Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків

Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків

Назва:
Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків


Банківські інформаційні системи
Використання банками мережі Internet у комерційних цілях. Мережа Internet розвивається експоненційно. WWW стала перетворюватися на загальнодоступну систему масового інформаційного обслуговування. Інтерактивний характер спілкування в мережі, особливо в WWW, підштовхував до того, щоб розширити коло джерел прибутку за межі традиційних надходжень від розміщення реклами. В Європі з'явилися дистанційні торгові служби, де можна ознайомитись з пропозицією товарів, подивитись їх фотографії на екрані комп'ютера – і тут же замовити товар, заповнивши відповідну екранну форму. Пройшло не так уже багато часу, і подібні служби були доповнені засобами дистанційної оплати товару – по тій самій мережі, із використанням спочатку звичних пластикових карток, а потім і спеціально розроблених для Internet механізмів розрахунку.
Саме з цього моменту банки почали активно залучатись до роботи в Internet. У розробку безпечних засобів електронних розрахунків для мережі почали вкладатись великі гроші, що відразу ж привернуло до них увагу комп'ютерних фірм. Деякі західні банки почали створювати служби розрахунків, цілком орієнтовані на Internet. З'явилося навіть декілька "віртуальних банків", обслуговування в яких в основному відбувається через Internet.
Ситуація в країнах СНД дещо гірша. За станом на кінець липня 1998 р., у російській частині Internet, наприклад, було представлено всього близько десятка банків. Ніяких систем електронних розрахунків через Internet немає. Інтерактивні служби, в основному, обмежені деякими операціями на ринку цінних паперів. Наші банки в основному використовують WWW для розміщення інформації про себе.
Проте початок покладений, і вітчизняні банки в WWW присутні (і навіть занесені у світові каталоги). Що стосується електронних розрахунків, у цій сфері прогрес стримується відсутністю нормативно-правової бази.
Способи використання Internet фінансовими організаціями
Зупинимося на тих основних можливостях, які дає банку застосування Internet. Слід зазначити, що мережа Internet у принципі може бути застосовна для самих різних сфер роботи банку – від взаємодії з клієнтом до обміну інформацією з іншими банками.
Етапи роботи банків в Internet.
Перший етап – використання World Wide Web для публікування рекламної та іншої інформації. На сьогоднішній день приблизно 300 фінансових організацій застосовують WWW як засіб реклами.
Другий етап – надання клієнтам базового доступу в банк. Клієнти одержують можливість переглянути фінансову інформацію, при цьому вони нічого не можуть із нею зробити.
Третій етап – інтерактивна взаємодія з клієнтом, завдяки якій клієнт одержить не тільки доступ до фінансової інформації, але і зможе внести корективи в інформацію і провести різноманітні розрахунки. При такій реалізації системи на базі Internet можуть прийти на зміну спеціалізованим системам "банк-клієнт" або, принаймні, узяти на себе частину їх функцій. На Заході вже є приклади так званих " віртуальних" банків, які взагалі не мають звичайних філій, і ведуть усі справи з клієнтами через Internet.
Ще один напрямок роботи – створення міжбанківських інформаційних систем. І, нарешті, важливою для банку є можливість одержання різноманітної фінансової інформації: реклама, новини, інформаційні архіви.
Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації
Internet як середовище поширення фінансової інформації в режимі реального часу надає користувачу наступні безумовні переваги: –
відкритість та розробленість стандартів, наявність надійного набору технічних засобів для конструювання сервісу; –
відносна дешевизна каналів зв'язку; –
доступність, можливість доступу користувача до інформації з будь-якої точки без додаткових витрат.
Проте існує низка чинників, що обмежують широке використання Internet як середовища поширення фінансової інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок