Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> К/Р основи інформатики

К/Р основи інформатики

Назва:
К/Р основи інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
К/Р основи інформатики


ПЛАН


1. Файлова система. Поняття файла, ім’я та розширення файлу, шаблони імен файлу.
Основним інформаційним об'єктом ОС Windows є файл.
Файл — іменована область зовнішньої пам'яті для зберігання програм і даних.
Файли можуть містити текстові документи, числові дані, закодовану табличну та графічну інформацію тощо.
Оскільки ОС Windows орієнтована на роботу з документами, файли, в яких зберігаються дані, називають документами, а програми, що створюють й обробляють ці документи, — додатками.
Для ідентифікації кожному файлу присвоюється ім'я. Воно утворюється з двох частин — власне імені та розширення, розділених символом «крапка». Розширення, як правило, визначає тип файла (додаток, текстовий документ, таблиця, рисунок, проект програми і т. д.). Власне ім'я може складатися з 1—255 символів, а розширення — з 0—3 символів. В імені файла (у власне імені та розширенні), крім літер і цифр, можна також вживати символи: « $ », « % », «'», « - », « пропуск », « @ », *« ~ », « ! », « ( », « ) », « { », « } », « А », « # », « & », «+», « ; », « = », « [ », « ] ».
Оскільки розширення визначає тип файла, його ще називають просто типом. Як власне ім'я, так і розширення можуть бути задані користувачем довільно. Наприклад:
letter.txt, Письмо Иванову.dос, Справочник цен.dat.
В іменах файлів можна вживати як великі, так і малі літери. Їх написання запам'ятовується системою, але при порівняннях імен ці символи будуть вважатися однаковими. Це означає, що в одній папці не можна зберігати два різних файли, імена яких різняться тільки регістром літер, тобто ім'я Письмо Иванову.dос збігається з ім'ям Письмо иванову.dос.
Незважаючи на допустиму довільність у визначенні імені файла, на практиці використовують уніфіковані (загальноприйняті) розширення. Деякі з них наведено в табл. 1.
Уніфіковані розширення деяких файлів
Таблиця 1
Розширення | Призначення
.doc | Документ Microsoft Word
.xls | Таблиця Microsoft Excel
.mdb | База даних Microsoft Access
.PPt | Презентація Microsoft PowerPoint
.exe | Додаток
.bmp | Точковий рисунок
.vbp | Проект Visual BASIC
.frm | Файл форми Visual BASIC
Застосування загальноприйнятих розширень допомагає користувачеві орієнтуватися у змісті файла за його розширенням. Наприклад, якщо файл має розширення .doc, то це означає, що він зберігає документ, створений у текстовому редакторі Word, а якщо .xls — то створену в Excel робочу книгу. Розширення .exe свідчить про те, що у файлі міститься додаток (наприклад, Winword.exe — текстовий редактор, AVP.exe — антивірусна програма).
Використання уніфікованих розширень полегшує візуальну орієнтацію у призначенні файлів. Залежно від розширення файл зображається певним значком. Оскільки в рамках ОС Windows кожному зареєстрованому типу файла відповідає свій значок, самі розширення, як правило, не виводяться на екран: для орієнтації у призначенні файла досить цього значка.
Уніфікація розширень спрощує роботу з файлами. Щоб розпочати роботу з деяким документом, досить двічі клацнути по його значку лівою клавішею миші. При цьому Windows аналізує розширення файла і запускає на виконання необхідний додаток, а потім завантажує в нього вибраний документ.
У команді пошуку файлів, а також в інших командах в іменах файлів можуть використовуватися символи « ? » і « * ». Імена, що містять такі символи, називають шаблонами, або родовими іменами. Вони застосовуються для позначення відразу кількох файлів. Символ « ? » у вказаних позиціях допускає наявність у них будь-якого символу, а символ « * » позначає будь-яку кількість символів в імені або розширенні шаблона.
Приклади:
1) для документів План1997.хls, План 1998.xls і План 1999.xls шаблоном є План 199?.xls;
2) для документів План 1999.xls і План2000.хls шаблоном є План*.хls;
3) для документів План2001.xls і План2001.doc шаблоном є План2001. *;
4) для документів План 1999.xls, План2000.хls і План2001.doc шаблоном є План*.*;
5) для всіх вищенаведених файлів шаблоном є *.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: К/Р основи інформатики

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок