Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Принципи побудови та інтерпретації мови HTML

Принципи побудови та інтерпретації мови HTML

Назва:
Принципи побудови та інтерпретації мови HTML
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Принципи побудови та інтерпретації мови HTML


HTML (Hyper Text Marker Language) – мова розмітки гіпертексту. Це стандарт, відповідно до якого документи Web зображаються броузерами Internet, наприклад, Netscape, Accent, Мosaic, Amaya та інші.
Мова HTML – це метод розмітки стандартного тексту таким чином, щоб броузер інтерпретував визначені теги та відтворював інформацію в потрібному масштабі (форматі). Теги, що розміщуються в тексті, можуть змінювати шрифти, стилі та створювати спеціальні ефекти.
Крім зміни стилю тексту, HTML повідомляє броузеру, коли деякий текст на сторінці повинен вважатися гіпертекстовим посиланням, в якому місці вставити графічні та спеціальні елементи, команди відправки пошти та інші спеціальні можливості.
На рис. 1 наведений текст початкового HTML-коду. На рис. 28 наведений той же текст в інтерпретації броузера Internet Explorer.
HTML не є мовою програмування у повному сенсі слова. У неї специфічний формат, який є світовим стандартом. Цей стандарт називається Document Type Definition (Визначення типу стандарту), або ДТД. Першим ДТД-стандартом на HTML була версія 1.0, потім 2.0. Нещодавно закінчилось обговорення версії 3.2 (версія 4.0 ніколи не була випущена).
В HTML 3.2, 4.0 включили нові теги, що дозволяють краще керувати текстом та швидше включати мультимедійні кліпи. Додаткова інформація про мову HTML міститься на доменній сторінці Web-консорціума: http://www.w3.org.
Незважаючи на те, що HTML є світовим стандартом проектування Web-сторінок, існує декілька його розширень, що розроблені для броузерів Netscape та Microsoft. Ці дві компанії запропонували спеціальні розширення HTML версії 3.2, які надають Web-сторінкам підтримку мультимедіа та додаткову гнучкість в управлінні текстом та шрифтом.
Мова HTML не дуже складна для вживання, але в ній є деякі тонкощі. По суті справи HTML в основному інтуїтивна і її легко читати. Вона близька до англійської мови.
Рис. 1. Сторінка HTML в текстовому редакторі
Основні важливі теги HTML
Існує чотири стандартних теги, які частково присутні на кожній Web-сторінці:
1.<HTML> повідомляє броузеру, що документ написаний мовою HTML
2.<HEAD> відмічає вступну та заголовну частину HTML-документа
3.<BODY> відмічає основний текст та інформацію
4.<ADDRESS> вміщує адресу електронної пошти для отримання більш детальної
інформації про цю Web-сторінку.
Будь яка команда або тег, або дескриптор наводиться в початковому тексті документа таким чином: знак <, назва команди, знак >, наприклад, <команда>.
Команда діє до тих пір, поки не буде відмінена (закрита). Вона створюється точно так як і звичайна команда, тільки поряд з назвою команди ставиться коса лінія (/). Так, останньою стрічкою документа HTML повинна бути наступна команда: <HTML>.
Такий формат використовується з невеликими змінами для усіх команд HTML. Модифікація можлива, наприклад, в тих командах, які мають параметри. В таких випадках застосовується наступний формат: <команда параметр = значення>, де параметр визначає проектований параметр, а значення визначає величину, яка присвоюється усьому параметру.
Мова HTML не враховує регістр, тому команди <HTML> і <html> інтерпретуються однаково. Рядкові та прописні букви відрізняються тільки при використанні таких параметрів, як TYPE для списку.
Щоб закрити дію команди з параметрами, вказується тільки назва команди і </команда>.
Форматування символів
На мові HTML текстову інформацію можна виділяти курсивом, напівжирним шрифтом або за допомогою підкреслення. Для цього використовуються наступні команди:
Курсив. Для того, щоб виділити слова або ціле речення курсивом, використовують команду <I>.
Напівжирний. Для того, щоб виділити слово або усе речення за допомогою напівжирного шрифту, використовують команду <B>.
Підкреслення. Для того, щоб виділити слова або усе речення за допомогою підкреслення, використовують команду <U>.
Перераховані вище типи виділення тексту можна комбінувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Принципи побудови та інтерпретації мови HTML

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок