Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> реферат: Скрипти, що виконуються на сервері

Загрузка...

Скрипти, що виконуються на сервері / сторінка 2

Назва:
Скрипти, що виконуються на сервері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
У всіх інших випадках повинно показуватися зображення кульки (cyanballgif). Для правильного компонування сторінки використовується таблиця HTML.
Головна відмінність полягає в тому, що замість скрипта JavaScript, який виконується у браузері, використовується скрипт на мові VBScript, який виконується на Web-сервері. У результаті код виглядає абсолютно по-іншому.
У коді HTML скрипти VBScript, що призначені для виконання на сервері, повинні бути помічені тегами
<SCRIPT LANG=VBSCRIPT RUNON=SERVER> команди </SCRIPT>
Або ж бути вміщеними всередину тега з символами процента:
<% команди %>
Код скрипта, який містить його програмну логіку, виглядає так:
<%maxdays=14%>
<%if (now - #9/19/99# < maxdays) then%>
<img.src="/images/new.gif" <%else%>
<img.src"/images/cyanball.gif" <%end if%>
Для простоти ми прибрали вибір між New! і Upd! (в нашому випадку для оновлених елементів буде використаний тільки файл new.gif), але в іншому програмна логіка залишилася тією ж самою. Однак текст скрипта на VBScript дуже сильно відрізняється від тексту скрипта на JavaScript. Це викликано відмінностями між цими мовами програмування:
у VBScript поточна дата і час повертається за допомогою функції now;
у VBScript дати і час у VBScript зберігаються у вигляді цілих чисел для днів і десяткових дробів для часу. Наприклад, 6.00 буде виглядати як 0.25, 12.00 - 0.5, а 18.00 - як 0.75. Тому віднімання однієї дати від іншої дозволяє відразу ж отримати потрібне нам значення в днях;
у VBScript дати підтримуються напряму. Все, що вміщено між знаками фунта (#), вважається датою;
у VBScript доступна та ж команда document.write, що і в JavaScript, але в VBScript можна також використати і код HTML, який розкиданий всередині конструкцій If...Then...Else.
Тепер детальніше про кожний рядок коду. У першому оголошується змінна maxdays, і їй відразу ж задається значення 14. У другому рядку дата 19 серпня 1999 р. (записана в форматі, прийнятому в США) віднімається від поточної дати, і отримана різниця порівнюється зі значенням змінної maxdays. У третьому рядку вказується код HTML, який буде переданий Web-сервером в браузер, якщо нерівність другого рядка істинна. У наступних двох рядках говориться про те, яке зображення використати у всіх інших випадках. Останній рядок завершує конструкцію If...Then...Else.
Оскільки довжина цього коду набагато менша, ніж в прикладі, написаному на JavaScript для виконання в браузері, ми можемо обійтися без окремої підпрограми і розмістити такий код для кожного елемента списку. Це спростить структуру нашої програми.
Зверніть увагу, що в коді HTML (див. мал. 16) оголошення змінної maxdays і привласнення їй значення робиться в розділі Head нашої Web-сторінки. Це гарантує, що код не буде відображатися у вікні браузера.
Останній скрипт на сторінці (його можна побачити тільки на мал. 15) відображає поточну дату відповідно до установок Web-серверу. На VBScript код цього скрипта здається простим:
<% = now %>
Такий спосіб можна використовувати завдяки деяким особливостям VBScript і ASP. Знак рівності (=) на самому початку скрипта еквівалентний виразу document.write. Крім того, перетворення типів даних у VBScript проводиться автоматично. Тому вираз <% = now %> конвертує поточну дату в текст і відображає отримане значення на Web-сторінці.
У скриптів, які виконуються на сервері, є три головних переваги:
немає необхідності задумуватися про відмінності в браузерах. Оскільки в браузери передається тільки звичайний код HTML, сторінка буде правильно відображатися в будь-якому браузері. У результаті об'єм тестування скорочується: вам досить перевірити тільки взаємодію скриптів з Web-сервером;
у вашому розпорядженні - ресурси Web-серверу. Хоча в нашому прикладі це не було показано, за допомогою скриптів, що виконуються на сервері, ви можете проводити читання і запис у файли, обмінюватися інформацією з базами даними і працювати з будь-якими іншими ресурсами Web-серверу, до яких можна звернутися із звичайних програм;
ви збільшуєте ступінь контролю над ситуацією і менше залежите від настройок на комп'ютерах відвідувачів Web-сайта.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Скрипти, що виконуються на сервері

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок