Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> реферат: Структуризація як засіб побудови великих мереж

Загрузка...

Структуризація як засіб побудови великих мереж / сторінка 2

Назва:
Структуризація як засіб побудови великих мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
д. Мережа, показана на мал. 1.16,б, демонструє приклад, коли неспівпадають фізичної і логічної топології. Фізично комп'ютери сполучені по топології загальна шина. Доступ же до шини відбувається не по алгоритму випадкового доступу, що застосовується в технології Ethernet, а шляхом передачі маркера в кільцевому порядку: від комп'ютера А комп'ютеру В, від комп'ютера В комп'ютеру С і т. д. Тут порядок передачі маркера вже не повторює фізичні зв'язки, а визначається логічним конфігуруванням драйверів мережевих адаптерів. Ніщо не заважає настроїти мережеві адаптери і їх драйвери так, щоб комп'ютери утворили кільце в іншому порядку, наприклад: В, А, С... При цьому фізична структура мережі ніяк не змінюється.
МАЛ. 1.16. Логічна і фізична топології мережі
Іншим прикладом неспівпадання фізичної і логічної топологій мережі є вже розглянута мережа на мал. 1.15, а. Концентратор Ethernet підтримує в мережі фізичну топологію зірка. Однак логічна топологія мережі залишилася без змін це загальна шина. Оскільки концентратор повторює дані, що прийшли з будь-якого порту, на всіх інших портах, то вони з'являються одночасно на всіх фізичних сегментах мережі, як і в мережі з фізичною загальною шиною. Логіка доступу до мережі абсолютно не міняється: всі компоненти алгоритму випадкового доступу визначення незайнятості середи, захоплення середи, розпізнавання і відробляння колізій залишаються в силі.
Фізична структуризація мережі за допомогою концентраторів корисна не тільки для збільшення відстані між вузлами мережі, але і для підвищення її надійності. Наприклад, якщо який-небудь комп'ютер мережі Ethernet з фізичною загальною шиною через збій починає безперервно передавати дані по загальному кабелю, то вся мережа виходить з ладу, і для розв'язання цієї проблеми залишається тільки один вихід вручну від'єднувати мережевий адаптер цього комп'ютера від кабелю. У мережі Ethernet, побудованій з використанням концентратора, ця проблема може бути вирішена автоматично концентратор відключає свій порт, якщо виявляє, що приєднаний до нього вузол дуже довго монопольно займає мережу. Концентратор може блокувати некоректно працюючий вузол і в інших випадках, виконуючи роль деякого керуючого вузла.
Логічна структуризація мережі
Фізична структуризація мережі корисна в багатьох відносинах, однак в ряді випадків, що звичайно відносяться до мереж великого і середнього розміру, неможливо обійтися без логічної структуризації мережі. Найбільш важливою проблемою, що не вирішується шляхом фізичної структуризації, залишається проблема перерозподілу трафіка, що передається між різними фізичними сегментами мережі.
У великій мережі природним образом виникає неоднорідність інформаційних потоків: мережа складається з безлічі підмереж робочих груп, відділів, філіалів підприємства і інших адміністративних підрозділів. Дуже часто найбільш інтенсивний обмін даними спостерігається між комп'ютерами, що належать до однієї підмережі, і тільки невелика частина звертань відбувається до ресурсів комп'ютерів, що знаходяться поза локальними робочими групами. (Донедавна таке співвідношення трафіків не бралося під сумніву, і був навіть сформульований емпіричний закон “80/20”, відповідно до якого в кожній підмережі 80 % трафіка є внутрішнім і тільки 20 % зовнішнім.) Зараз характер навантаження мереж багато в чому змінився, широко впроваджується технологія intranet, на багатьох підприємствах є централізовані сховища корпоративних даних, активно підприємства, що використовуються всіма співробітниками. Все це не могло не вплинути на розподіл інформаційних потоків. І тепер не рідкі ситуації, коли інтенсивність зовнішніх звертань вище за інтенсивність обміну між “сусідніми” машинами. Але незалежно від того, в якій пропорції розподіляються зовнішній і внутрішній трафік, для підвищення ефективності роботи мережі неоднорідність інформаційних потоків необхідно враховувати.
Мережа з типовою топологією (шина, кільце, зірка), в якій всі фізичні сегменти розглядаються як одне середовище, що розділяється, виявляється неадекватній структурі інформаційних потоків у великій мережі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Структуризація як засіб побудови великих мереж

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок