Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Експертні системи. Визначення економічної ефективності АРМ менеджера

Експертні системи. Визначення економічної ефективності АРМ менеджера

Назва:
Експертні системи. Визначення економічної ефективності АРМ менеджера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Експертні системи. Визначення економічної ефективності АРМ менеджера


Експертні системи (ЕС) виникли як значний практичний результат у застосуванні і розвитку методів штучного інтелекту (ШІ)- сукупності наукових дисциплін, що вивчають методи вирішення задач інтелектуального (творчого) характеру з використанням ЕОМ.
Область ШІ має більш ніж сорокалітню історію розвитку. Із самого початку в ній розглядалася низка дуже складних задач, що, поряд з іншими, і дотепер є предметом досліджень: автоматичні докази теорем, машинний переклад (автоматичний переклад з однієї природної мови на іншу), розпізнавання зображень і аналіз сцен, планування дій роботів, алгоритми і стратегії ігор.
Експертні системи (ЕС) - це яскравий і швидко прогресуючий напрямок в області штучного інтелекту(ШІ). Причиною підвищеного інтересу, що ЕС викликають до себе протягом усього свого існування є можливість їхнього застосування до вирішення задач із всіляких областей людської діяльності. Мабуть, не знайдеться такої проблемної області, у якій не було б створене жодної ЕС чи принаймні, такі спроби не починалися б.
ЕС - це набір програм чи програмне забезпечення, що виконує функції експерта при вирішенні якої-небудь задачі в області його компетенції. ЕС, як і експерт-людина, у процесі своєї роботи оперує зі знаннями. Знання про предметну область, необхідні для роботи ЕС, певним чином формалізовані і представлені в пам'яті ЕОМ у вигляді бази знань, що може змінюватися і доповнюватися в процесі розвитку системи.
ЕС видають поради, проводять аналіз, виконують класифікацію, дають консультації і ставлять діагноз. Вони орієнтовані на вирішення задач, звичайно потребуючі проведення експертизи людиною-фахівцем. На відміну від машинних програм, що використовують процедурний аналіз, ЕС вирішують задачі у вузькій предметній області (конкретної області експертизи) на основі дедуктивних міркувань. Такі системи часто виявляються здатними знайти вирішення задач, що неструктуровані і погано визначені. Вони справляються з відсутністю структурованості шляхом залучення евристик, тобто правил, узятих “зі стелі”, що може бути корисним у тих системах, коли брак необхідних знань чи часу виключає можливість проведення повного аналізу.
Основними відмінностями ЕС від інших програмних продуктів є використання не тільки даних, але і знань, а також спеціального механізму отримання рішень і нових знань на основі наявних. Знання в ЕС представляються в такій формі, що може бути легко оброблена на ЕОМ. У ЕС відомий алгоритм обробки знань, а не алгоритм вирішення задачі. Тому застосування алгоритму обробки знань може привести до одержання такого результату при вирішенні конкретної задачі, що не була передбачена. Більш того, алгоритм обробки знань заздалегідь невідомий і будується по ходу вишення задачі на підставі евристичних правил. Вирішення задачі в ЕС супроводжується зрозумілими користувачу поясненнями, якість одержуваних рішень звичайно не гірша, а іноді і краще ніж у фахівців. У системах, заснованих на знаннях, правила (чи евристиці), за якими зважуються проблеми в конкретній предметній області, зберігаються в базі знань. Проблеми ставляться перед системою у вигляді сукупності чинників, що описують деяку ситуацію, і система за допомогою бази знань намагається отримати висновок з цих чинників (див. рис.1).
Рис.1
Якість ЕС визначається розміром і якістю бази знань (правил чи евристики). Система функціонує в наступному циклічному режимі: вибір (запит) даних чи результатів аналізів, спостереження, інтерпретація результатів, засвоєння нової інформації, висування за допомогою правил тимчасових гіпотез і потім вибір наступної порції даних чи результатів аналізів (рис.2). Такий процес продовжується доти, поки не надійде інформація, достатня для остаточного висновку.
У будь-який момент часу в системі існують три типи знань:
- Структуровані знання - статичні знання про предметну область. Після того як ці знання виявлені, вони вже не змінюються.
- Структуровані динамічні знання - змінювані знання про предметну область.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Експертні системи. Визначення економічної ефективності АРМ менеджера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок