Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Вступ у біоінформатику

Вступ у біоінформатику

Назва:
Вступ у біоінформатику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,54 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вступ у біоінформатику
Що таке біоінформатика?
Проблема укладки.
Аналіз послідовностей.
Гомології і аналогії.
1. Що таке біоінформатика?
Останні досягнення в біології характеризуються інформаційною революцією в молекулярній біології. Це зумовлено розвитком швидких технік сіквенування ДНК і пов’язаних з комп’ютерами технологій, що допомагають працювати зі зростаючими потоками інформації. В більшості випадків біоінформатику сприймають як використання комп’ютерів для опрацювання і обробки біологічної інформації. Для багатьох біоінформатика – це синонім „комп’ютерної молекулярної біології” – використання комп’ютерів для характеристики молекулярних компонентів живих систем.
В широкому розумінні біоінформатика означає використання комп’ютерних технологій для маніпуляції і аналізу біологічних даних. Тому вона використовує підходи і методи багатьох наук – від штучного інтелекту і роботизації до аналізу геному. Стосовно геному термін „біоінформатика” використовується для комп’ютерної маніпуляції і аналізу масивів даних про послідовності ДНК і білків. Останнім часом термін „біоінформатика” почали використовувати для маніпулювання і аналізу тримірними структурами даних.
Поява біоінформатики завдячує двом основним моментам – накопиченню інформації щодо первинної структури нуклеїнових кислот і білків і розробці і розповсюдженню завдяки мережі Інтернет біологічних баз даних і програм для оперування з ними.
Мені симпатичне визначення біоінформатики, яке дав доктором Фрейд Такей з Інституту Луї Пастера (Париж): це „математичні, статистичні і комп’ютерні методи, покликані вирішувати біологічні проблеми з використанням сіквенсів ДНК і білків і пов’язаної з цим інформації”. Слід додати ще кілька визначень, пов’язаних з сучасним етапом розвитку науки.
Медична інформатика – управління всіма біомедичними і експериментальними даними, пов’язаними з певними молекулами чи пацієнтами – від мас-спектроскопії до визначення клінічних побічних ефектів. Це приверне увагу співробітників фармацевтичних компаній і клінічних технологів інформації в русло клітинної і молекулярної біології і мігруватиме з комерційного і клінічного до академічного сектору.
Комп’ютерна біологія – частина біоінформатики, яка в широкому розумінні слова близька до класичної загальної біології. Комп’ютерні біологи пов’язують свої інтереси більше з еволюційною, популяційною і теоретичною біологією, ніж з клітинною і молекулярною біологією.
@Біоінформатика – не є „чистою” наукою в повному розумінні слова. Швидше всього – це інструмент для аналізу, систематизації і отримання знань про живу матерію.
Біоінформатика – використовується для :
1 – зберігання і маніпулювання даними щодо структури нуклеїнових кислот і білків – від первинної до третинної;
2 – конструювання праймерів;
3 – передбачення функцій продукту певного гену;
4 – моделювання і передбачення вторинної і третинної структури білків на основі знання первинної структури.
Важливість біоінформатики
Зрозуміти біологічне значення інформації про сіквенс – це точна наука. Саме на цьому рівні біологічна дисципліна підпадає під визначення точної науки. Тут ми маємо справу з декодуванням невідомої мови. Якщо маємо справу з білком, то амінокислоти – букви, які складають алфавіт, мотиви (домени) складають слова, а цілісна нативна структура – речення. Самі по собі букви не мають вищого сенсу, але певні комбінації дають слова. Іноді заміна однієї букви у слові призводить до зміни його значення.
Так само і в білках. Наприклад, проста заміна основи у гені, який кодує поліпептид гемоглобіну А людини – GAA (кодує глютамінову кислоту ) на GUA (кодує валін) призводить до специфічних наслідків. Така заміна призводить до створення фатального недугу – серповидної анемії.
Наша мета – зрозуміти слова у послідовностях речень, що утворюють певну білкову структуру і „ймовірно, в один прекрасний день бути здатними написати самим свої речення на мові природи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вступ у біоінформатику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок