Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Структура пам’яті і система переривання мікропроцесорів

Структура пам’яті і система переривання мікропроцесорів

Назва:
Структура пам’яті і система переривання мікропроцесорів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Структура пам’яті і система переривання мікропроцесорів


Основою ІВМ РС – сумісних ПК є процесор, робота якого базується на операціях мікропроцесора – надвеликої інтегральної схеми (напівпровідникова мікросхема високого ступеня інтеграції), яка реалізована в єдиному напівпровідниковому кристалі і здатна виконувати арифметико-логічні операції.
До складу сучасних мікропроцесорів уходить так звана кеш-пам`ять та співпроцесор.
Кеш-пам`ять (Cach) – це особлива високошвидкісна пам`ять, що використовується як буфер для прискорення обміну даними між процесором і оперативною пам`яттю та між процесором і вінчестером. Співпроцесор – спеціалізована інтегральна схема, призначена для виконання математичних операцій над числами з плаваючою комою.
Зараз компанія Intel широко пропонує процесори шостого покоління Pentium II – це процесор з набором команд ММХ – обробка мультимедійних задач (аудіо і відео), та його більш дешевий аналог Celeron (у ньому менша буферна пам`ять (кеш-пам`ять), що зменшує швидкість роботи). Процесори фірми Intel на даному етапі найбільш надійні, до того ж вони і набагато швидкісніші від процесорів з тією з самою тактовою частотою фірм-конкурентів, завдяки потужному блоку обчислень та блискавичній підтримці мультимедійних команд ММХ.
Процесори компанії AMD – непогана альтернатива процесорам Celeron фірми Intel. Вони навіть кращі для офісних програм, але дещо відстають від аналогічних інтелівських процесорів у мультимедіа, ігрових та математичних задачах.
Процесори компанії ІВМ є реальною конкуренцією інтелівським тільки в офісних задачах, для яких вони як найкраще оптимізовані.
Слід пам`ятати, що серед аналогічних процесорів однієї фірми швидкісніший той, у якого більша тактова частота.
Внутрішня пам`ять ПК, як уже зазначалося, поділяється на постійну та оперативну. Постійна пам`ять, або постійний запам`ятовуючий пристрій (ПЗП), або пам`ять тільки для читання (ROM - Read Only Memory) призначена для управління роботою ПК. Найважливішою  мікросхемою ROM є BIOS (Basic Input/Output System – базова система введення-виведення). Комп`ютер звертається до BIOS зразу ж після включення, ще до завантаження операційної системи.
Оперативна пам`ять, або оперативний запам`ятовуючий пристрій (ОЗП), або пам`ять із довільним доступом (RAM – Random Access Memory) реалізована, як правило, на мікросхемах динамічного типу (Dynamic RAM). Кожен біт такої пам`яті подається у вигляді заряду на конденсаторі, який утворений у структурі напівпровідникового кристала. Другий тип оперативної пам`яті – статичний (Static RAM) – як елемент чарунки пам`яті використовує статичний тригер. Якщо для реалізації одного запам`ятовуючого елемента Dynamic RAM потрібно 1- 2 транзистори, то для статичного елемента їх кількість збільшується до 4 – 6. Але при цьому підвищується швидкодія пам'яті.
Якщо пам`яті недостатньо, то непотрібна в даний момент інформація "перекидається" на значно повільніший вінчестер і, як результат, швидкість роботи падає (іноді вдвічі - втричі). Пам`ять характеризується частотою на якій вона може працювати, і часом доступу до неї.
Обсяг оперативної пам`яті сучасних ПК від 32 до 64 Мб, хоча буває й більше. Для порівняння: ОП комп`ютерів типу ІВМ РС, РС/ХТ становила 640 Кб.
Перериванням називається послідовність дій, в результаті яких виконання даного алгоритма тимчасово припиняється і замість
цього починає виконуватись інший алгоритм. Щоб потім повернутись до
виконання перерваного алгоритма, в перелік дій по реалізації переривань
входять дії по перезапису числа лічильника ЛАК з РЗП в ОЗП. При
багатосходинковому перериванні створюється послідовність чисел ЛАК і РЗП,
що зберігаються в ОЗП в заданому порядку. Цей порядок забезпечується
спеціальним пристроєм – показником стеку (ПС), який також входить до складу
БА.
Переривання виконуються по "Запросу на переривання", що надходить зовні по шині керування.
Шина керування є не настільки розгалудженою, як адресна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Структура пам’яті і система переривання мікропроцесорів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок