Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Програми архіватори ARJ.EXE, RAR.EXE

Програми архіватори ARJ.EXE, RAR.EXE

Назва:
Програми архіватори ARJ.EXE, RAR.EXE
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,58 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
З інформатики по темі:
“Програми архіватори
ARJ.EXE, RAR.EXE”


План
Архіватори.
Види програм архіванторів.
Програма архіватор ARJ.EXE і її суть.
Програма архіватор RAR.EXE і її суть.


Архіватори – це програми, що призначені для стиснення інформації. Процес стиснення називають також архівуванням, а результат – архівною інформацією.
Потреба в архівуванні часто виникає під час копіювання великих обсягів інформації для тривалого зберігання на дискети. Архіватори надають можливість зменшити кількість дискет, необхідних для зберігання цієї інформації. Для архівації файлів використовують спеціальні програми, які називають архіваторами. Перші архіватори з’явилися в 1985 році. Вони можуть об’єднувати в один архівний файл цілі групи файлів, включаючи і каталоги.
Можливість сучасних архіваторів широкі і різноманітні. Але можна виділити функції, які є загальними. До них відносяться : можливість додавання файлів в архів, поновлення архіву, перегляд файлів в архіві, знищення файлів в архіві, захист файлів від несанкціонованого доступу, вилучення файлів з архіву, перевірка цілісності архіву. Архівний файл може використовуватися тільки після того, як він буде відновлений у початковому вигляді, тобто розархівований. Розархівацію виконують або ті самі архіватори, або окремі програми які називають розархіваторами. До числа найвідоміших та широковикористовуючих архіваторів (розархіваторів) слід віднести: PKZIP.EXE, PKVNZIP.EXE, ARJ.EXE, PKPAK.EXE, PKVNPAK.EXE, LHA.EXE.
Усі ці програми запускаються з командного рядка DOS. Як приклад розглянемо роботу з універсальною програмою ARJ. Команди виклику ARJ у загальному вигляді мають вигляд: ARJ<параметр>[-(SW)] [(SW)…]<archive - name>[(file – names)…], де:
параметр визначає дію програми. Наприклад, а – архівація (Add), е – розархівація (Extract), х – розархівувати файл з повним іменем (включаючи підкаталог).
SW – ключ, який додає додаткову дію. Ключів може бути кілька або не бути зовсім;
Archive – name – ім’я архівного файлу;
File – names – список файлів, які архівуються або розархівовуються. Коли цей параметр відсутній, при розархівуванні з архіву відновлюються всі файли, а при архівуванні в архів включаються всі файли поточного каталогу.
Якщо при архівувані потрібно включити і підкаталог, то необхідно застосовувати ключ – r (перед ключом завжди ставиться знак «-»).
Архіватор ARJ створений в 1990 році в Кантворді (штат Масачусетс США). Робертом і Сюзен Джунг (пізніше ARJ Software Inc). Він став в перший половині 90-х років одним із найпоширеніших архіваторів в світі, завдяки дуже високим компресійним можливостям та дають високий швидкодії. Новим поштовхом у розвитку даної програми став 1998 рік, коли створено версії ARJ 2.6 (в цьому ж році створено версії 2.61 та 2.62) , що підтримувала довгі імена файлів та роботу в ОС Windows 9x/NT. Ще одним нововведенням даної версії є можливість створення частин (розділів) всередині архіву (ніби окремих каталогів), що дозволило поміщати одночасно декілька файлів з однаковим іменем в один архівний файл. Але ця можливість використовується лише при роботі програм в ОС Windows 9x/NT.
В 1999 році виходить перша повністю 32-розрядна версія для роботи в режимі командного рядка ARJ 3.0 (не працює в 16-ти розрядній MS.DOS). В липні 2001 року створено останню, на час написання даного посібника, 16-розрядну версію ARJ 2.76 та 32-розряднуARJ. Даний архіватор використовує для архівування метод Хафдалона і утворює архівні файли з розширенням arj та підтримує для розархівування дуже багато форматів архівних файлів. Програма ARJ дозволяє утворювати саморозархівовуні EXE – файли та архіви каталогів з створенням до 99 томів. Один архівний файл може містити до 65000 файлів. Крім цього, підтримується все для Windows – файлів збереження їх дати (часу) створення автоматичного редагування та використання. Програмний пакет ARJ містить в собі, крім самого архіватори ще цілий ряд програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Програми архіватори ARJ.EXE, RAR.EXE

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок