Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> ПЕРСПЕКТИВИ ТА ШЛЯХИ ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ В ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

ПЕРСПЕКТИВИ ТА ШЛЯХИ ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ В ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

Назва:
ПЕРСПЕКТИВИ ТА ШЛЯХИ ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ В ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бурхливий розвиток Інтернет останніми роками затронув і науки про Землю. Фактично, без використання даних, отриманих через Інтернет, на даний час неможливе жодне повноцінне географічне дослідження. Інтернет поряд, з традиційними публікаціями, є одним з основних джерел отримання різнопланових даних про природу і суспільство. Вільний доступ до електронних бібліотек у різних куточках світу, а також спеціалізованих електронних журналів робить можливим використання інформації, отримання якої в недалекому минулому потребувало величезних затрат часу і коштів, а в багатьох випадках було практично неможливим. Пошукові сервери дають можливість вибору з величезної кількості інформації, що міститься в мережі і щоденно поповнюється ту, що відповідає заданій тематиці, а отже досить повно оцінити стан розробленості тієї чи іншої проблеми, шляхом ознайомлення з сайтами установ та окремих дослідників у обраній галузі, отримувати оперативну інформацію про проведення і приймати участь в роботі міжнародних конференцій, симпозіумів тощо. З іншого боку, мережа Інтернет є джерелом найбільш оперативного доведення результатів досліджень до світового наукового співтовариства, найоперативнішим засобом обміну інформацією.

Одним з напрямків використання інтернет в природничо-географічних науках є отримання первинних цифрових даних, для подальшої їх обробки і представлення. Цифрові картографічні матеріали представлені в Мережі в різних видах. Для цілей геолого-геоморфологічних та ландшафтно-географічних досліджень найбільший інтерес представляє формат DEM - digital elevation modelling (карта висот рельєфу, топооснова). Цей формат являє собою матрицю, кожна точка якої характеризується координатами (широтою и довготою) та висотою. На основі такої матриці можлива побудова карт в ізолініях висот (contour map) та псевдотримірних тіньових карт рельефа (shadow map), або тримірних карт чи блок-діаграм (surface map). Проблемою використання DEM формату є існування його в кількох різновидах (подібно до графічного TIFF-формату) найбільш відомі з яких - USGS DEM і GTOPO DEM, і сумісність прикладної програми з однією з них не гарантує сумісність з іншою. Різномасштабні карти в DEM-форматі доступні на ряді сайтів, що належать американським науковим і урядовим організаціям, серед яких Геологічна служба Сполучених Штатів (USGS), HIMA ( організація на зразок Національного картографічного агентства, що належить збройним силам), NOAA National Data Centers тощо.

На сервері NOAA National Data Centers представлені дані ETOPO5 - п’ятимінутні матриці для всієї Земної кулі, а також батиметрія морського дна і карти поверхні дна, побудовані за даними супутникової альтиметрії. Крім того, представлені різноманітні геофізичні данні. Доступ до даних вільний, по протоколу FTP і HTML.

Вибір району здійснюється або на оглядовій мапі, або шляхом задання координат. Можливе отримання даних або у вигляді бінарного (з Sun- або PC-байт послідовністю, на вибір користувача) або у вигляді ASCII-файла. Слід зазначити, що on line можливо закачування файла об’ємом не більше 10 мегабайт. При перевищенні цього ліміту пропонується замовити дані на CD-ROM, що в наших умовах дещо складно.

Сервер NOAA National Data Centers містить дані в форматі DTED (digital terrane elevation data), аналогічному, згідно з інформацією, що розміщена на сайті, формату DEM). Матриця 30-секундна, аналогічна GTOPO30. Доступ до даних вільний. Дані розбиті на планшети, що відповідають лініям масштабу 1: 1 000 000. В середині планшета можливий вибір довільного за розмірами прямокутника, або планшету масштабу 1: 100 000. Дані являють собою tar-архів, що включає плоску матрицю і власне карту висот.

Найбільший інтерес для регіональних досліджень мають дані GTOPO30 - 30-секундні матриці, що охоплюють всю територію суші. Вони розбиті на планшети розміром 50 градусів по широті на 40 градусів по довготі (приблизно відповідає планшету масштабу 1:10 000 000. Вибір планшета здійснюється по карті.

Крім джерела даних, Мережа інтернет може використовуватися і як джерело безкоштовного і умовно-платного програмного забезпечення для роботи з даними.

Як відомо, більшість прикладних програм, з якими працюють в Україні, розроблені на базі Intel-Windows платформи, в ой час як більшість даних (формат DEM USGS) призначено для[ UNIX-платформ, а тому безпосередня робота, наприклад з dem-файлом неможлива, оскільки він має Sun'овську байт-послідовність. Для перетворення його в традиційну РС байт-послідовність можна скористуватися програмою Swapbyte, розробленою Ю. Соколовим (Геологічний інститут РАН), яка вільна для доступу користувачів Мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ШЛЯХИ ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ В ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок