Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Загальносистемні характеристики Internet

Загальносистемні характеристики Internet

Назва:
Загальносистемні характеристики Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Загальносистемні характеристики Internet


Питання складу та структури Internet досить складне, відповідь на яке змінюється весь час. П'ять років тому відповідь була проста: Internet – це всі мережі, які у процесі взаємодії за допомогою протоколу IP, створюють мережу "безшовну" для своїх конективних споживачів. Сюди відносяться різноманітні федеральні мережі, сукупність регіональних мереж, університетські мережі та деякі закордонні мережі. В останній час з'явилась зацікавленість у підключенні до Internet мереж, які не використовують протокол IP. Для того, щоб представити споживачам цих систем послуги Internet, були розроблені методи підключення цих "чужих" мереж (наприклад, BITNET, DECnets та інші) до Internet. Спочатку ці названі підключення, призначались тільки для пересилки електронної пошти між двома мережами, деякі з них виросли до можливості забезпечення послуг на міжмережній основі.
Таким чином, Internet – це мережа мереж. Комп'ютерна мережа являє собою групу з'єднаних комп'ютерів, які можуть взаємодіяти один з одним. Internet об'єднує більше 18 тис. таких мереж, причому до неї підключаються постійно інші мережі. Однак, Internet – не просто мережа, а мережа мереж. У ній об'єднані множина різних мереж, що створюють найбільшу в світі групу зв'язаних комп'ютерів. Окремі мережі належать урядовим організаціям, університетам, комерційним фірмам, місцевим бібліотекам і, навіть, школам. Більшість мереж знаходяться в США, але вони є й по всьому світу: від Австралії до Зімбабве. Internet більше подібна до інформаційної магістралі. Мабуть найбільш подібною аналогією для опису Internet є міжнародна телефонна система, що має безліч об'єднаних "терміналів", якими володіють різноманітні організації. Так само, як немає єдиної телефонної компанії, так само немає і єдиної компанії Internet (рис. 1).
Internet вже давно стала міжнародною мережею. Зараз вихід в Internet мають більше 60 країн та їхня кількість швидко збільшується. Тепер, коли впала "залізна завіса", східноєвропейські держави широко представлені в мережі. Країни третього світу, котрі раніше не мали засобів для підключення до Internet, зараз розглядають її як засіб підвищення освітнього рівня населення та розвитку науково-технічної бази.
Сьогодні міжнародна експансія Internet стримується відсутністю відповідної інфраструктури (добре розвиненої телефонної мережі). Як в Східній Європі, так і в країнах третього світу, сучасних телефонних мереж просто не існує. Навіть у великих містах швидкість передачі даних по телефонним мережам не перебільшує 9600 біт/сек. Із розвитком телефонних та інших мереж можливо сподіватись на зміни структури Internet. До неї буде підключатися все більше та більше локальних мереж.
У багатьох відношеннях Internet подібна до релігійної організації: в ній є Рада старійшин, кожний користувач мережі може мати свою думку про принципи її роботи та брати участь в її управлінні. У цілому в Internet немає жодної авторитарної особи. Направлення розвитку Internet в основному визначає "Товариство Internet", або ISOC (Internet Society). ISOC – це організація на суспільних засадах, метою якої є сприяння глобальному інформаційному обміну через Internet. Воно назначає Раду старійшин, яка відповідає за технічне керівництво в орієнтації Internet.
Рада старійшин (Internet Architecture Board) ІАВ або "Рада з архітектури Internet" являє собою групу запрошених осіб, які добровільно виявили бажання взяти участь в її роботі. ІАВ регулярно збирається, щоб затверджувати стандарти та розподіляти ресурси, наприклад, адреси. Internet працює завдяки наявності стандартних засобів взаємодії комп'ютерів та прикладних програм одна з одною. Наявність таких стандартів дозволяє без проблем зв'язувати між собою комп'ютери виробництва різних фірм. ІАВ несе відповідальність за ці стандарти, вирішує, потрібний той чи інший стандарт і яким він має бути. Коли виникає проблема у будь-якому стандарті, ІАВ розглядає цю проблему, приймає цей стандарт і оголошує про це по всій мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальносистемні характеристики Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок