Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Структуризація як засіб побудови великих мереж

Структуризація як засіб побудови великих мереж

Назва:
Структуризація як засіб побудови великих мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Структуризація як засіб побудови великих мереж


У мережах з невеликою (10-30) кількістю комп'ютерів частіше за все використовується одна з типових топологій загальна шина, кільце, зірка або повнозв'язна мережа. Всі перераховані топології володіють властивістю однорідності, тобто всі комп'ютери в такій мережі мають однакові права у відношенні доступу до інших комп'ютерів (за винятком центрального комп'ютера при з'єднанні зірка). Така однорідність структури робить простою процедуру нарощування числа комп'ютерів, полегшує обслуговування і експлуатацію мережі.
Однак при побудові великих мереж однорідна структура зв'язків перетворюється з переваги в недолік. У таких мережах використання типових структур породжує різні обмеження, найважливішими з яких є:
обмеження на довжину зв'язку між вузлами;
обмеження на кількість вузлів в мережі;
обмеження на інтенсивність трафіка, що породжується вузлами мережі.
Наприклад, технологія Ethernet на тонкому коаксіальному кабелі дозволяє використати кабель довжиною не більше за 185 метрів, до якого можна підключити не більше за 30 комп'ютерів. Однак, якщо комп'ютери інтенсивно обмінюються інформацією між собою, іноді доводиться знижувати число підключених до кабелю комп'ютерів до 20, а то і до 10, щоб кожному комп'ютеру діставалася прийнятна частка загальної пропускної спроможності мережі.
Для зняття цих обмежень використовуються спеціальні методи структуризації мережі і спеціальне структуроутворююче обладнання повторювачі, концентратори, мости, комутатори, маршрутизатори. Обладнання такого роду також називають комунікаційним, маючи на увазі, що за допомогою нього окремі сегменти мережі взаємодіють між собою.
Фізична структуризація мережі
Найпростіший з комунікаційних пристроїв - повторювач (repeator) використовується для фізичного з'єднання різних сегментів кабелю локальної мережі з метою збільшення загальної довжини мережі. Повторювач передає сигнали, що приходять з одного сегмента мережі, в інші її сегменти (мал. 1.14). Повторювач дозволяє подолати обмеження на довжину ліній зв'язку за рахунок поліпшення якості сигналу відновлення його потужності, що передається і амплітуди, поліпшення фронтів і т.п.
МАЛ. 1.14. Повторювач дозволяє збільшити довжину мережі Ethernet
Повторювач, який має декілька портів і з'єднує декілька фізичних сегментів, часто називають концентратором (concentrator) або хабом (hub). Ці назви (hub основа, центр діяльності) відображають той факт, що в даному пристрої зосереджуються всі зв'язки між сегментами мережі.
Концентраторы характерні практично для всіх базових технологій локальних мереж Ethernet, ArcNet, Token Ring, FDDI, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, l00VG-AnyLAN.
Треба підкреслити, що в роботі концентраторів будь-яких технологій багато загального вони повторюють сигнали, що прийшли з одного з своїх портів, на інших своїх портах. Різниця полягає в тому, на яких саме портах повторюються вхідні сигнали. Так, концентратор Ethernet повторює вхідні сигнали на всіх своїх портах, крім того, з якого сигнали поступають (мал. 1.15, а). А концентратор Token Ring (мал. 1.15, б) повторює вхідні сигнали, що поступають з деякого порту, тільки на одному порту на тому, до якого підключений наступний в кільці комп'ютер.
Мал. 1.15. Концентратори різних технологій
УВАГА  Концентратор завжди змінює фізичну топологію мережі, але при цьому залишає без зміни її логічну топологію.
Нагадаємо, що під фізичною топологією розуміється конфігурація зв'язків, утворених окремими частинами кабелю, а під логічною конфігурація інформаційних потоків між комп'ютерами мережі. У багатьох випадках фізична і логічна топології мережі співпадають. Наприклад, мережа, представлена на мал. 1.16, а, має фізичну топологію кільце. Комп'ютери цієї мережі отримують доступ до кабелів кільця за рахунок передачі один одному спеціального кадру маркера, причому цей маркер також передається послідовно від комп'ютера до комп'ютера в тому ж порядку, в якому комп'ютери утворять фізичне кільце, тобто комп'ютер А передає маркер комп'ютеру В, комп'ютер В комп'ютеру Сит.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Структуризація як засіб побудови великих мереж

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок