Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Будова ПЕОМ

Будова ПЕОМ

Назва:
Будова ПЕОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,89 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Тема: Будова ПЕОМ.

Мета: Ознайомитися із будовою ПЕОМ.

Теоретичні відомості:

Персональний Комп'ютер — універсальний прилад. Його конфігурацію (склад обладнання) можна гнучко ЗМІНЮВАТИ за необхідністю. Однак, існує базова конфігурація, яку вважають типовою. Поняття базової конфігурації персонального комп'ютера може змінюватися з часом. На сьогодні в базовій конфігурації розглядають чотири пристрої:

• системний блок;

• монітор;

• клавіатура;

• миша;

Системний блок

Системний блок — основний пристрій персонального комп'ютера, усередині якого є кілька найважливіших компонентів. За способом розміщення пристроїв відносно системного блока їх поділяють на зовнішні та внутрішні. Пристрої, що містяться всередиві системного блока, називають внутрішніми, а пристрої, підключені до нього ззовні, називають зовнішніми або периферійними

За зовнішнім виглядом системні блоки різняться за формою корпусу. Корпуси персональних комп'ютерів випускають у горизонтальному виконанні та у вертикальному. Корпуси у вертикальному виконанні різняться за габаритами: у повний розмір, середній і малий. Від типу розміру корпусу в основному залежить кількість внутрішніх пристоїв, які можна розмістити в системному блоці.

Монітор

Монітор — це пристрій візуального подання інформації. Виводити інформацію можна на деякі інші види пристроїв, наприклад принтери, плотери, але велика частина інформації виводиться всежтаки на екран монітора. Основними споживчими параметрами є: розмір екрана, його “зернистість” і максимальна частота регенерації зображення.

Розміри монітора вимірюється між протележними кутами по діагоналі. Одиниця вимірювання — дюйми. На сьогодні в класі професінальних комп’ютерів типовими розмірами монітору є 19 і 21 дюйм, а для робочих місць, що здійснюють операції з графікою, — 22 дюйми. У класі споживчих моделей зараз типовими є розмір 17 дюймів.

Монітор відображає сформоване зображення на екрані і за принципом дії їх поділяють за такими типами:

 На основі електронно – променевої трубки.

 На основі рідких кристалів.

Зображення формується на основі пучка електронів, який проходить крізь три типи люфенованих покриттів, що світяться червоним, зеленим і синім кольором. Будь – яке зображення на екрані монітора складається з великої кількості дискретнихкрапочок, які називають пікселі з регулярно розташовуваними отворами. Піксель є найменшим елементом зображення. Чим менший крок між отворами, тим чіткішим і точвнішим є отримане зображення.

Частота регенерації зображення показує, скільки разів протягом секунди монітор повністю може змінити зображення. Частоту регенерації зображення вимірюють у герцах. Чим вона вища, тим чіткішим і стійкішим є зображення, тим менше втолюються очі, тим довше можнга працювати з комп’ютером. Найкращі моделі моніторів забезпечують частоту регуляції екрана, більш ніж 100 Гц.

Клавіатура

Клавіатура клавішний пристрій керування персональним комп’ютером, який слугує для введеня знакової інформації та команд керування. Комбінація монітора й клавіатури забезпечує найпростіший інтрефейс користувача. За допомогою клавіатури керують компютерною системою, а через монітор отримують від неї відгук. Стандартна клавіатура має більше 100 клавіш, функціонально розділених за кількома групами.

Миша

Миша — це пристрій керування моніпуляторного типу. Пересування миші плоскою поверхньою синхранізоване з переміщенням графічного обєкта на екрані монітора. Компютером керують безпосередньо переміщуючи мишу по поверхності та короткочасно натискуючи праву та ліву клавішу мишки. На відміну від клавіатури мишу не можна безпосередньо використовіувати для вводу знакової інформації.

До внутрішніх приладів системного блока відносять: блок живлення, материнська плата, жосткий диск (вінчестр), дисковід гнучких дисків, дисковід компакт–дисків CD–ROM. На материнськый платы в свою чергу розміщені: процесор, мікропроцесорний комплект, три шини, оперативна память і т. д.

Висновок: На цій лабораторній роботі я ознайомився із будовою ПЕОМ.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Будова ПЕОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок