Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Особливості оперативно-тактичної характеристики злочинів, передбачених ст.363 КК України

Особливості оперативно-тактичної характеристики злочинів, передбачених ст.363 КК України

Назва:
Особливості оперативно-тактичної характеристики злочинів, передбачених ст.363 КК України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості оперативно-тактичної характеристики злочинів, передбачених ст.363 КК України


Останнім часом в Україні спостерігається стрімке зростання злочинів, пов’язаних із втручанням у роботу автоматизованих систем. Як правило, втручання це здійснюється з метою вчинення інших, більш тяжких злочинів: розкрадання майна, його вимагання під погрозою знищення чи спотворення інформації, що обробляється чи зберігається в автоматизованих системах, ознайомлення з такою інформацією, її викрадення, знищення тощо. Подібні зловживання в Україні мають тенденцію до зростання, але через свою специфічність і особливість вони є мало вивченими і вимагають від співробітників правоохоронних органів особливої уваги і саме тому комп’ютерна безпека на сьогодні є пріоритетним напрямком їхньої діяльності.
Одним із напрямків роботи підрозділів ОВС щодо розкриття злочинів у сфері інформаційних технологій є розкриття злочинів, пов’язаних з порушенням правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем. Сьогодні практика по даній категорії злочинів майже відсутня і потребує більш доцільного вивчення. Розглянемо статтю 363 КК України конкретніше - порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних машин, їх систем чи комп’ютерних мереж особою, яка відповідає за їх експлуатацію, якщо це спричинило викрадення, перекручення чи знищення комп’ютерної інформації, засобів її захисту, або незаконне копіювання комп’ютерної інформації, або істотне порушення роботи таких машин, їх систем чи комп’ютерних мереж.
Об’єктом даного злочину є встановлений порядок експлуатації АЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж.
Об’єктивна сторона злочину полягає в порушенні правил експлуатації АЕОМ їх систем чи комп’ютерних мереж, яке може бути здійснене як шляхом певних дій, так і шляхом бездіяльності, за умови настання в результаті такого порушення передбачених цією статтею наслідків.
Під правилами експлуатації АЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж слід розуміти будь-які правила, які регламентують користування цими машинами, їх системами чи мережами, проведення робіт з їх використанням, захисту таких машин, їх систем та мереж або інформації, яка в них знаходиться тощо.
Порушення правил експлуатації АЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж вважається злочинним лише в разі, коли його наслідком було: 1) викрадення; 2) перекручення або знищення комп’ютерної інформації, засобів її захисту; 3) незаконне копіювання комп’ютерної інформації; 4) істотне порушення роботи АЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж.
Ці наслідки можуть виникнути як безпосередньо в результаті дій самого порушника правил, так і в результаті протиправних дій інших осіб, які стали можливими через допущене порушення.
Склад злочину є матеріальним, тобто злочин вважається закінченим з моменту настання наслідків, передбачених у статті.
Даний склад має спеціальний суб’єкт злочину. Це особа, яка відповідає за експлуатацію АЕОМ, їх систем чи комп’ютерних мереж. Такою особою є користувач зазначених машин, систем чи мереж, а так само будь-яка інша особа, яка відповідно до своїх трудових, службових обов’язків або на основі відповідної угоди з власником (адміністратором) цих машин, систем та мереж виконує роботу, пов’язану з підтриманням їх у робочому стані, оновленням інформації, вдосконаленням АЕОМ, системи чи мережі, їх захистом чи іншу подібну роботу і зобов’язана при її виконанні дотримуватись встановлених правил експлуатації (і, зокрема, захисту) АЕОМ, систем та мереж.
Що стосується суб’єктивної сторони злочину, то питання характеру форми вини викликало суперечності у різних авторів. Так, наприклад, Мельников М.І., Хавронюк М.І., Єна І.В., характеризують форму вини необережністю. Голубєв В.О., навпаки, в своїх роботах наголошує, що дане діяння характеризується умисною формою вини – тобто злочинець усвідомлює, що порушує правила експлуатації, передбачає можливість чи неминучість неправомірного впливу на інформацію і заподіяння істотної шкоди, чи свідомо бажає заподіяння такої шкоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості оперативно-тактичної характеристики злочинів, передбачених ст.363 КК України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок