Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мова програмування BASIC

Мова програмування BASIC

Назва:
Мова програмування BASIC
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
521
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
BASIC (Бейсік) - мова програмування високого рівня, метою створення якої бу
ло отримати просту в користуванні мову програмування


Мова програмування BASIC


Зміст
 
 
 
 
 
 


BASIC (Бейсік) - високого рівня, метою створення якої було отримати просту в користуванні мову програмування. Мова набула поширення у , і лишається популярною й досі, маючи чимало діалектів. Мову було створено у професорами і .
Назва мови є акронімом від фрази Beginner's All-purpose Symbolic Instruction Code, що означає "універсальний код символьних інструкцій для початківців".
Історія
Передумови
До середини комп'ютери були надто дорогими машинами, що використовувались лише для особливих задач, і виконували лише одну задачу за раз (т. з. пакетна обробка). Однак, протягом 1960-х, ціна на комп'ютери стала падати так, що, навіть, невеликі компанії могли їх собі дозволити. Швидкість комп'ютерів збільшувалась, і настав час, коли вони часто почали спростоювати не розв'язуючи задач.
Мови програмування тієї ери, як і комп'ютери, на яких вони використовувались, були розроблені для специфічних задач, таких як наукові обчислення. Оскільки машині були дорогими і лише одне завдання могло виконуватись за раз, то і машинний час було дорогим - тому швидкість обчислення стояла на першому місці.
В той же час зростала популярність систем із розділенням часу. В таких системах, процесорний час розділявся і всі користувачі почергово отримували короткий відрізок цього часу. Машини були досить швидкими для того, щоб в результаті кожен користувач за терміналом відчував себе так, ніби він працює з системою один. Теоретично, розділення часу радикально знижувало вартість машинного часу, оскільки одна машина могла спільно використовуватись сотнями користувачів.
Народження
Оригінальний Бейсік було вигадано у році Джоном Кемені и Томасом Курцом в Дартмунському колледжі, і, під їх керівництвом, було реалізовано командою студентів коледжу. З часом, коли з'явились інші діалекти, цей «початковий» діалект стали називати Дартмунським Бейсіком (Dartmouth BASIC).
Бейсік було спроектовано так, щоб студенти могли писати програми, використовуючи термінали із розділеням часу. Він створювався, як вирішення для проблем, пов'язаних із складністю старіших мов. Він призначався для користувачів з простішіими задачами, не стільки зацікавлених у швидкості обчислень, скільки в можливості використовувати комп'ютер для вирішення своїх задач.
В проектуванні мови використовувались такі вісім принципів: нова мова має
1. бути простою у використанні для початківців
2. бути мовою програмування загально призначення
3. надавати можливість розширення функціональності, доступу досвідченим програмістам
4. бути інтерактивним
5. надавати ясні повідомлення про помилки
6. швидко працювати на невеликих програмах
7. не вимагати розуміння роботи апаратного забезпечення
8. захищати користувача від операційної системи
Мова часткого ґрунтувалась на і, частково, на , з додатками, які робили мову зручнішою для роботи в режимі розділення часу, і, пізніше, обробки тексту та матричної арифметики. Спершу Бейсік було реалізовано на GE-265 з підтримкою великої кількості терміналів. Всупереч розповсюдженій думці, на момент своєї появи це була компілююча мова. Кількома роками пізніше, дуже поважний спеціаліст у галізу програмування, , висловив думку, що використання оператора GOTO, що існував у багатьох мовах, в тому числі, в Бейсіку, сприяло поганій практиці програмування. Дехто, також, висміював Бейсік за його повільність і простоту.
Автори мови вирішили, що вона має належати громадскості, тому мова швидко набула поширення. Також, чимало часу автори витрачали на популяризацію мови. В результаті, знання мови Бейсік стало досить поширеним і її було реалізовано численної кількість виробників. Особливої популярності мова набула на нових на зразок DEC PDP та Data General Nova. На цих машинах мову біло реалізовано як інтерпретатор, а не як компілятор.
Вибуховий ріст
Незважаючи на те, що мова вже використовувався на кількох мінікомп'ютерах, його справжнє розповсюдження розпочалось з появи на мікрокомп'ютері Altair 8800.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мова програмування BASIC

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок