Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пакетні командні файли і файл конфігурації МS DOS

Пакетні командні файли і файл конфігурації МS DOS

Назва:
Пакетні командні файли і файл конфігурації МS DOS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,32 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема: Пакетні командні файли і файл конфігурації МS DOS.

Мета: Вивчення системи команд командного процесора МS DOS і засобів створення пакетних командних файлів.

Хід роботи:

1. Вивчити розділ III "Стислі теоретичні відомості і методичні вказівки".

2. Розробити і відлагодити пакетний командний файл по завданню.

Теоретичні відомості:

Досить часто в процесі роботи з комп'ютером виявляється, що необхідно повторювати одні й ті ж команди МS DOS(можуть бути з невеликими змінами) для того щоб виконати деякі періодичні дії. Операційна система МS DOSдозволяє записати потрібну для цього послідовність команд в спеціальний файл, що називається командним файлом. Командний файл повинен мати розширення. ВАТ. Послідовність команд, записану в файлі, можна виконати, набравши ім'я командного файлу (розширення. ВАТ при цьому можна не вказувати).

Приклад:

Для оптимізації розміщення файлів на жорсткому диску (тобто "стискання" диску) можна використати таку послідовність команд:

с: перехід на диск с:;

сd\ перехід в кореневий каталог;

wipefile*.bак/N/S видалення всіх файлів з розширенням .ВАК з диску с:;

sd с:/а/с стискування диску с:;

Щоб не набирати кожен раз ці команди, створимо файл СОМРАСТ.ВАТ такого змісту:

с:

сd\

wipefile*.bак/N/S

sd с:/а/с

Тоді при введенні команди СОМРАСТ виконується потрібна послідовність команд.

Ви можете перервати виконання командного файлу, натиснувши [Сtrl-С] або [Сtrl - Break]. Після цього на екрані з'явиться запит:

Terminate batch job (Y/N)?

(Перервати виконання командного файлу (Так/ Ні)?)

Якщо відповісти Y, то виконання командного файлу буде завершене, а команди, що залишилися в командному файлі будуть проігноровані. Якщо відповісти N. то виконання командного файлу буде продовжене з наступної команди.

Відмітимо, що якщо під час натиску [Сtrl-С] програма, що виконується сприймає [Сtrl-С] як сигнал до завершення, то вона буде аварійно завершена незалежно від відповіді на запит.

Останньою командою в командному файлі може стояти ім'я іншого командного файлу; таким чином можна, закінчивши виконання одного командного файлу почати інший.

Якщо вимагається з одного командного файлу викликати інший, а після цього продовжувати виконання вхідного. Це можна зробити командою:

command /с ім'я командного файлу [параметри]

Ця команда викличе для виконання нову копію командного процесора СОММАМО.СОМ і передасть їй для обробки означений командний файл.

В версіях МS DOS, починаючи з 3.3 можна з одного командного файлу викликати інший з допомогою команди CALL:

CALL ім'я командного файлу [параметри]

По замовчуванню команди пакетного файлу виводяться на екран перед виконанням. Якщо вста-вити в пакетний файл команду ЕСНО ОFF, то команди на екран виводитися не будуть. Команда ЕСНО ON вмикає режим виводу команд, що виконуються, на екран. Часто першим рядком командного файлу буває: ЕСНО ОFF - в цьому випадку на екран виводиться ЕСНО ОFF, а після цього команди, що виконуються, на екран не виводяться.

В версіях МS DOS починаючи з 3.3 можна уникнути виводу на екран ЕСНО ОFF. Для цього перед нею ставиться символ @: @ЕСНО ОFF.

Командні файли з параметрами, що замінюються.

Часто потрібно виконувати одні й ті ж команди або послідовності команд МS DOS тільки з невеликими змінами. Наприклад, для трансляції програми на Фортрані з допомогою транслятора фірми Місrоsоft треба набирати команди типу наступної:

fl/412/AL/Ox/FP i 87/с: ім'я файлу

Щоб спростити виклик цього транслятора можна створити файл FORT.ВАТ такого змісту:

fl/412/AL/Ox/FP i 87/с: %1

При виконанні цього командного файлу значення %1 буде замінене на значення першого параметру при викликові командного файлу. Наприклад, команда Fort Simpson. For буде замінена на

fl/412/AL/Ox/FP i 87/с: Fort Simpson. For

Всього може використовуватися до дев'ятих параметрів, що позначаються символами %1-%9. Якщо Ви хочете використати більш дев'яти параметрів, треба використати команду SНІFТ.

В командному файлі можна також використати символ %0 ім'я ,що означає файлу ,що викону-ється.

Якщо в командному файлі знак % використовується не для позначки параметрів, а для інших цілей, наприклад, як частина імені файлу, то його потрібно набрати двічі.

Коментарі в командному файлі

Команда RЕМ дозволяє включити в командний файл коментарі, що не будуть інтерпретуватися як команди. Це робиться для того, щоб файл було зручно читати. Коментарі виводяться на екран по тим же правилам, що й звичайні команди.

ФОРМАТ: RЕМ будь-які символи,

Повідомлення при виконанні командного файлу

Команда echо дозволяє видавати на екран повідомлення з командного файлу, навіть якщо режим виводу echo off (відключений).

ФОРМАТ: ЕСНО повідомлення.

Повідомлення не може бути порожнім або мати значення ОN або ОFF оскільки echo без параметрів виводить: включений чи вимкнутий режим виводу (echo on або echo off ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пакетні командні файли і файл конфігурації МS DOS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок