Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Електронна пошта

Електронна пошта

Назва:
Електронна пошта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Електронна пошта
Електронна пошта – не метафора, а загальноприйнята серед учених назва технології передавання даних.
Пошту доводиться передавати, користуючись штучно створеними або наявними в природі каналами і засобами. Людину завжди супроводжували інформаційні потоки, викликаючи появу клинописів на глиняних дощечках, письмена на папірусі, пергаменті, нарешті книгодрукування.
У пізніші часи телезв’язок (від телеграфу до телефону і телебачення) викликав появу систем передачі з проміжним нагромадженням інформації. Вона у вигляді коротких повідомлень – електричних імпульсів – надсилалась дротом від одного телеграфу або телетайпу до іншого, де й залишалась на паперовій стрічці.
В наш час передавання великих обсягів інформації віддане обчислювальним мережам. В обчислювальних мережах інформація з пам’яті ЕОМ – “кореспондентки” потрапляє на термінал адресата через мережу електронної пошти, в якій збережено традиційний принцип організації інформаційного сервісу “прийняв – передав”. Лічені хвилини треба на те, щоб на відстані кількох сотень кілометрів між абонентами відбувся обмін різноманітними документами - текстами, таблицями, графіками, малюнками тощо.
За якими правилами діє електронна пошта? Вони більше нагадують правила дорожнього руху, аніж поштовий статут. В цьому закладено глибокий зміст, якщо зіставити будову мережі передавання даних з міською транспортною мережею. Замість вуличних перехресть в інформаційних мережах ми знаходимо вузли комутації, де перетинаються канали сполучення ЕОМ, а замість автомобілів – багатобітові ланцюжки двійкових кодів. Тут на допомогу пошті приходять різноманітні види зв’язку.
Перший помічник у цій справі – телефон. Нині ним користуються комп’ютери не менше, ніж люди.
Чи задоволені телефонним зв’язком абоненти ЕОМ? Навряд, бо не шукали б тоді йому заміни. Телефон до речі, як і радіо не вберігає інформацію від перешкод. Побічні сигнали на кілька порядків потужніші від корисних, а тому без спеціальних фільтрів не обійтися. Оптична система складається з передавача (це, як правило, напівпровідниковий лазер) і приймача сигналів, підсилювачів і світловодів – справжніх технологічних шедеврів, в яких звичайне кварцове скло перетворюється на канал зв’язку.
Швидкість, великі обсяги інформації, захищеність від перешкод – ось його переваги. Але на якій відстані вдається зв’язувати абонентів? Поки що на невеликій – в межах одного підприємства, міста, хоча існують проекти з’єднати острови Хоккайдо і Кюсю (3 тисячі кілометрів), Японію з Гавайськими островами (6 тисяч кілометрів), а також Північну Америку з Європою.
“Павутинки” з над чистого скла завтовшки з волосину утворюють “нервову систему” нового електронного зв’язку, який надає можливість встановлювати контакт між абонентами, де б вони не знаходились. У кожного з нас є своє рідне “персональне” радіо і “персональний” телевізор, сполучені оптоелектронними каналами з інформаційними мережами. Прогрес голографії обіцяє принести в наші квартири ефект імітації участі абонента в зображуваних подіях. А засоби автоматичного перекладу назавжди зняли мовний бар’єр у спілкуванні. Вчені вивчають можливості таких видів зв’язку, які будуються на принципово інших фізичних законах. Наприклад, космічний зв’язок, якому не треба дротів, зате потрібний супутник на геостаціонарній орбіті. Такого космічного “вісника” залучили в 1983 році до роботи Міжнародний центр наукової і технічної інформації країн – членів РЕВ (м. Москва) і Гаванський інститут документації та науково-технічної інформації.
У пошуках нових варіантів налагодження комп’ютерної комунікації не сидить склавши руки і архітектори інформаційних мереж. Щоб не створювати заторів на “магістралях” і не втрачати часу на простоях, вони, як ми вже знаємо, зробили своєрідний інформаційний етикет – протокол. Але його утвердження в правах передували реалізація ідея пакетування інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Електронна пошта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок