичними ресурсами). По можливості розширення властивостей діляться на еластичні і жорсткі (не допускаючі віртуалізації).
По ступеню активності розділяються на пасивні і активні (можуть виконувати дії по відношенню до інших ресурсів). За часом існування: постійні (доступні у весь час процесу: і до, і після його роботи) і тимчасові. По ступеню важливості: основні і другорядні (допускають альтернативний розвиток процесу при їх відсутності).
По функціональній надмірності при розподілі, дорогою, але що надається швидко, і дешевий, але що надається з очікуванням.
По структурі: прості (не містить складових елементів) і складові. Вони розрізняються числом станів: простій може бути тільки в двох станах — доступний або зайнятий. По характеру використовування розподілюваних ресурсів: потребуючі і відтворні ресурси (допускають багатократне використовування і звільнення).
По характеру використовування: послідовно і паралельно використовувані.
За формою реалізації: жорсткі (у принципі не допускають копіювання) і м'які (допускають тиражування і підрозділяються на програмні і інформаційні ресурси).
Дисципліна розподілу ресурсу визначає порядок використовування багатьма процесами того або іншого ресурсу, який в кожен момент часу може обслуговувати тільки один процес.
1.2.Основні види ресурсів обчислювальної системи.
Розглянемо коротко основні види ресурсів обчислювальної системи і способи їхнього поділу . Одним з найважливіших ресурсів є процесорний час. Процесорний час поділяється змінно (паралельно).
Другим видом ресурсів обчислювальної системи можна вважати пам'ять. ОП може бути розділена й одночасним способом і змінно. Пам'ять - дуже цікавий вид ресурсу. Справа в тім, що в кожен конкретний момент часу процесор при виконанні обчислень звертається до обмеженого числа осередків ОП. З цього погляду пам'ять бажано розділяти для більшого числа процесів, що паралельно виконуються. З іншого боку, як правило, чим більше ОП може бути виділено тим кращі будуть умови для його виконання. Тому проблема ефективного поділу ОП між паралельно виконуваними обчислювальними процесами є однією із самих актуальних. Коли говорять про зовнішню пам'ять (наприклад, пам'ять на магнітних дисках) то власне пам'ять і доступ до неї вважаються різними видами ресурсу. Але для повної роботи з зовнішньою пам'яттю необхідно мати цих два ресурса. Власне зовнішня пам'ять може розділятися одночасно, а доступ до неї — змінно. Якщо говорити про зовнішні пристрої, то вони, як правило можуть розділятися паралельно, якщо використовуються механізми прямого доступу. Якщо ж пристрій працює з послідовним доступом, то воно не може вважатися розділеним ресурсом. Простими прикладами зовнішніх пристроїв, що не можуть бути поділюваними, є принтер і нагромаджувач на магнітній стрічці.
Дуже важливим видом ресурсів є програмні модулі. Розглянемо системні програмні модулі, оскільки вони розглядаються, як програмні ресурси і можуть бути розподілені між процесами, що виконуються. Як відомо програмні модулі можуть бути однократно і багаторазово використовуваними. Однократно використовуваними називають такі програмні модулі, що можуть бути правильно виконані тільки один раз це означає, що в процесі свого виконання вони можуть пошкодити частину коду, або вихідні дані від яких залежить хід обчислень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Планування ресурсу „центральний процесор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок