Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основи проектування штучного інтелекту

Основи проектування штучного інтелекту

Назва:
Основи проектування штучного інтелекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,97 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Основи проектування штучного інтелекту
1.Надайте визначення ЕС, визначить задачі її розробки і основне коло розробників і користувачів. Чи можна використовувати ЕС для автоматичного прийняття рішень. Поясніть ваш погляд на це питання.
ЕС – це комп’ютерна програма , яка дозволяє моделювати процес мислення засобами БД. Основними характеристиками ЕС є :
ЕС-це інтелектуальна комп’ютерна програма
ЕС- програма побудована на знаннях.
ЕС працюють за формулою БЗ+механізм висновку.
У сучасному світі прогрес продуктивності програміста практично досягається тільки в тих випадках, коли частину інтелектуального навантаження беруть на себе комп'ютери. Одним із способів досягти максимального прогресу в цій області, є "штучний інтелект", коли комп'ютер бере на себе не тільки однотипні операції, що багато разів повторюються, але і сам зможе навчатися. Крім того, створення повноцінного "штучного інтелекту" відкриває перед людством нові горизонти розвитку. Метою вивчення дисципліни є підготовка фахівців в області автоматизації задач, що важко формалізуються, які дотепер вважаються прерогативою людини. Задачею вивчення дисципліни є придбання знань про способи мислення людини, а так само про методи їх реалізації на комп'ютері. Основним предметом вивчення дисципліни є розумові здібності людини і способи їх реалізації технічними засобами. Термін інтелектинтеллектинтеллект (intelligenceintelligence) походить від латинського intellectus — що означає розум; розумові здібності людини. Відповідно штучний інтелектинтеллект искусственныйинтеллект искусственный (artificial intelligenceintelligence artificial) — ШІ (AI) звичайно тлумачиться як властивість автоматичних систем брати на себе окремі функції інтелекту людини, наприклад, вибирати і ухвалювати оптимальні рішення на основі раніше одержаного досвіду і раціонального аналізу зовнішніх дій. Принципова можливість автоматизації рішення інтелектуальних задач за допомогою ЕОМ означає, що на них можна програмно реалізовувати будь-які алгоритми перетворення інформації –будь то обчислювальні алгоритми, алгоритми управління, пошуку доказу теорем або композицій мелодій. Практична здійсненність алгоритмів залежить від тих засобів, що є в нашому розпорядженні, які можуть мінятися з розвитком техніки. Так, у зв’язку появою швидкодійних ЕОМ стали практично здійсненними і такі алгоритми , які раніше були тільки потенційно здійсненними.
2.Розкажіть про історію розвитку систем ШІ
Історично склалися три основні напрями в моделюванні ШІ. У рамках першого підходу об'єктом досліджень є структура і механізми роботи мозку людини, а кінцева мета полягає в розкритті таємниць мислення. Другий підхід як об'єкт дослідження розглядає ШІ. Тут йдеться про моделювання інтелектуальної діяльності за допомогою обчислювальних машин. Метою робіт в цьому напрямі є створення алгоритмічного і програмного забезпечення обчислювальних машин, що дозволяє вирішувати інтелектуальні задачі не гірше за людину. Нарешті, третій підхід орієнтований на створення змішаних людино-машинних. Найпершими інтелектуальними задачами, які стали розв'язуватися за допомогою ЕОМ були логічні ігри (шашки, шахи), доказ теорем. У 1957 р. американський фізіолог Ф. Розенблатт запропонував модель зорового сприйняття і розпізнавання — перцептрон. Перцептрон або будь-яка програма, що імітує процес розпізнавання, працюють в двох режимах: в режимі навчання і в режимі розпізнавання. В режимі навчання хтось, що грає роль вчителя, пред'являє машині об'єкти і про кожен з них повідомляє, до якого поняття він належить. За цими даними будується вирішальне правило, що є, по суті, формальним описом понять. В режимі розпізнавання машині пред'являються нові об'єкти, і вона повинна їх класифікувати, по можливості, правильно. Дуже великим напрямом систем ШІ є роботехніка. Перших роботів важко назвати інтелектуальними. Тільки в 60-х роках з'явилися роботи, які управлялися універсальними комп'ютерами. Наприклад в 1969 р. в Електротехнічній лабораторії (Японія) почалася розробка проекту "промисловий інтелектуальний робот".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основи проектування штучного інтелекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок