Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Особливості Інтернет в СНД

Особливості Інтернет в СНД

Назва:
Особливості Інтернет в СНД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Особливості Інтернет в СНД
Поява Інтернет - це переворот в інтелектуальній діяльності, пізнанні і в спілкуванні. Цей факт визнається всім світовим співтовариством. Інтернет - це свобода спілкування, подання інформації, відсутність "провінцій" - географічних, політичних, тимчасових, етнічних. Еволюційні можливості Інтернет безмежні. Навіть найменші вузли мережі автономні, що забезпечує поєднання глобальності з незалежністю; максимальна публічність не заважає практично повній свободі самовиразу. Клієнти мережі також вільні вибирати потрібну інформацію з різних джерел, не обмежених локальними або державними кордонами.
Залишаються тільки мовні та культурні бар'єри. На думку психологів, застосування комп'ютерних мереж веде до значних функціональних змін у психічній діяльності людини, що порушують пізнавальну, комунікативну та особисті сфери.
Також користування Інтернет нівелює системи традицій, правил, цінностей, що склалися історично і характеризують належність особистості до будь-якої співдружності, як-то нація, клас або релігійна конфесія. Можна, певною мірою, зазначити, що мережа зміцнює всілякі відносини і зв'язки між людьми за допомогою інформації незалежно від соціальних бар'єрів.
"У 7 років американець повинен уміти читати, в 12 - вийти в Інтернет і в 17 вступити до коледжу" -таку думку висловив президент США Б. Клінтон [].
Ця "мережа мереж" в країнах СНД тільки починає свій розвиток і привертає увагу соціологів та психологів. Зокрема А. В. Мінаков [] відзначає наступне:
1. На сучасному етапі Інтернет стає новим психологічним середовищем та сферою життєдіяльності величезної кількості людей. У користувачів мереж виникає цілий ряд психологічних новоутворень (інтересів, мотивів, потреб, постанов, форм психологічної та соціальної активності).
2. Специфіка взаємодії в цьому середовищі має яскраво виражені особливості: можливість одночасного спілкування великої кількості людей, які знаходяться в різних країнах; неможливість використання більшої частини невербальних засобів спілкування; збіднення емоційного компоненту спілкування, анонімність та інші. Все це призводить до вироблення нових норм взаємодії та виникнення своєрідного Інтернет етикету. Почуття, в основному, висловлюються за допомогою "смайликів" (їх біля 100, повний набір наведений на сайті http://www.ora.com/catalog/smileys/). Фізична відсутність учасників комунікації в самому акті призводить до того, що почуття можна переховувати або висловлювати ті, що людина в даний момент не зазнає. Таким чином, в Інтернет втрачає значення цілий ряд бар'єрів спілкування, що висловлені в їхньому зовнішньому вигляді і в комунікативній компетентності людини. З'являється можливість створити про себе будь- яке враження за своїм вибором - так звану "віртуальну особистість".
3. Існування та успішне функціонування у новому психологічному середовищі вимагає від людини виконання деяких специфічних дій, наприклад: уміння виділити та відфільтрувати інформацію з великого інформаційного потоку; спроможність стисло, точно та грамотно формулювати повідомлення або запити; уміння правильно розподіляти навантаження і швидко обробляти одержувану інформацію.
4. Вивчення психологічних закономірностей поведінки людини в нелінійному інформаційному середовищі дозволило виявити декілька цікавих особливостей: виникнення захоплюваності в процесі пошуку інформації ("ефект азарта"), "дрейф" мети та сенсу пошуку; виникнення стану фрустрації не тільки за відсутності інформації, але й при її великому обсязі.
5. В 1994 році в закордонній психології з'явилося поняття "Інтернет- залежність": "невідчепне бажання вийти в Інтернет, знаходячись в off-line, та неспроможність вийти з Інтернет, будучи в "on-line" []. Інтернет-залежні здебільшого користуються тими можливостями Інтернет, що дозволяють їм зустрічатися, соціалізуватися, обмінюватися ідеями з новими людьми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості Інтернет в СНД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок