Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Сучасний стан стільникових мереж в світі

Сучасний стан стільникових мереж в світі

Назва:
Сучасний стан стільникових мереж в світі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,14 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Сучасний стан стільникових мереж в світі


Сьогодні технічний прогрес неможливо утримати. Адже зовсім недавно з'явились мобільні телефони, та сьогодні вони вже широко поширені по всьому світі. Такі ж самі процеси відбуваються і з кишеньковими комп'ютерами, функції яких частково почали розміщувати в мобільних телефонах оператори мобільного зв’язку. І саме цікаве те, що більшість людей не знають міри у використанні електронних помічників - вони хочуть всього і якомога більше.
Рис. 1. Результати опитування LetsTalk.com
Про це свідчить опитування, яке проводилось серед американського населення компанією Yankelovich Partners за замовленням популярного сайту по опитуванням LetsTalk.com. Як з'ясувалось, серед 10230 респондентів віком старше вісімнадцяти років, 43% хотіли б одразу носити два електронних пристрої, якби в них були зайві гроші на їх придбання, 20% опитаних хотіли б мати три, або чотири електронних пристрої одночасно. Мова йде про стільникові телефони, кишенькові комп'ютери, пейджери, пейджери з двостороннім зв'язком та інші сучасні пристрої. Людей, які б ніколи не стали використовувати мобільні пристрої, навіть якби їм їх подарували виявилось 9%. Та 28% опитаних - це люди, які з задоволенням би обмежились звичайним органайзером (електронною записною книжкою) та мобільним телефоном (рис. 1).
Саме тому виробникам довелось задуматись над тим, що прийшов час створити єдиний пристрій, який би поєднував в собі декілька з них, або навіть всі відразу.
Функцію поєднання цих пристроїв було покладено на структуру WAP. Саме для поєднання декількох послуг в одному пристрої було вирішено створити цей протокол, оскільки розміщувати нові можливості безпосередньо в телефоні, збільшуючи кількість мікросхем та оперативної пам'яті - це шлях переходу до більших, а це не обов'язково кращих пристроїв. А якщо нові можливості розміщувати на відстані, то це вже ефективний підхід.
Останні дослідження, які проводила компанія Ericsson в 2001 році, свідчать, що кількість WAP користувачів у всьому світі становить біля п'яти мільйонів чоловік. За іншими дослідженнями, які проводила компанія Forrester Research, кількість користувачів мобільного Internet до 2003 року становитиме 219 мільйонів чоловік. Таким чином, WAP - сервіс стає лідером на ринку бездротяних технологій.
Доступ до баз даних - це один з аспектів використання мобільного Internet. Цією послугою вже досить давно користуються поліцейські США. Тут застосовується технічна концепція системи пакетної передачі даних CDPD (Cellular Digital Packet Data). Цей протокол схожий за своїм принципом до принципу роботи WAP, але він працює лише для одного стандарту стільникового зв'язку AMPS. Цей стандарт використовується переважно поліцейською інфраструктурою США з 1993 року. Пакети даних тут вставляються в проміжках між розмовами і швидкість є 19,2 Кбіт/сек. Це дозволяє поліцейським широко використовувати новітні технічні засоби доступу до баз даних, такі як портативні комп'ютери із вмонтованими CDPD - модемами, завдяки чому їм значно полегшена робота по доступу до корпоративних баз даних та ідентифікації злочинців, отримання фотороботів, перевірці автомобілів на предмет крадіжок. Але ця мережа не є широко розповсюдженою через свою вузьку специфіку та орієнтацію лише на один стандарт і через невелику швидкість передачі даних.
За допомогою сукупності (стеку) протоколів WAP можна здійснювати доступ не лише до поліцейських баз даних, а і до корпоративних баз даних окремих фірм, з подальшою перспективою переходу до використання телеконференцій.
Ні для кого не є секретом, що мобільний телефон є більш інтимним засобом спілкування, ніж персональні комп'ютери. Тому поєднання можливостей спілкування по телефону у сукупності з можливостями доступу до ресурсів Інтернет дає привід для оптимістичного прогнозу розвитку цього "гібриду".
Першою спробою WAP по захопленню ринку можна вважати початок 2000 року, коли почали надаватись послуги WAP операторами стільникового зв'язку в різних країнах та почався продаж мобільних терміналів, які підтримують WAP протокол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасний стан стільникових мереж в світі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок