Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Застосування баз даних

Застосування баз даних

Назва:
Застосування баз даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Застосування баз даних
План
1. Адміністрування базами даних
2. Відновлення баз даних
Адміністрування базами даних
Адміністрування даними передбачає виконання функцій адміністратора даних. Адміністратор даних відповідає за достовірність та повноту даних, що знаходяться в БД, їх узгодженість, а також виконання регламенту робіт по актуалізації БД.
Адміністрування бази даних передбачає виконання функцій адміністратора БД та інших адміністративних функцій, які забезпечують життєдіяльність системи бази даних (рис. 13.1).
Адміністратор БД відповідає за забезпечення необхідного рівня продуктивності системи. Ці задачі вирішуються шляхом використання ефективних методів доступу, раціональною стратегією розміщення даних на носіях і оптимальною збитковістю даних. Адміністратор БД вирішує задачі пов'язані з вибором розміщення файлів на диску, визначенням необхідного об'єму дискової пам'яті, розподілом інформації на диску.
Створення нормалізованих відношень є важливою складовою частиною проектування БД, але крім позитивних результатів, нормалізація може призводити до зниження продуктивності роботи системи. Виконання вимог нормалізації породжує велику кількість таблиць, збільшення таблиць призводить до збільшення кількості операцій обміну даними з диском і збільшенню часу на обробку логічних зв'язків. При певних режимах роботи з БД можливе деяке зниження рівня нормалізації і за рахунок цього підвищення швидкості обробки
даних. Суперечність між ефективністю проекта, інформаційними потребами користувачів і швидкістю обробки інформації вирішується шляхом пошуку компромісу, який, як правило, полягає в деякій денормалізації бази даних.
Адміністратор БД відповідає також за збір і обробку статистики функціонування системи, забезпечення ефективного використання ресурсів, за надійність функціонування системи, оцінку необхідності переналагодження середовища зберігання БД та її виконання, відновлення стану БД при порушенні логічної і фізичної цілісності.
Реорганізація бази даних - діяльність адміністратора БД, яка забезпечує збір сміття, необхідні зміни для розміщення даних і, можливо їх структури, згідно з проведеною модифікацією схеми зберігання. Реорганізація БД дозволяє підвищити продуктивність системи БД і/або більш ефективно використовувати ресурси простору пам'яті середовища зберігання.
Резервне копіювання (backup) виконується для запобігання можливого руйнування БД і, у разі потреби, відновлення даних. Виконується копіювання спеціальними утілітами. Резервуються не тільки дані, але і службова інформація (журнали транзакцій, словники і т.ін.). Резервна копія може бути точною копією БД, або архівною копією. Резервне копіювання може виконуватись під час роботи з БД або в інший час.
Тестування являє собою процес виконання прикладних програм з метою пошуку помилок.
Експлуатація і супроводження полягають в промисловому використанні створеної системи, яке постійно супроводжується перевірками її поточних покажчиків функціонування, а також необхідною підтримкою.
Стандарти організації це правила, які використовуються в процесі розробки і експлуатації системи: принципи структурування прикладних програм, погодження про найменування, які використовують програмісти і т.ін.
Задачі визначення СУБД полягають у визначенні таких питань: модель БД, ємкість БД, продуктивність, мобільність і стандартизація, необхідне обладнання, вартість, підтримка розробки застосувань, засоби адміністрування БД, безпека і цілісність, резервне копіювання і відновлення і т.ін.
Відновлення баз даних
Відновлення бази даних - усунення порушень логічної або фізичної цілісності БД з метою забезпечення її подальшого використання.
Цілісність бази даних логічна - властивість стану БД, яка характеризується відсутністю порушень всіх обмежень цілісності, які явно визначені в логічній схемі.
Цілісність бази даних фізична - властивість стану БД, яка характеризується відсутністю порушень специфікацій схеми зберігання, а також фізичних руйнувань даних на носіях інформації.
Причини руйнування БД, головні функції і методи відновлення БД показані на рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Застосування баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок