Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття та закони розвитку інформаційного виробництва

Поняття та закони розвитку інформаційного виробництва

Назва:
Поняття та закони розвитку інформаційного виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,90 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Поняття та закони розвитку інформаційного виробництва


План
1.Особливості процесу праці в інформаційному виробництві
2. Закони функціонування суспільного інформаційного виробництва


1. Особливості процесу праці в інформаційному виробництві
Інформаційне виробництво є найменш енергоємним і найбiльш екологiчно чистим процесом, здiйснюваним людиною.
Особливості процесу праці в інформаційному виробництві зумовлені особливостями його елементів — предметів і знарядь праці, а також самим характером виробничої діяльності.
Перш за все, інформаційне виробництво є високоінтелектуалізованим, вимагає від працівників високої кваліфікації і, відповідно, спеціальної фахової підготовки, незалежно від категорії персоналу — як робітників (операторів), так і вищих керівників. Отже, праця є творчою і, відповідно, потребує розроблення спеціальних методів і підходів до організації праці (наприклад, спеціалізація), розроблення інструментів мотивації до праці (системи преміювання тощо).
Як наслідок виникають проблеми з нормуванням праці, визначенням її обсягів, складанням календарних (перспективних і поточних) планів виконання робіт. Нормування праці в матеріальному виробництві — досить формалізована задача і не є такою проблемою, як в інформаційному виробництві. Досить легко визначити нормативи затрат праці (норми часу та норми виробітку) на продукти, які легко піддаються кількісному вимірюванню. Інша справа — в інформаційному виробництві, коли навіть праця операторів ЕОМ, крім суто технічної роботи, потребує виконання «творчих» операцій. Що ж до праці програмістів, системних аналітиків, постановників задач тощо, то творчий характер їх праці не потребує доказу.
Оцінювання обсягів робіт також є надто складною задачею. Наприклад, як визначити обсяг робіт, пов’язаних з розробленням програмного продукту? В яких одиницях вимірювати його — операторах, умовних машинних командах?
Ще одною специфічною ознакою інформаційного виробництва є наявність «пікових навантажень». У матеріальному виробництві це є ознакою неритмічності постачання, нераціонального плану-графіка виробництва, поганої організації виробничого процесу (наявність вузьких місць) тощо. В інформаційному виробництві (крім виробництва ПП) «пікові навантаження» зумовлені часовими характеристиками самої інформації (наприклад, періодичність надання), особливо коли йдеться про соціально-економічні об’єкти: звіти і зведення завжди мають чіткі терміни подання. Тому виникає потреба у розробленні заходів зі «згладжування піків». Існує багато методів такого згладжування — формування портфеля замовлень із взаємно перекриваними «піками», впровадження помісячного обліку робочого часу. Тобто допускається порушення трудового законодавства щодо тривалості робочого дня (8 год) і тижня (40 год), але з додержанням місячного фонду робочого часу. При цьому «надурочні» не оплачуються, а надається «відгул».
Завдяки можливості дистанційного використання засобів виробництва є можливість організації віртуального виробничого процесу, коли працівники, знаходячись у себе вдома, можуть виконувати виробничі завдання. Такий процес, з погляду організації та управління ним, має як значні переваги, так і вади. З одного боку, відпадає проблема охорони та організації праці і, відповідно, відповідальності адміністрації за порушення чинного законодавства чи не створення відповідних умов виробничого середовища (дотримання норм площі, освітлення робочих місць, тем-ператури, запилення, іонізації повітря, рівня опромінення, інтенсивності навантаження, внутрішнього розпорядку, інших вимог трудового законодавства). З іншого боку, виникає велика кількість проблем, які не мають місця в матеріальному виробництві: необхідність розроблення принципово інших підходів до контролю виконаної роботи, системи управління якістю кінцевого продукту, системи мотивації до праці, оплати праці тощо.
Характерним для інформаційного виробництва є наявність шкідливих факторів виробничого середовища і необхідність упровадження заходів щодо запобігання їм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Поняття та закони розвитку інформаційного виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок