Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Глобалізація і проблеми інтелектуальних ресурсів України

Глобалізація і проблеми інтелектуальних ресурсів України

Назва:
Глобалізація і проблеми інтелектуальних ресурсів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,47 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Глобалізація і проблеми інтелектуальних ресурсів України


Реформи в Україні 90-х років XX століття можновладні особи сприйняли як можливість досягнення власних цілей. На превеликий жаль, кримінальний механізм доступу до природних ресурсів, сформований владою; фактичне існування країни за рахунок продажу природних багатств і спекуляції; небачені в історії темпи збагачення сформованих українських кланів; нездатність протистояти інкорпорації в українське соціально-культурне середовище гірших зразків бізнес-культури розвинених країн; «розкладання» державних інститутів внаслідок великих можливостей кримінальних коштів ускладнювало сприйняття українців за кордоном, додаючи їм мафіозних рис.
У розвинених країнах існував (та ще й існує) подвійний стандарт щодо інтелектуального (кадрового, професійного) потенціалу України, спричинений зацікавленістю цих країн щодо того, що могло б працювати на них сьогодні і в майбутньому, не тільки у тій сфері, де є інтерес, а й на перспективу відносин з Україною. Це певною мірою стосується й інтелектуального потенціалу України, бо сьогодні, наприклад, запросивши працювати за кордон висококваліфікованого фахівця, можна ним скористатися як дешевшим працездатним або інтелектуальним ресурсом, оскільки Україна не може сама його сьогодні запотребувати, а в майбутньому цей тактичний крок набуває стратегічного характеру. Навряд чи в майбутньому такий професійний ресурс зможе працювати на інтереси України. Відомі українські математики роками працюють у Польщі, Канаді, США.
Як розцінювати це з позицій управлінської науки? Чи варто розглядати розвинені країни Заходу як певні центри управління світовим порядком? Якщо виходити з класичної управлінської парадигми «суб'єкт-об'єктних» відносин, то напрошується висновок про те, що нами управляють ззовні. Але, чи так це? Відповідь треба шукати з позицій самоорганізації й організації світового соціуму, оскільки управлінська парадигма «суб'єкт-об'єктних» відносин вичерпала свій потенціал в умовах глобалізації та дії на світові процеси інтелектуальних ресурсів співтовариств країн.
У пропонованій статті спробуємо розкрити проблеми інтелектуальних ресурсів України в умовах глобалізації.
Сучасна економіка безпосередньо пов'язана з науково-технічним прогресом. Це приводить до масового створення нових галузей промисловості і техніки. Отже, до необхідності інтелектуалізації виробництва. Тому ефективність промислового виробництва нині істотно визначається розвитком науки та рівнем вищої освіти, а забезпечення його функціонування вимагає освіченішого і спеціально підготовленого персоналу. Відповідно, розв'язання цих проблем стає інтересом практично кожної сучасної держави, якій потрібні гарантії стабільності [1–6]. Сучасні демократичні процеси в Україні потерпають від правового нігілізму і політичної апатії населення, інертності електорату і низької ефективності колективних демократично-представницьких органів, що значною мірою є наслідком недостатньої взаємодії держави та освіти. Поки вони демонструють один одному необдуману байдужість, процес триває, тобто народжується і виховується відповідне спотворене суспільство [7].
У контексті відкритості світу і глобальних процесів у розвинених країнах можна вести мову про «країни суб'єкти відкритості», які здійснюють вплив (інформаційний, техногенний, ресурсоспустошуючий) на світові процеси. Суб'єкт управління нечітко виражений — це «країни об'єкти відкритості» зі своїми ресурсами (інформаційними, організаційними, фінансовими, матеріальними, військовими, технологічними, інтелектуальними), системою цінностей, соціальним потенціалом. Щодо об'єкта управління, то він є не відособленим, а «країною об'єктом відкритості». Склад цих країн нестабільний, він змінюється. Але якщо на відносини «країн суб'єктів відкритості» і «країн об'єктів відкритості» розглядати з позиції останніх, то сприймаються ці відносини саме в термінах звичних «суб'єкт-об'єкт-них» зв’язків.
Така соціокультурна інтеграція і взаємоузгодженість інтересів та ресурсів розвинених країн на рубежі ХХ–ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Глобалізація і проблеми інтелектуальних ресурсів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок