Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Протокольний стек TCP/IP

Протокольний стек TCP/IP

Назва:
Протокольний стек TCP/IP
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПРОТОКОЛЬНИЙ СТЕК TCP/IP
6.1. Структура мережі протоколу TCP/IP
6.2. Адресація в мережах протоколу TCP/IP
6.3. Структура протокольного стека TCP/IP
6.4. Формат ІР-пакета
Поняття протокольного стека. Протокольний стек TCP/IP, його загальна характеристика. Структура мережі TCP/IP. Адресація. Головні протоколи стека. Формат IP-пакета. Маршрутизація в мережах TCP/IP.
У попередніх розділах ми розглянули функції та призначення протоколів усіх рівнів згідно з еталонною моделлю взаємодії відкритих систем. У реальних мережах часто застосовують цілі набори протоколів, які підтримують усі рівні взаємодії.
Конкретне застосування набору протоколів називають протокольним стеком.
Найбільшого поширення сьогодні набув протокольний стек TCP/IP, який використовують у мережах ОС UNIX та Internet.
Набір протоколів TCP/IP застосовують у мережах на базі ОС UNIX, а також у популярній глобальній мережі Internet. Розробку та супровід цих протоколів виконує ІАВ (Internet ActiviBoard) з двома підкомітетами: дослідницьким (Internet Research Task Force (IRTF)) та інже-нерним (Internet Engineering Task Force (IETF)). Інженерний підкомітет також розробляє стандарти мережі TCP/IP - RFC (Request For Comments). Крім того, Internet має структуру, що відповідає за розподіл адрес - ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Ця організація координує роботу регіональних організацій з аналогічними функціями - ARIN - Америка, RIPE — Європа, APNIC - Азія. Детальніше про стандартизацію Internet див. Д. 10.2.
6.1. Структура мережі протоколу TCP/IP;
Структура мережі TCP/IP - це об'єднання локальних мереж (звідси назва Internet, що дослівно означає міжмережеву мережу) (рис. 10.1). Окремі локальні мережі сполучені через маршрутизатори. Кожна мережа має унікальну адресу. Комп'ютери в локальній мережі називають гостами (host). Вони також мають унікальні адреси.
Оскільки мережа протоколу TCP/IP об'єднує кілька локальних мереж, то в англійській термінології з називають internet. (Hа відміну від всесвітньовідомої глобальної мережі Internet, яка використовує протоколи TCP/IP і є сукупністю інформаційних ресурсів). Велику корпоративну мережу, побудовану за принципами та на програмному забезпеченні internet, називають intranet, а таку ж корпоративну мережу, однак з великим ступенем взаємодії з зовнішніми мережами, - extranet.
6.2. Адресація в мережах протоколу TCP/IP
У кожній мережі на кожному рівні протоколу є свій механізм адресації. Наприклад, у мережі Ethernet на канальному рівні адресу задають унікальним шестибайтовим числовим значенням (наприклад 08-00014-57-69-69). IP-адреса (тобто адреса IP-протоколу мережевого рівня) вузла також є унікальною логічною адресою і не залежить від апаратури та конфігурації мережі, її довжина становить 4 байти. Для зручності та наочності цю адресу розділяють на чотири частини, відокремлені крапками, наприклад, 102.54.94.97. Адресою транспортного рівня є номер порту, що відповідає застосуванню, якому адресовано IP-пакет. Номер порту задають цілим числом (див. Д. 10.11). Інколи IP-адресу поєднують з номером порту. Таку адресу, наприклад 102.54.94.97:8080, називають сокетом (socket).
Кожна IP-адреса складається з двох компонентів: адреси локальної мережі та адреси госта. Межа між адресами локальної мережі та госта рухома. Адреса мережі може займати З, 6, 9 розрядів. Решта - це адреса госта в мережі.
Отже, адреси всіх гостів в одній локальній мережі відрізняються тільки в частині 'адреса госта'.
Для зручності адресації мереж різних розмірів їх розділено на класи (табл. 10.1, рис. 10.2).
Адреси з номером мережі 127 зарезервовані для тестової перевірки наявності зв'язку з собою (loopback) та перевірки функціювання міжпроцесних зв'язків. Адреси мереж з номерами 224 і більше призначені для спеціальних протоколів, їх не можна використовувати для адрес станцій. Адреси з усіма нулями часто інтерпретовані як адреси мережі та госта, на консолі якого виводяться ці адреси. Адреси ж з усіма одиницями адресують усі гости мережі одночасно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Протокольний стек TCP/IP

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок