Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття інформації. Повідомлення та дані

Поняття інформації. Повідомлення та дані

Назва:
Поняття інформації. Повідомлення та дані
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Поняття інформації. Повідомлення та дані


Сучасне трактування поняття інформації змінюється за мірою вивчення форм прояву та усвідомлення ролі інформації в процесах пізнання і керування.
У поняття інформації, що використовується ще з часів Марка Цицерона, люди вкладали цілком певний зміст, визначаючи цим словом повідомлення про будь-що або про стан чого-небудь. У такому контексті поняття інформації нерідко використовується і дотепер. Відповідно до цього трактування під інформацією розуміють, як правило, будь-які відомості, одержувані людиною.
За мірою поглиблення наукових досліджень до природи інформаційних процесів, що протікають у технічних, біологічних і соціальних системах, з'являлися усе нові трактування поняття інформації. При цьому виникла низка принципових питань, що потребують відповіді. Чи є інформація результатом розумової діяльності людини або вона може бути присутньою і в неживій природі Як співвідносяться поняття матерії та інформації, інформації й свідомості? Ці питання в даний час є предметом пожвавлених дискусій вчених різних фахів.
Інформація – одне з фундаментальних понять науки, таких як матерія та енергія. Слово "інформація" походить від латинського слова informare – зображувати, роз'ясняти, викладати що-небудь, складати поняття про будь-що, – і від російського слова інформувати – давати відомості, про будь-що інформувати. Інформації "взагалі" не існує. Її існування пов'язують з одержувачем (споживачем), у тому числі потенційним.
Інформація надходить по телефону, її переносять телеграф, радіо, телебачення. Вона записується на магнітних стрічках і фоточуттєвому папері, передається людською мовою, поширюється у вигляді газет, журналів, книг. Інформація зберігається у бібліотеках, архівах, базах даних, її повідомляють нам вимірювальні прилади, смак їжі, запахи, вид зоряного неба.
За значного розмаїття визначень терміну "інформація" найбільш загальним і прийнятним є таке: інформація – це характеристика взаємодії повідомлення зі споживачем. Усе, що ми спостерігаємо, чуємо, сприймаємо дотиком, відчуваємо, є не що інше, як прийом, обробка, накопичення та видача інформації. Справедливо відзначив академік В.М.Глушков, що "... по суті немає жодної ділянки людської діяльності, де б ми не мали справу з перетворенням інформації".
За рівнем цінності інформації для учасників інфовзаємодії, ступенем потреби в ній інформацію розділяють на три головні види: особисту, масову і спеціальну.
У широкому змісті інформація – це відомості, знання, повідомлення, що є об'єктом збереження, передачі, перетворення і які допомагають вирішити поставлене завдання. Інформація – це нові відомості, що можуть бути використані людиною для вдосконалення її діяльності й поповнення знань.
Зміст терміна "інформація" залежить від позиції, із якою дається його визначення, і від області його застосування (рис. 1).
Рис. 1. Зміст терміну "Інформація"
Інформація є відбиттям матеріальної сутності та служить способом опису взаємодії між джерелом інформації та одержувачем. Це легко перевірити, оскільки те саме повідомлення одному одержувачу може давати багато інформації, а іншому – мало або нічого. Одним словом, "інформувати" у розумінні теорії інформації означає повідомляти щось раніше невідоме.
Оскільки інформацію можна зберігати, перетворювати і передавати, мають бути носій інформації, передавач, канал зв'язку та приймач. Це середовище об'єднує джерело інформації та одержувача до інформаційної системи. Активними учасниками цієї системи не обов'язково мають бути тільки люди: обмін інформацією має відбуватися у тваринному і рослинному світі. Коли йдеться про людину як учасника інформаційного процесу, мається на увазі значима або семантична інформація, тобто та, що виражається людиною.
Будемо розрізняти поняття "інформація" і "повідомлення". Під повідомленням розуміють звичайно інформацію, виражену у визначеній формі та таку, що підлягає передачі. Повідомлення – це форма подання інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття інформації. Повідомлення та дані

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок