Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформатика та інформація. Алгоритм

Інформатика та інформація. Алгоритм

Назва:
Інформатика та інформація. Алгоритм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Інформатика та інформація. Алгоритм


ПЛАН
 
Інформатика – це наука про методи та засоби отримання, обробки, зберігання, передавання, подання інформації. Слово „інформатика” походить з французької ( information – інформація та automatique - автоматика).
Термін інформація – латинського походження (informatio), означає роз’яснення, повідомлення, поінформованість.
Спочатку це слово вживалося для позначення відомостей, що передавалися людьми усно, письмово або за допомогою інших сигналів (умовних, звукових тощо).
Дати чітке визначення цього поняття неможливо, як неможливо дати чітке визначення точки, прямої, матерії та інших базових понять з різних наук.
Тому під інформацією в побуті розуміють відомості про навколишній світ, процеси, що відбуваються в ньому і сприймаються людиною або спеціальними пристроями.
Під інформацією в техніці розуміють повідомлення, що передаються у формі знаків або сигналів.
Під інформацією в теорії інформації розуміють не будь-які відомості, а лише ті, які знімають або істотно зменшують існуючу невизначеність.
За визначенням кібернетика Норберта Вінера інформація – це та частина знань, що використовується для орієнтування, активної дії, керування, збереження чи розвитку системи.
Під інформацією в семантичній теорії (зміст повідомлення) розуміють відомості, що несуть новизну.
Іноді можна зустріти пояснення цього терміну: інформація – те, що є необхідною, але недостатньою передумовою для більш глибокого аналізу.
З середини ХХ століття слово інформація в науці розглядають як загальнонаукове поняття, що включає обмін відомостями між людиною і людиною, людиною і машиною (комп’ютер, станок з програмним керуванням тощо), машиною із машиною, обмін сигналами в тваринному і рослинному світі, передачу ознак на клітинному рівні, від організму до організму.
Про те, що „передається повідомлення” в засобах масової інформації (радіо, телебачення), як правило, говорять тоді, коли потрібно підкреслити важливість події, або виділити її серед інших подій. Тобто, в цьому випадку замість слова „інформація” використовують слово „повідомлення”. Отже, можна сказати, що інформація формується з деякої кількості повідомлень, частина яких може бути важливою, а решта – ні. Важливість інформації (повідомлення) для споживача має суб’єктивний характер. Наприклад, коли слухають пісню, то одним подобається текст, а іншим – мелодія. Якщо людину більше цікавить текст пісні, то в цьому випадку музика є шумом, на фоні якого вона хоче отримати інформацію (повідомлення) про текст пісні. А якщо більше уваги звертати на мелодію пісні, то текст буде шумом. Тобто шум – це заважаюча інформація, що утруднює отримання потрібного повідомлення. Коли характеризують інформацію (повідомлення), то звертають увагу на її якісні ознаки (властивості): адекватність, вірогідність, повноту та об’єктивність.
Властивості інформації
Адекватність – визначений рівень вірогідності створюваного (за допомогою отриманої інформації) образу реального об’єкта, явища або процесу.
Актуальність – важливість, істотність у певний момент часу.
Вірогідність – інформація достовірна, якщо вона віддзеркалює дійсність.
Об’єктивність – неупередженість, незалежність інформації від волі та бажань людини.
Повнота – інформацію можна вважати повною, якщо її достатньо для розуміння та прийняття рішення.
Протягом усієї історії свого існування люди, спілкуючись з природою та між собою, набували знань про навколишню дійсність і про самих себе.
Інформація як знання або як відомості про явища та різноманітні за своєю природою об’єкти (фізичні, хімічні, біологічні, соціальні, економічні тощо), набуваються шляхом спостереження. Природними засобами спостереження людини є органи чуттів людини, передусім зір і слух. Спочатку різноманітні відомості просто накопичувалися людством. А вже маючи їх у достатній кількості, люди помічали, що існують певні закономірності, які можна узагальнити та обґрунтувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інформатика та інформація. Алгоритм

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок