Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мережеві служби

Мережеві служби

Назва:
Мережеві служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Мережеві служби


Для кінцевого користувача мережа це не комп'ютери, кабелі і концентратори і навіть не інформаційні потоки, для нього мережа це, передусім, той набір мережевих служб, за допомогою яких він отримує можливість переглянути список комп'ютерів, що є в мережі, прочитати виділений файл, роздрукувати документ на “чужому” принтері або послати поштове повідомлення. Саме сукупність можливостей, що надаються наскільки широкий їх вибір, наскільки вони зручні, надійні і безпечні визначає для користувача вигляд тієї або іншої мережі.
Крім власне обміну даними, мережеві служби повинні вирішувати і інші, більш специфічні задачі, наприклад, задачі, що породжуються розподіленою обробкою даних. До таких задач відноситься забезпечення несуперечності декількох списів даних, розміщених на різних машинах (служба реплікації), або організація виконання однієї задачі паралельно на декількох машинах мережі (служба виклику видалених процедур). Серед мережевих служб можна виділити адміністративні, тобто такі, які в основному орієнтовані не на простого користувача, а на адміністратора і служать для організації правильної роботи мережі загалом. Служба адміністрування облікових записів про користувачів, яка дозволяє адміністратору вести загальну базу даних про користувачів мережі, система моніторинга мережі, що дозволяє охоплювати і аналізувати мережевий трафік, служба безпеки, в функції якій може входити серед іншого виконання процедури логічного входу з подальшою перевіркою пароля, все це приклади адміністративних служб.
Реалізація мережевих служб здійснюється програмними засобами. Основні служби файлова служба і служба друку звичайно надаються мережевою операційною системою, а допоміжні, наприклад служба баз даних, факсу або передачі голосу, системними мережевими додатками або утилітами, працюючими в тісному контакті з мережевою ОС. Взагалі кажучи, розподіл служб між ОС і утилітами досить умовно і змінюється в конкретних реалізаціях ОС.
При розробці мережевих служб доводиться вирішувати проблеми, які властиві будь-яким розподіленим додаткам: визначення протоколу взаємодії між клієнтською і серверний частинами, розподіл функцій між ними, вибір схеми адресації додатків і інш.
Одним з головних показників якості мережевої служби є її зручність. Для одного і того ж ресурсу може бути розроблено декілька служб, по-різному що вирішують загалом-то одну і ту ж задачу. Відмінності можуть полягати в продуктивності або в рівні зручності послуг, що надаються. Наприклад, файлова служба може бути заснована на використанні команди передачі файла з одного комп'ютера в інший на ім'я файла, а це вимагає від користувача знання імені потрібного файла. Та ж файлова служба може бути реалізований і так, що користувач монтує видалену файлову систему до локального каталога, а далі звертається до виділених файлів як до своїм власним, що набагато більш зручно.
Якість мережевої служби залежить і від якості призначеного для користувача інтерфейсу інтуїтивної зрозумілості, наочності, раціональності.
При визначенні міри зручності ресурсу, що розділяється часто вживають термін “прозорість”. Прозорий доступ це такий доступ, при якому користувач не помічає, де розташований потрібний йому ресурс на його комп'ютері або на віддаленому. Після того як він змонтував виділену файлову систему в своє дерево каталогів, доступ до виділених файлів стає для нього абсолютно прозорим. Сама операція монтування також може мати різну міру прозорості в мережах з меншою прозорістю користувач повинен знати і задавати в команді ім'я комп'ютера, на якому зберігається виділена файлова система, в мережах з більшою мірою прозорості відповідний програмний компонент мережі проводить пошук томів файлів, що розділяються безвідносно місць їх зберігання, а потім надає їх користувачеві в зручному для нього вигляді, наприклад у вигляді списку або набору піктограм.
Для забезпечення прозорості важливий спосіб адресації (іменування) мережевих ресурсів, що розділяються. Імена мережевих ресурсів, що розділяються не повинні залежати від їх фізичного розташування на тому або іншому комп'ютері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мережеві служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок