Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Компютерні мережі(теорія)

Компютерні мережі(теорія)

Назва:
Компютерні мережі(теорія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,97 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Компютерні мережі(теорія)
Еталонна модель OSI
Модель OSI має сім рівнів.
Фізичний рівень займається реальною передачею необроблених бітів по каналу зв'язку.
Основна задача рівня передачі даних — бути здатним передавати «сирі» дані фізичного рівня по надійній лінії зв'язку, вільного від незнайдених помилок з погляду вищестоящого мережного рівня.
Мережний рівень займається управлінням операціями підмережі. Самим найважливішим моментом тут є визначення маршрутів пересилки пакетів від джерела до пункту призначення.
Основна функція транспортного рівня — прийняти дані від сеансового рівня, розбити їх при необхідності на невеликі частини, передати їхньому мережному рівню і гарантувати, що ці частини в правильному вигляді прибудуть за призначенням.
Сеансовий рівень дозволяє користувачам різних комп'ютерів встановлювати сеанси зв'язку друг з іншому
Рівень уявлення
У відмінність від більш низьких рівнів, задача яких — достовірна передача бітів і байтів, рівень уявлення займається але більшої частини синтаксисом і семантикою передаваної інформації.
Прикладний рівень містить набір популярних протоколів, необхідних користувачам. Одним з найбільш поширених є протокол передачі гіпертексту HTTP (HyperText Transfer Protocol), який складає основу технології Всесвітньої Павутини. Коли браузер запрошує веб-сторінку, він передає її ім'я (адреса) і розраховує на те, що сервер буде використати HTTP. Сервер у відповідь посилає сторінку. Інші прикладні протоколи використовуються для передачі файлів, електронної пошти, мережних розсилок.
 
Супутники зв’язку
Геостаціонарний супутники
Про супутники, що обертаються на великій висоті, говорять, що вони розташовані на геостаціонарній орбіті (GEO, Geostationary Earth Orbit). Отже, якщо на кожні два градуси доводиться 1 супутник, то всього їх в екваторіальній площині можна розмістити 360/2 = 180. Ділянки орбіт - це не єдиний предмет, за який борються країни і окремі компанії. Перші геостационарные супутники зв'язку мали один промінь, який охоплював приблизно 1/3 земній поверхні і називався точковим променем.
Ще однією важливою властивістю супутників є та, що вони є виключно широкомовним засобом передачі даних. Супутники зв'язку володіють ще однією чудовою властивістю - незалежністю вартості передачі від відстані між вузлами.
Середньовисотні супутники
На набагато більш низьких висотах, ніж геостационарные супутники, між двома поясами Ван Аллена, розташовуються середньовисотні супутники (MEO, Medium-Earth Orbite Satellites). Середньовисотні супутники роблять повний оборот навкруги нашої планети приблизно за 6 годин. Супутники МЕО не використовуються в телекомунікаціях, тому надалі ми не будемо їх розглядати. Прикладами середньовисотних супутників є 24 супутника системи GPS (Global Positioning System, глобальна система визначення місцезнаходження), обертаються навкруги Землі на висоті близько 18 000 км.
Низькоорбітальні супутники
Понизимо висоту ще більше і перейдемо до розгляду низькоорбітальних супутників (LEO, Low-Earth Orbite Satellites). Для того щоб створити цілісну систему, що охоплює всю земну кулю, потрібна велика кількість таких супутників. Між наземними передавачами і супутниками не вимагається особливо могутніх наземних передавачів, а затримки складають всього лише декілька мілісекунд. В цьому розділі ми розглянемо три приклади супутників LEO, два з яких відносяться до голосового зв'язку, а один - до служб Інтернету.
ADSL
Перша пропозиція ADSL виходила від компанії AT&Т і працювала за рахунок розділення спектру місцевої лінії, який складає приблизно 1,1 мгц, на три частотні діапазони. Ось вони: діапазон звичайної телефонної мережі, POTS (Plain Old Telephone Service); витікаючий діапазон (від абонента); вхідний діапазон (від АТС). Технологія, в якій для різних цілей використовуються різні частоти, називається частотним ущільненням або частотним мультиплексуванням. Далі ми вивчимо її дуже докладне. Інші оператори використали дещо інший підхід, і він нам здається найбільш перспективним, тому зараз ми його опишемо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Компютерні мережі(теорія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок