Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комунікаційні артерії інформаційних потоків

Комунікаційні артерії інформаційних потоків

Назва:
Комунікаційні артерії інформаційних потоків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Комунікаційні артерії інформаційних потоків


Кабельний зв'язок. На практиці часто потрібно здійснити одночасну передачу інформації від багатьох джерел по одному каналу до інших споживачів, тобто здійснити багатоканальну передачу. Варто сказати, що сучасні системи передачі інформації практично завжди є багатоканальними.
Спосіб об'єднання окремих повідомлень до одного групового сигналу із наступним поділом повідомлень на індивідуальні називається ущільненням або мультиплексуванням. До класичних методів ущільнення відносяться частотне, тимчасове та кодове.
Сучасна техніка зв'язку дозволяє організувати широкосмугові канали, тому доцільно використовувати методи, що дозволяють передавати найбільшу кількість телеграфних, телефонних, телевізійних та інших повідомлень на одній несучій частоті або у відведеному інтервалі частот.
Сутність методів мультиплексування – у тому, що повідомлення від декількох джерел певним чином комбінуються в груповий сигнал і приймаються за допомогою одного прийомопередатчика.
Оскільки сучасна система зв'язку звичайно є багатоканальною, необхідною частиною будь-якої системи передачі інформації служить мультиплексор (рис. 1).
Рис. 1. Цифрова система зв'язку
Найбільш відомим є спосіб частотного мультиплексування, коли у смузі пропускання каналу розміщується багато каналів, розділених за допомогою фільтрації за частотою. Кожний частотний канал визначений своїм спектром. Його тимчасова структура може бути різноманітною – це може бути послідовність імпульсів або телефонне повідомлення. Настроювання відповідних фільтрів приймача, які розділяють, дозволяє розділити прийнятий груповий сигнал за окремими сигналами.
При часовому мультиплексуванні в умовному інтервалі розміщують послідовно відрізки повідомлень, наприклад, кодові послідовності кожного окремого каналу. Якщо при частотному мультиплексуванні повідомлення від різних абонентів передаються одночасно за спільним каналом, при часовому мультиплексуванні передача здійснюється суворо за чергою, тобто смуга пропускання каналу дається цілком на визначений інтервал часу кожному абоненту. На практиці звичайно групи каналів об'єднуються до супергруп і при кожному ієрархічному об'єднанні може застосовуватися різний спосіб модуляції частоти носія. Деякі фірми або країни працюють за своїми стандартами.
Ієрархія швидкостей передачі цифрових систем є важливою експлуатаційною характеристикою. Вона передбачає адаптивність систем до будь-яких цифрових каналів (від звичайних телефонних до волоконно-оптичних) і всіх інформаційних сигналів (від мовних до сигналів кольорового телебачення).
Кабель як інженерне спорудження має цікаву історію. Дуже коротко вона полягає в наступному.
1876 р. Олександр Белл одержав патент на винахід "Телеграф, за допомогою якого можна передавати людську мову". Телефон зустріли в усьому світі з великим ентузіазмом і за декілька років багато міст буквально покрилися рясними тенетами проводів, що затьмарили денне світло на вулицях. Упорядкувати це павутиння проводів, яке вже стало виродливим для міст, допоміг кабель. У Росії перший кабель був прокладений у 1885 р. Спочатку це була проста скрутка ізольованих проводів, потім уже продумана інженерна конструкція пучка проводів, укладених у тривку оболонку. У 1891 р. був прокладений перший морський телефонний кабель між Англією і Францією. Кабель став головною артерією зв'язку. Проте не варто забувати, що кабель завжди був засобом передачі, що дорого коштував, оскільки для його виготовлення були потрібні мідь, свинець, спеціальні ізоляційні матеріали, створення герметичності тощо. Крім того, кабельна мережа потребує наявності підсилювальних пунктів.
Можна уявити як полегшено зітхнули фахівці, коли на початку ХХ ст. було винайдено радіо. Тепер ефір замінить кабель. На жаль, радіо як бездротовий вид зв'язку не вільний від хиб. Атмосферні та промислові перешкоди, можливості підслуховування, взаємний вплив радіостанцій, завмирання на коротких хвилях – усе це знижувало якість передач і робило їх ненадійними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Комунікаційні артерії інформаційних потоків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок