Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Обслуговування дисків ПК за допомогою стандартних програм Windows

Обслуговування дисків ПК за допомогою стандартних програм Windows

Назва:
Обслуговування дисків ПК за допомогою стандартних програм Windows
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,96 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема: Обслуговування дисків ПК за допомогою стандартних програм Windows.

Мета: Навчитися обслуговувати диски ПК за допомогою стандартних програм Windows.

План.

1.Запускання сервісних програм.

2.Дискові сервісні програми.

3.Перевірка диска.

4.Архівація даних.

5.Дефрагментація диска.

6.Форматування диска.

7.Робота з програмою Disk Cleanup.

8.Робота з програмою ScanDisk.

Хід роботи

1.Запускання сервісних програм.

Програми для обслуговування дисків ,можна запустити у меню ПУСК команду ПРОГРАМИ – Стандартні – Службові – ПОТРІБНА ПРОГРАМА.

Якщо необхідно обробити який – не будь диск, то найчастіше слід:

• У вікні папки МОЙ КОМП’ЮТЕР клацнути правою клавішею миші на значку потрібного диска;

• У контекстному меню вибрати команду СВОЙСТВА, а у вікні властивостей – вкладку СЕРВІС;

• У вкладці СЕРВІС вибрати одну із програм, натиснувши на відповідну кнопку ПРОВІРКА ДИСКА, АРХИВАЦИЯ ДАННИХ, ДЕФРАГМЕНТАЦИЯ ДИСКА.

У вікні дефрагментація диска виводиться детальна інформація про поточний стан диска. Щоб спостерігати за процесом дефрагментації, потрібно в цьому вікні натиснути кнопку СВЕДЕНИЯ Розшифрування умовних позначок можна прочитати у вікні ЛЕГЕНДА, що викликається натисканням однойменної кнопки.

2.Дискові сервісні програми.

Швидкість розв’язання багатьох задач, а іноді й принципова можливість їх розв’язання, залежать від стану зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв. Для перевірки стану дисків і поліпшення їх якості у Windows використовується кілька сервісних програм для.

• перевірка диска

• архівації даних

• дефрагментації диска

3.Перевірка диска.

Під час виконання операції введення/виведення бувають випадки, коли на деяких ділянках диска(кластерах) є дані, а інформації про ці кластери немає у змісті диска, чи навпаки, у змісті вказано два посилання на один кластер. Це так звані логічні помилки на диску. Крім них, можуть траплятися фізичні помилки, коли пошкоджено магнітний шар на деяких кластерах. Тому треба періодично робити перевірку якості диска й усувати обидва види помилок за допомогою сервісної програми ScanDisc. При виявленні логічних помилок ця програма об’єднує загублені кластери в один файл .Якщо в них була важлива текстова інформація ,то за змістом її можна буде далі відновити. При виявленні фізичних пошкоджень магнітного шару програма ScanDisc позначає кластери як непридатні для майбутнього записування в них інформації.

4.Архівація даних .

Коли на диску зберігається важлива інформація і потрібно зробити її резервну копію на дискетах чи на жорсткому диску іншого ПК в локальні мережі ,то можна скористатися службовою програмою Backup.

Якщо у разі архівації виявляється, що для розміщення недостатньо однієї дискети, ця програма запропонує вставити другу дискету, потім третю і т. д.

Відновлення копії з дискет на жорсткий диск здійснюється в тій же послідовності – спочатку у дисковод вставляють першу дискету і задають команду на відновлення, потім друг і т. д.

5.Дефрагментація диска.

Якщо записувати файл на диск, то спочатку вони займають послідовні суцільні ділянки. Після видалення файлів утворюються вільні місця, куди можна записувати нові файли. Але ці ділянки часто бувають вже несуміжними. Тому новий файл, який користувач бажає зберегти, спочатку записується на першу вільну ділянку. Якщо його розмір більший за розміри останньої, то його залишок записується на другій вільній ділянці, потім на третій і т. д.

Як наслідок, один файл може розміщуватися на кількох несуміжних ділянках. Процес оброблення такого файлу сповільнюється. Якщо файлів, що зберігаються фрагментами на різних ділянках диска, виявляється багато, то і робота з таким диском в цілому стає повільною. Тому рекомендується періодично робити упорядкування файлів – дефрагментацію дисків.

6.Форматування диска.

Форматування диска – процес нанесення на його поверхню спеціального магнітного сліду, за яким здійснюється записування або читання даних.

Під час форматування диск поділяється на треки, а доріжки на сектори Позначаються на ньому і дефектні місця. Їх позиції заносяться у таблицю розподілу файлів Fat

Форматування застосовують для:

• підготовки до використання жорсткого або логічного диска, розміщеного на жорсткому диску;

• підготовки дискети ,з якої можна завантажувати ОС (системної дискети );

• очищення дискети від інформації та виділення дефектних ділянок

Повторне форматування використовується в разі:

• виникнення фізичних пошкоджень або дефектних місць, коли інформація не читається;

• зараження вірусом, коли не можна вилікувати файли без втрати інформації.

Форматують диск командою Форматировать, яку можна вибрати так:

• відкрити папку Мой комп’ютер. Потім клацнути правою клавішею миші на значку диска, який треба відформатувати. У контекстному меню, що з’явиться на екрані, активізувати команду Форматировать.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обслуговування дисків ПК за допомогою стандартних програм Windows

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок