Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Формати відео файлів, кодеки.Програми опрацювання відео

Формати відео файлів, кодеки.Програми опрацювання відео

Назва:
Формати відео файлів, кодеки.Програми опрацювання відео
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,20 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Формати відео файлів, кодеки.
Програми опрацювання відео”


ПЛАН
1. Цифрове відео
2. MPEG-1
3. MPEG-2
4. MPEG-4
5. MPEG Layer 3, і не тільки
6. Програми для роботи з цифровим відео
Список використовуваної літератури
1. Цифрове відео
Недоліки, властиві аналоговому способу відтворення відео, зрештою привели до розробки цифрового відеоформату. На зміну аналоговому відео прийшло цифрове. В області професійного відео застосовується кілька цифрових відеоформатів: D1, D2, Digital BetaCam і ін. На відміну від аналогового відео, якість якого падає при копіюванні, кожна копія цифрового відео ідентична оригіналу.
Хоча сучасний відеоряд базується на цифровій основі, практично всі цифрові відеоформати дотепер як носії вихідного сигналу використовують плівку з послідовним доступом. Тому більшості професіоналів в області відео усе ще звичніше працювати з плівкою, ніж з комп'ютером.
Звичайно, плівка як джерело даних все ще залишається більш кращою, ніж твердий диск комп'ютера, оскільки вміщає значно більший обсяг даних. Але зате для цифрового відеомонтажу використання комп'ютерів дає ряд істотних переваг: не тільки забезпечує прямий доступ до будь-якого відеофрагменту (що неможливо при роботі з плівкою, оскільки до необхідних ділянок можна добратися лише послідовно переглядаючи відеоматеріал), але і припускає широкі можливості обробки зображення (редагування, стискання).
Це досить вагомі причини для переходу відеовиробництва з традиційного устаткування на комп'ютерне.
Комп'ютерне цифрове відео являє собою послідовність цифрових зображень і зв'язаний з ними звук. Елементи відео зберігаються в цифровому форматі.
Існує безліч способів захоплення, збереження і відтворення відео на комп'ютері. З появою комп'ютерного цифрового відео стихійно стали виникати найрізноманітніші формати представлення відеоданих, що спочатку привело до деякої плутанини і викликало проблеми сумісності. Однак в останні роки завдяки зусиллям Міжнародної організації по стандартизації (ISO -- International Standards Organisation) вироблені єдині стандарти на формати відео даних.
2. MPEG-1
Якісні параметри відеоданих, оброблених MPEG-1, у аналогічні звичайному VHS-відео, тому цей формат застосовується в першу чергу там, де незручно чи непрактично використовувати стандартні аналогові відеоносії.
Відеокіоски
Відеокіоски (чи інформаційні кіоски) дають можливість по-новому організувати й автоматизувати сервіс у рамках однієї організації. Особливо це важливо для роздрібних магазинів, автомобільних салонів, банків і музеїв. Продавець не завжди здатний приділити досить уваги відразу декільком клієнтам, найчастіше від не має можливості докладно розповісти про всі особливості того чи іншого продукту чи наочно й ефектно його продемонструвати. А відеокіоск завжди під рукою. У ньому можна розмістити не тільки докладну інформацію про наявні продукти і послуги, але і включити туди інтерактивні відеофільми, що дозволяють просто і наочно відповісти на багато питань. До прикладу: “Які у вас э моделі автомобілів?” , “Розповісти про їхні особливості”, “Який колір я можу вибрати?”. Інформація, що виводилася у виді слайдів і супровідного тексту, тепер стає більш доступною й ефектнивною завдяки впровадженню повноекранного відео. Використовуючи MPEG-1, розроблювач регулярно і без особливих додаткових витрат можуть додавати вміст відеокіоску. Розвиток програмних засобів і еволюція користувальницького інтерфейсу ведуть до все більш вражаючих можливостей інтерактивності.
Відео за вимогою (Video on Demand)
Термін «відео за вимогою» з'явився порівняно недавно. На початку подібний сервіс можна було зустріти тільки в дорогих готелях, а тепер вже відбувається реалізація глобальної ідеї про інтерактивну цифрову систему, завдяки якій будь-який користувач зможе запросити який-небудь фільм чи передачу у визначений час і прямо на будинок. Сучасні технології дозволяють говорити про цей проект як про прийдешню реальність, хоча до появи подібного пристрою в широкому вжитку пройде ще кілька років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формати відео файлів, кодеки.Програми опрацювання відео

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок