Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Системи управління базами даних

Системи управління базами даних

Назва:
Системи управління базами даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,86 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Системи управління базами даних


План
1. Функції СУБД.
1.1. Основні функції СУБД.
1.2. Типова організація сучасної СУБД.
1.3. Принципи організації даних, що лежать в основі і сучасних СУБД.
2. Реляційна модель.
2.1. Загальна характеристика.
3. Сучасні технології СУБД.


Функції СУБД
Сучасне життя важко уявити без ефективного управління. Важливою категорією є системи обробки інформації, від яких багато в чому залежить ефективність роботи будь-якого підприємства чи установи. Така система повинна:—
забезпечувати одержання загальних і/або деталізованих звітів за підсумками роботи;—
дозволяти легко визначати тенденції зміни найважливіших показників; —
забезпечувати одержання оперативної інформації без істотних затримок; —
виконувати точний і повний аналіз даних.
Структурована інформація в комп'ютерних системах міститься в базах даних. Ми розглянемо системи, що керують базами даних.
Якщо прикладна інформаційна система спирається на певну систему керування даними, що має ці властивості, то така система керування даними є системою управління базами даних (СУБД).
Основні функції СУБД
Безпосереднє управління даними в зовнішній пам'яті
Ця функція включає забезпечення необхідних структур зовнішньої пам'яті як для зберігання даних, які безпосередньо входять у БД, так і для службових цілей, наприклад, для прискорення доступу до даних у деяких випадках (зазвичай для цього використовуються індекси).
Управління буферами оперативної пам'яті СУБД, як правило, працюють із БД значного розміру; принаймні, цей розмір і завжди істотно більший за доступний обсяг оперативної пам'яті. Зрозуміло, що якщо при звертанні до будь-якого елемента даних буде здійснюватися обмін із зовнішньою пам'яттю, то вся система працюватиме зі швидкістю пристрою зовнішньої пам'яті. Практично єдиним способом реального збільшення цієї швидкості є буферизація даних в оперативній пам'яті. Тому в розвинутих СУБД підтримується власний набір буферів оперативної пам'яті з власною дисципліною заміни буферів.
Управління транзакциями
Транзакція — це послідовність операцій над БД, розглянутих СУБД як єдине ціле. Транзакція або успішно виконується і СУБД фіксує (COMMIT) зміни БД, зроблені цією транзакцією, або відкочується (ROLLBACK), і жодна з цих змін ніяк не відбивається на стані БД. Поняття транзакції необхідне для підтримки логічної цілісності БД.
Журналізація
Однією з основних вимог до СУБД є надійність зберігання даних у зовнішній пам'яті. Під надійністю зберігання мається на увазі те, що СУБД повинна бути в змозі відновити останній погоджений стан БД після будь-якого апаратного або програмного збою. Зазвичай розглядаються два можливі види апаратних збоїв: так звані м'які збої, які можна трактувати як раптову зупинку роботи комп'ютера (наприклад, аварійне вимикання живлення), і тверді збої, що характеризуються втратою інформації на носіях зовнішньої пам'яті. Підтримка надійності зберігання даних у БД вимагає надмірності зберігання даних, причому та частина даних, що використовується для відновлення, повинна зберігатися особливо надійно. Найбільш розповсюдженим методом підтримки такої надлишкової інформації є ведення журналу змін БД. Журнал — це особлива частина БД, недоступна користувачам СУБД і підтримувана з особливою старанністю (іноді підтримуються дві копії журналу, розташовані на різних фізичних дисках), у яку надходять записи про всі зміни основної частини БД. В усіх випадках дотримують стратегії «випереджувального» запису в журнал (так званого протоколу Write Ahead Log — WAL). Найпростіша ситуація відновлення — індивідуальне відкочування транзакції.
Підтримка мов БД
Для роботи з базами даних використовуються спеціальні мови, які називаються мовами баз даних. У сучасних СУБД зазвичай підтримується єдина інтегрована мова, що містить усі необхідні засоби для роботи з БД, починаючи від її створення, і забезпечує базовий інтерфейс користувача з базами даних. Стандартною мовою найбільш розповсюджених сьогодні реляційних СУБД є мова SQL (Structured Query Language).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Системи управління базами даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок