Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Внутрішня організація реляційної СУБД

Внутрішня організація реляційної СУБД

Назва:
Внутрішня організація реляційної СУБД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,11 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Внутрішня організація реляційної СУБД
Структури зовнішньої пам’яті, методи організації індексів
Реляційна СУБД володіє рядом особливостей, що впливають на організацію зовнішньої пам'яті. До найбільш важливих особливостей можна віднести наступні:
Наявність двох рівнів системи: рівня безпосереднього управління даними у зовнішній пам'яті (а також звичайно управління буферами оперативної пам'яті, управління транзакціями і журналізацією змін БД) і язикового рівня (наприклад, рівня, що реалізовує мову SQL). При такій організації підсистема нижнього рівня повинна підтримувати у зовнішній пам'яті набір базових структур, конкретна інтерпретація яких входить в число функцій підсистеми верхнього рівня.
Підтримка відносин-каталогів. Інформація, пов'язана з іменуванням об'єктів бази даних і їх конкретними властивостями (наприклад, структура ключа індексу), підтримується підсистемою язикового рівня. З точки зору структур зовнішньої пам'яті відношення-каталог нічим не відрізняється від звичайного відношення бази даних.
Регулярність структур даних. Оскільки основним об'єктом реляційної моделі даних є плоска таблиця, головний набір об'єктів зовнішньої пам'яті може мати дуже просту регулярну структуру.
При цьому необхідно забезпечити можливість ефективного виконання операторів язикового рівня як над одним відношенням (проста селекція і проекція), так і над декількома відносинами (найбільш поширено з'єднання декількох відносин). Для цього у зовнішній пам'яті повинні підтримуватися додаткові "керуючі" структури - індекси.
Нарешті, для виконання вимоги надійного зберігання баз даних необхідно підтримувати надмірність зберігання даних, що звичайно реалізовується у вигляді журналу змін бази даних.
Відповідно виникають наступні різновиди об'єктів у зовнішній пам'яті бази даних:
рядки відносин - основна частина бази даних, переважно безпосередньо видима користувачам;
керуючі структури - індекси, що створюються з ініціативи користувача (адміністратора) або верхнього рівня системи з міркувань підвищення ефективності виконання запитів і звичайно автоматично системи, що підтримуються нижнім рівнем;
журнальна інформація, що підтримується для задоволення потреби в надійному зберіганні даних;
службова інформація, що підтримується для задоволення внутрішніх потреб нижнього рівня системи (наприклад, інформація про вільну пам'ять).
Ми розглядали на прикладах System R і Ingres два альтернативних підходи до організації реляційної СУБД з точки розділення функцій між різними компонентами. Нагадаємо, що в СУБД System R існувала інтегрована підсистема управління даними, транзакціями і журналізацією, в той час як в Ingres управління даними, було відділено від управління транзакціями і журналізацією.
У обох цих підходів є свої переваги і недоліки. Підхід System R дозволяє використати більш ефективні методи за рахунок спільного розв'язання проблем фізичної і логічної синхронізації, використанні загальних протоколів при управлінні буферами і журналізації і т.д. Але при цьому в деякому розумінні підсистема нижнього рівня стає монолітом; при самої вдалій її структуризації компоненти залишаються пов'язаними загальними протоколами взаємодії. Непродумані локальні зміни одного компонента можуть призвести до фатальних наслідків для всієї системи. Підхід Ingres дозволяє спростити структуру системи і зробити її більш гнучкої, але це можливе тільки за рахунок огрублення алгоритмів: застосування більш грубих методів управління транзакціями; жорстких протоколів журналізації і т.д.
Зрештою будь-яка конкретна система засновується на конкретному комплексному рішенні. Ми розглядаємо тут фрагменти таких рішень (ескізи).
9.1. Зберігання відносин
Існують два принципових підходи до фізичного зберігання відносин. Найбільш поширеним є покортежне зберігання відносин (кортеж є одиницею фізичного зберігання). Природно, це забезпечує швидкий доступ до цілого кортежу, але при цьому у зовнішній пам'яті дублюються загальні значення різних кортежів одного відношення і, взагалі кажучи, можуть бути потрібні зайві обміни із зовнішньою пам'яттю, якщо потрібна частина кортежу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Внутрішня організація реляційної СУБД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок