Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інтерфейс операційної системи Windows. Елементи робочого стола

Інтерфейс операційної системи Windows. Елементи робочого стола

Назва:
Інтерфейс операційної системи Windows. Елементи робочого стола
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
933,37 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Тема: Інтерфейс операційної системи Windows. Елементи робочого стола.

Операційна система Windows основана на іконному діалогові користувача із комп’ютером. Інтерфейс Ос Win має вигляд вікон, у яких відображається склад даної папки. На відміну від Ос DOS ос Windows має більш привабливий вигляд. Робочий стіл складається із піктограм та панелі задач. На робочому столі ми можемо встановити всі необхідні ярлики до найбільш використовуючих програм, для швидкого їх запуску. На робочому столі після встановлення ос стандартними є ярлики Мого комп’ютера, корзина, входящі, мої документи та мережеве оточення.

Панель задач служить для швидкого доступу до установлених програм на даному комп’ютері. На панелі задач міститься індикатор мови, яка в даний момент використовується, також на панелі є годинник та деякі інші програми. Для налаштування властивостів пенелі задач потрібно на панелі задач, але не не значку натиснути одноразово ПКМ, після цього зявиться контекстне меню у якому для властивостів потрібно вибрати пункт свойства, після цього на екрані зявиться вікно у якому проводяться всі налаштування панелі задач: тут можна вказати відображення панелі задач поверх всіх вікон, автоматично забирати з екрану панель задач, встановити дрібні значки у головному меню, відображати час, або не відображати, також тут можна створити, або знищити пункти головного меню пуск. Також у раніше активізованому меню містяться пункти, які полегшують розміщення вікон на робочому столі: пункт вікна каскадом- розміщує відкриті в даний момент вікна каскадом, вікна зверху вниз-розміщує вікна зверху вниз, вікна зліва направо- розміщує вікна зліва напараво, звернути всі вікна- згортає всі вікна на панель задач. Також на панелі задач міститься кнопка пуск, активізувавши її одним натисканням ми бачимо деяких встановлених програм на даному комп’ютері.

Вікна ос Windows складаються із заголовка(часто виділена полоса вгорі вікна, на якій міститься назва даного вікна) кнопок управління вікном: звернути – для мімізування вікна, яке мімізується на панель задач; розвернути – для розвертання даного вікна до найбільшого розміру; закрити – для закриття даного вікна, меню вікна:файл-служить для деяких дій із виділеним файлом, або файлами: створити ярлик, видалити, створити та ін, вид-для налаштування виду даного вікна, правка-для деяких інших дій над файлами типу кпіювати, вставити, вирізати, вибране-служить для добавляння в папку вибране текучого файлу, справка-служить довідкою), також у вікні містяться кнопки меню, які часто мають спільні функції із меню вікном, та вміст даного вікна – папки, програми та файли. Також вікно може містити полоси прокручування у випадку коли вікно обмежує відображення свого вмісту.

Піктограми служать для діалогу користувача та комп’ютера. Піктограми бувають різного виду та властивостів. При двійному натиску на піктограмі відбувається основна дія на яку призначена дана піктограма, при одному натиску на піктограмі ЛКМ на екран виводиться контекстне меню, у якому ми бачимо додаткові функції піктограми:(залежить від призначення даної піктограми) начастіше зустрічається таке меню. Перший зверху пункт меню виконує основну операцію властиву даній піктограмі, в даному випадку открыть другий пункт виконує друк документу(пункт властивий тільки текстовим файлам), третій-создать створює новий документ(властивий тільки для редакторів, створює новий документ текучого формату), четвертий-быстрый просмотр дозволяє швидко переглянути вміст текучого документу, пятий пункт WinRar, AntiViral Toolkit Pro-(у випадку, коли програма не встановлена на даному компютері пункту не існує) служить для діалогу із даними програмами, отправить-служить для швидкого копіювання даного обєкту у вказане пізніше місце, вырезать-вирізає даний обєкт, копировать- копіює даний обєкт, создать ярлык- створює ярлик для даного обєкту, удалить-видаляє даний обєкт, переименовать- переіменовує даний обєкт, свойства- висвітлює властивості даного обєкту.

На фоні робочого столу може стояти малюнок, або вказана вами конфігурація, яка вказується у вікні налаштування робочого столу, для цього потрібно клацнути ПКМ на робочому столі не вказуючи при цьому на ніякий обєкт, після цих дій на екрані зявиться контекстне меню у якому потрібно вибрати пункт свойства.

Висновок: Отже я на цій лабораторній роботі ознайомився із інтерфейсом ос Windows, яка основана на іконному діалогові користувача із компютером.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Інтерфейс операційної системи Windows. Елементи робочого стола

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок