Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Шифрування і стиснення інформації в комп’ютерних мережах

Шифрування і стиснення інформації в комп’ютерних мережах

Назва:
Шифрування і стиснення інформації в комп’ютерних мережах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
шифрування і стиснення інформації в комп’ютерних мережах
Abstract
The article deals with the problems of the encryption and data compression. The encryption and data compression are tie together. In booth case frequency distribution of characters in output data is changed. Data compression before the encryption troubles cryptanalysis (decryption) of ciphertext. The analysis of algorithms data compression and encryption shows, that at the same time with data compression possible the data encryption. It is allows to decrease computational expenses and increase the security of the cryptosystem.
1. Вступ
Широке застосування компьютерної техніки в різних сферах діяльності, бурхливий розвиток комп’ютерних мереж робить все більш актуальними питання захисту інформації від несанкціонованого доступу, оскільки наслідки цього можуть бути непередбачувані.
Незважаючи на те, що захист інформації в комп’ютерних мережах пов’язаний з цілим рядом комплексних заходів, як чисто технічних, так і організаційних, без шифрування інформації неможливо побудувати надійну систему її захисту.
Наукова криптологія (cryptos – таємний, logos – слово) бере початок з роботи К.Шеннона “Теорія зв’язку в секретних системах” (1949р.), в якій було показано, що для деякого випадкового шифру кількість знаків шифротексту, отримавши який криптоаналітик при необхідних обчислювальних ресурсах зможе відновити ключ (тобто розкрити шифр), становить:
, (1)
де H(Z) – ентропія ключа, r – надлишковість відкритого тексту, N-обсяг алфавіту.
З виразу (1) видно, що зниження надлишковості (стиснення даних) може значно збільшити криптостійкість навіть для коротких ключів [1].
Однак, існуючі алгоритми і стандарти шифрування не передбачають зниження надлишковості одночасно з виконанням шифрування. Тобто спочатку виконується стиснення даних, а потім їх шифрування.
Метою даної роботи є аналіз можливостей одночасного стиснення (compression) і шифрування інформації, що може значно знизити обчислювальні витрати.
2. Шифрування інформації
Розглянемо деякі традиційні методи криптографії.
Найбільш простим в реалізації є методи прямої підстановки та перестановки. В прямих підстановках кожний знак початкового тексту замінюється одним або декількома іншими знаками. Розрізняють:
- моноалфавітну підстановку
- багатоалфавітну підстановку.
При моноалфавітній підстановці встановлюється відповідність між кожним знаком ai алфавіта повідомлення А і відповідного знаку зашифрованого тексту. Всі методи моноалфавітної підстановки можливо представити як числові перетворення букв початкового тексту у відповідності з виразом: 
, (2) 
де - десятковий коефіціент, - коефіціент зсуву, - розмір алфавіту, - символ початкового тексту [2].
Недоліком моноалфавітної підстановки є низька криптостійкість, оскільки в шифрованому повідомленні зберігається частотний розподіл символів початкового тексту.
Ці недоліки можна зменшити за рахунок використання багатоалфавітної підстановки. При n-алфавітній підстановці знак m1 з початкового повідомлення замінюється знаком з алфавіту B1, m2 – відповідно з алфавіту B2, …, mn – знаком з алфавіту Bn, mn+1 – знову з алфавіту B1 і т.д. Ефект використання багатоалфавітної підстановки полягає в тому, що забезпечується маскування природної частотної статистики початкової мови повідомлення, оскільки конкретний знак з алфавіту А може бути перетворений в декілька різних знаків шифрувального алфавіту В.
Знаки початкового тексту можливо також переставляти у відповідності з деяким правилом. Недолік перестановок той самий, що і моноалфавітної підстановки.
Ефективність шифрування можливо підвищити, використовуючи комбінацію перестановок і підстановок.
Значно більшу криптостійкість забезпечує шифрування з використанням генератора псевдовипадкових чисел (ПВЧ). Найбільш широке застосування знаходять лінійні конгруентні генератори ПВЧ. Цей генератор формує послідовність псевдовипадкових чисел Т1, Т2,…, Тm, використовуючи співвідношення: 
, (3) 
де і - константи, Т0 – початкова величина, вибрана в якості породжуючого числа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шифрування і стиснення інформації в комп’ютерних мережах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок