Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мова гіпертекстової розмітки HTML

Мова гіпертекстової розмітки HTML

Назва:
Мова гіпертекстової розмітки HTML
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Мова гіпертекстової розмітки HTML


На теперішній час (кінець 2000 року) приблизно 25 млн. чоловік має доступ до World Wide Web. Для детальної статистики існує сервер http://www.cc.gatech.edu/gvu/user_serveys/. Переживши три роки підряд темпи безпрецедентного росту, WWW продовжує розвиватися ще інтенсивніше. Доступ до Internet стає масовим, і конгрес США навіть розглядає питання про його приналежність до комунальних послуг, таких як телефонні чи газові.
Найпростіше визначення Web – це засіб графічного представлення інформації в Internet. Наукове визначення Web – інтерактивне мультимедійне гіпертекстове середовище, що використовує мову розмітки та підтримує чисельну множину протоколів мережі Internet.
В дійсності Web дозволяє комбінувати не тільки текст та графіку; використовуються інші можливості мультимедіа, такі як аудіо- та відеокліпи. Будь-який Web-вузол може поєднувати всі чотири компоненти: текст, графіку, аудіофайли та відеокліпи.
Web називають ще “гіперсередовищем”, або “гіпертекстовим середовищем”. Це означає, що певна частина інформації, яку ви бачите, “посилається” на інші фрагменти інформації. Гіпертекстові посилання – цеглинки, з яких будується Web. Будь-який Web-документ складається із посилань, які адресують вас на інші Web-вузли, малюнки, звукові файли та іншу інформацію по даній темі. У Web ці посилання називаються Унікальним покажчиком ресурсу (Uniform Resource Locator – URL). Кожний документ чи файл Internet має власний URL, що складається з трьох частин: типу URL, ім’я домену та назви директорії чи документу.
З однієї і тієї ж сторінки Web можливо перейти на Web-вузли, що розташовані по всьому світі, одним натисканням клавіші маніпулятора “мишка”.
Основа WWW – мова програмування HTML (Hyper Text Marker Language). HTML є підмножиною більш складної мови SGML.
Мова HTML використовує спеціальні опції-теги, що вводяться в текстові документи та показують, яким чином інформація повинна виводитися на екран. Всі документи HTML – суто текстові. Web-броузери, наприклад Netscape, зчитують документи HTML та визначають, яким чином виводити ту інформацію, яка в них міститься.
Теги визначають, яку частину тексту необхідно відтворити більш жирним шрифтом (у вигляді заголовку), яким повинен бути формат броузерів, де розміщувати графіку та яким чином посилатися на інші Web-сторінки.
Web – це дещо більше, ніж пов’язані між собою за допомогою посилань тисячі різноманітних документів. Web використовує власний спосіб зв’язку – протокол HTTP (Hyper Text Transfer Рrotocol) – це протокол Internet, що дозволяє двом комп’ютерам спілкуватися між собою у визначеній формі.
Використовуючи Web, HTML та HTTP можливо включити в розроблювані Web-сторінки наступні Internet-сервіси: UseNet, FTP, Gopher, WAIS, Telnet та Е-mail.
На відміну від телебачення, WWW – це додаткове середовище. Користувачі визначають, який із Web-вузлів вони відвідають, як довго вони будуть вивчати інформацію і куди вони відправляться далі. Більш того, Web-сторінки часто ведуть діалог з користувачем. Система Web – це розподілена інформаційна система. Web-сервери розташовані по всьому світі, і не існує основного центрального Web-сервера. Тому, коли один із серверів виходить з ладу, інший продовжує працювати.
Для доступу до Web необхідне спеціальне підключення до Internet, що виконується по технології “клієнт-сервер”. З’єднання за протоколом SLIP (Serial Line Internet Protocol) або PPP (Point-to-Point Рrotocol) дозволяє користувачам Internet завантажувати необхідну їм інформацію в свої комп’ютери, щоб в наступний раз її не потрібно було шукати. З’єднання SLIP/РРР дозволяють навіть виконувати декілька завдань одночасно: проглядати Web, отримувати електронну пошту та читати новини. Тому необхідно, щоб ваш Internet-провайдер (ISP) надавав вам доступ SLIP/РРР. Багато провайдерів включають у постачання клієнтського програмного забезпечення такі протоколи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мова гіпертекстової розмітки HTML

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок