Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основи роботи з Windows 95/98

Основи роботи з Windows 95/98

Назва:
Основи роботи з Windows 95/98
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
106,53 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Попередження

2. Запуск Windows 95 і початок роботи

3. Робота з Windows 95

3.1. Робочий стіл

3.2. Кнопка Пуск

3.3. Запуск програм

3.4. Створення, перейменування, перенесення та копіювання папок і файлів

3.5. Знищення та відновлення файлів. Папка Корзина

3.6. Вікна. Згортання, відновлення, розгортання на весь екран

4. Робота в програмах Windows 95

4.1. Меню

4.2. Toolbar (панель інструментів)

5. Закінчення роботи і вихід з Windows 95

6. Основні відмінності інтерфейсу Windows 95 та Windows 98

1. Попередження

Забороняється сідати за комп’ютер, розпочинати і закінчувати роботу без дозволу викладача і (або) лаборантів.

Забороняється запускати програми, що не передбачені планом лабораторної роботи.

Забороняється знищувати файли без дозволу викладача.

Забороняється змінювати настройки Windows 95

Забороняється користуватися дискетами без дозволу викладача і (або) лаборантів. Кожна дискета перед використанням повинна бути перевірена на наявність комп’ютерних вірусів.

Забороняється працювати з мережею без дозволу викладача і (або) лаборантів.

При виникненні будь-яких проблем при роботі негайно звертайтеся до викладача або лаборанта.

2. Запуск Windows 95 і початок роботи

Якщо на комп’ютері встановлена операційна система Windows 95, то вона автоматично завантажиться при ввімкнені живлення. Якщо завантажилась операційна система DOS, із командного рядку наберіть "EXIT" і натисніть . Якщо це не допомогло, зайдіть у каталог Windows, наберіть у командному рядку WIN і натисніть . Якщо Windows 95 не завантажилась і тепер, зверніться до викладача або лаборанта .

Під час завантаження Windows 95 може запуститися програма ScanDisk, яка перевіряє твердий диск на наявність помилок. У випадку, якщо ScanDisk знайшов помилки, негайно покличте викладача або лаборанта.

В процесі завантаження Windows 95 на екрані з’являються повідомлення операційної системи. Більшість з них свідчить про те, що все гаразд. У випадку, коли на екрані з’явилося повідомлення про помилку, вимога натиснути на клавішу, або твердий диск комп’ютера не подає ознак життя тривалий час, кличте викладача або лаборанта.

3. Робота в Windows 95

3.1. Робочий стіл

Після успішного завантаження можна розпочинати роботу. Місце, в якому ви опинилися, називається Робочим Столом. На ньому знаходяться ярлики (невеличкі малюнки, подвійне натискання мишею на яких запускає певну програму), папки (містять у собі файли або інші папки). У Windows 95 разом з клавіатурою можна використовувати маніпулятор “миша”. Для того, щоб виділити (обрати) ярлик або папку на робочому столі, підведіть до неї курсор миші (стрілочку) і натисніть один раз ліву кнопку. Для запуску програми або відкриття папки слід натиснути на ній ліву кнопку миші двічі.

Щоб перемістити об’єкт в інше місце на Робочому столі, виділіть його або наведіть на нього курсор миші, потім натисніть ліву кнопку і, не відпускаючи її, рухайте об’єкт у потрібне місце. Коли об’єкт опинився там, де слід, відпустіть ліву кнопку миші.

Вправи

Вправа 1. Перемістіть значок Корзина у лівий нижній кут Робочого Столу. Перемістіть значок Мой компьютер у центр Робочого Столу.

Вправа 2. Вистройте значки на Робочому Столі. Впорядкуйте значки на Робочому Столі: за ім’ям; за датою.

3.2. Кнопка Пуск

У лівому нижньому кутку екрану, на панелі задач, знаходиться кнопка Пуск (Start в англійській версії Windows 95). При натисканні на неї з’являється меню, яке містить пункти Программы, Документы, Настройка, Поиск, Справка, Выполнить і Завершение работы (рис. 1).

Рис. 1. Меню Пуск

Пункт Настройка ви не будете використовувати у своїй роботі.

Пункт Программы містить програми, серед яких можна знайти необхідні для роботи. Для запуску програм необхідно навести на її назву курсор миші або обрати її клавішами-стрілками (обраний пункт виділений кольором), і натиснути один раз ліву кнопку миші або клавішу .

Пункт Документы містить перелік 15 останніх документів, які були відкриті на даному комп’ютері. Щоб редагувати документ (запустити відповідний редактор), виберіть необхідний документ і натисніть один раз ліву кнопку миші або клавішу .

Пункт Поиск запускає програму пошуку. Програма пошуку здатна відшукати файл за назвою або частиною назви, розширенням або частиною розширення, словом або словосполученням, яке міститься у файлі.

Для того, щоб додати в меню Пуск ярлик програми, необхідно натиснути праву кнопку миші на кнопці Пуск, і у меню вибрати пункт Открыть або Проводник (рис. 2).

Рис. 2. Редагування меню Пуск

Іншим шляхом, за допомогою якого можна додати програми в меню Пуск є меню, що з’являється при натисненні правою кнопкою миші на панелі задач. У меню, що з’явилося, оберіть пункт Свойства, закладку “Настройка меню”. Натискаючи на кнопки Добавить і Удалить, можна додавати або видаляти програми, ярлики або папки з меню Пуск (рис. 3).

Рис. 3. Настройка меню Пуск

Вправи

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Основи роботи з Windows 95/98

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок