Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Ethernet - приклад стандартного розв'язання мережевих проблем

Ethernet - приклад стандартного розв'язання мережевих проблем

Назва:
Ethernet - приклад стандартного розв'язання мережевих проблем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ethernet - приклад стандартного розв'язання мережевих проблем


Мережева технологія це узгоджений набір стандартних протоколів і реалізовуючих їх програмно-апаратних засобів (наприклад, мережевих адаптерів, драйверів, кабелів і роз'єм), достатній для побудови обчислювальної мережі. Епітет “достатній” підкреслює ту обставину, що цей набір являє собою мінімальний набір засобів, за допомогою яких можна побудувати працездатну мережу. Можливо, цю мережу можна поліпшити, наприклад, за рахунок виділення в ній підмереж, що відразу зажадає крім протоколів стандарту Ethernet застосування протоколу IP, а також спеціальних комунікаційних пристроїв маршрутизаторів. Поліпшена мережа буде, швидше за все, більш надійною і швидкодіючою, але за рахунок надбудов над засобами технології Ethernet, яка склала базис мережі.
Термін “мережева технологія” частіше за все використовується в описаному вище вузькому значенні, але іноді застосовується і його розширене тлумачення як будь-якого набору засобів і правил для побудови мережі, наприклад, “технологія  маршрутизації на скрізь”, “технологія створення захищеного каналу”, “технологія ІР-мереж”.
Протоколи, на основі яких будується мережа певної технології (у вузькому значенні), спеціально розроблялися для спільної роботи, тому від розробника мережі не потрібно додаткових зусиль по організації їх взаємодії. Іноді мережеві технології називають базовими технологіями, маючи на увазі те, що на їх основі будується базис будь-якої мережі. Прикладами базових мережевих технологій можуть служити поряд з Ethernet такі відомі технології локальних мереж як, Token Ring і FDDI, або ж технології територіальних мереж Х.25 і frame relay. Для отримання прецездатної мережі в цьому випадку досить придбати програмні і апаратні засоби, що відносяться до однієї базової технології мережеві адаптери з драйверами, концентратори, комутатори, кабельну систему і т. п., і з'єднати їх відповідно до вимог стандарту на дану технологію.
Стандарт Ethernet був прийнятий в 1980 році. Число мереж, побудованих на основі цієї технології, до даного моменту оцінюється в 5 мільйонів, а кількість комп'ютерів, працюючих в таких мережах, в 50 мільйонів.
Основний принцип, встановлений в основу Ethernet, - випадковий метод доступу до середи передачі даних, що розділяється. Як така середа може використовуватися товстий або тонкий коаксіальний кабель,  віта пара, оптоволокно або радіохвилі (до речі, першою мережею, побудованою на принципі випадкового доступу до середи, що розділяється, була радіомережа Aloha Гавайського університету).
У стандарті Ethernet суворо зафіксована топологія електричних зв'язків. Комп'ютери підключаються до середи, що розділяється відповідно до типової структури “загальна шина” (мал. 1.13). За допомогою шини, що розділяється в часі будь-які два комп'ютери можуть обмінюватися даними. Управління доступом до лінії зв'язку здійснюється спеціальними контролерами мережевими адаптерами Ethernet. Кожний комп'ютер, а більш точно, кожний мережевий адаптер, має унікальну адресу. Передача даних відбувається з швидкістю 10 Мбіт/с. Ця величина є пропускною спроможністю мережі Ethernet.
МАЛ. 1.13. Мережа Ethernet
Суть випадкового методу доступу складається в наступному. Комп'ютер в мережі Ethernet може передавати дані по мережі, тільки якщо мережа вільна, тобто якщо ніякий інший комп'ютер в даний момент не займається обміном. Тому важливою частиною технології Ethernet є процедура визначення доступності середи.
Після того як комп'ютер пересвідчився, що мережа вільна, він починає передачу, при цьому “захоплює” середу. Час монопольного використання середи, що розділяється одним вузлом обмежується часом передачі одного кадру. Кадр це одиниця даних, якими обмінюються комп'ютери в мережі Ethernet. Кадр має фіксований формат і нарівні з полем даних містить різну службову інформацію, наприклад адресу одержувача і адресу відправника.
Мережа Ethernet влаштована так, що при попаданні кадру в середу передачі даних, що розділяється всі мережеві адаптери одночасно починають приймати цей кадр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ethernet - приклад стандартного розв'язання мережевих проблем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок