Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп'ютерна злочинність

Комп'ютерна злочинність

Назва:
Комп'ютерна злочинність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Комп'ютерна злочинність


У жодному з кримінальних кодексів колишніх союзних республік не вдасться знайти главу з назвою "Комп'ютерні злочини". Таким чином, комп'ютерних злочинів як злочинів специфічних у юридичному змісті не існує.
Спробуємо коротко уявити явище (соціологічну категорію), яке одержало назву "комп'ютерна злочинність". Комп'ютерні злочини умовно можна поділити на дві великі категорії – злочини, пов'язані з втручанням у роботу комп'ютерів, і, злочини, що використовують комп'ютери як необхідні технічні засоби.
Перелічимо основні види злочинів, пов'язані із втручанням у роботу комп'ютерів.
Несанкціонований доступ здійснюється, як правило, із використанням чужого імені, зміною фізичних адрес технічних устроїв, використанням інформації, яка залишилася після вирішення задач, модифікацією програмного та інформаційного забезпечення, розкраданням носія інформації, встановленням апаратури запису, що підключається до каналів передачі даних.
Хаккери, "електронні корсари", "комп'ютерні пірати" – так називають людей, які здійснюють несанкціонований доступ до чужих інформаційних мереж для забави. Набираючи на удачу один номер за іншим, вони терпляче чекають, поки на іншому кінці зв'язку не озветься чужий комп'ютер. Після цього телефон підключається до приймача сигналів у власній ЕОМ і зв'язок встановлено.
Несанкціонований доступ до файлів законного користувача здійснюється також знаходженням слабких місць у захисті системи. Якось виявивши їх, порушник може поволі досліджувати інформацію, що утримується в системі, копіювати її, повертатися до неї багато разів, як покупець розглядає товари на вітрині. Програмісти іноді припускають помилки в програмах, що не вдається виявити в процесі налагодження. Автори великих складних програм можуть не зауважити деяких недоліків логіки. Уразливі місця іноді виявляються й в електронних ланцюгах. Всі ці недбалості, помилки призводять до появи "зазорів". Звичайно вони все-таки виявляються при перевірці, редагуванні, налагодженні програми, але абсолютно позбутися від них неможливо.
Буває, що хтось проникає в комп'ютерну систему, видаючи себе за законного користувача. Системи, що не мають засобів автентичної ідентифікації (наприклад, з фізіологічних характеристик: з відбитків пальців, з малюнку сітківки ока, голосу і т.п.), знаходяться без захисту проти цього прийому. Найпростіший шлях його здійснення – одержати коди й інші шифри законних користувачів, які ідентифікуються.
Це може бути зроблено за допомогою:–
придбання (звичайно підкупом персоналу) списку користувачів із усією необхідною інформацією;–
виявлення такого документу в організаціях, де не налагоджений достатній контроль за їхнім збереженням;–
прослуховування телефонних ліній.
Іноді трапляється, як, наприклад, із помилковими телефонними дзвониками, що користувач із віддаленого терміналу підключається до чиєїсь системи, будучи абсолютно впевненим, що він працює з тією системою, з якою мав намір працювати. Власник системи, до якої відбулося фактичне підключення, формуючи правдоподібні відгуки, може підтримувати цю помилку протягом певного часу й у такий спосіб одержати деяку інформацію, зокрема коди.
У будь-якому комп'ютерному центрі є особлива програма, застосована як системний інструмент у випадку виникнення збоїв або інших відхилень у роботі ЕОМ, своєрідний аналог пристосувань, що розміщаються в транспорті під написом "розбити скло у випадку аварії". Така програма – потужний і небезпечний інструмент у руках зловмисника.
Несанкціонований доступ може здійснюватися в результаті системної поломки. Наприклад, якщо деякі файли користувача залишаються відкритими, він може одержати доступ до не належних йому частин банку даних. Усе відбувається так, немов клієнт банку, увійшовши у виділену йому в сховище кімнату, помічає, що у сховища немає однієї стіни. У такому випадку він може проникнути в чужі сейфи і викрасти усе, що в них зберігається.
Запровадження в програмне забезпечення "логічних бомб", що спрацьовують при виконанні визначених умов і частково або цілком виводять із ладу комп'ютерну систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Комп'ютерна злочинність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок