Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Концептуальна модель інформаційної бази системи планування діяльності підприємства

Концептуальна модель інформаційної бази системи планування діяльності підприємства

Назва:
Концептуальна модель інформаційної бази системи планування діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
КОНЦЕПТУАЛЬНА МОДЕЛЬ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БАЗИ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
 


Постановка проблеми. Побудова інформаційної бази системи планування діяльності підприємства є багатоетапним процесом. На першому етапі необхідно розробити концептуальну модель, що має визначити усі суттєві особливості інформаційної моделі предметної області, виявити її склад та структуру.
Актуальність проблеми. Проблема інформаційного забезпечення системи планування підприємства є завжди актуальною, оскільки від якості інформаційного забезпечення в значному ступені залежить результат планування та виконання планових завдань.
Основна частина. Концептуальна модель інформаційної бази (КМІБ) є результатом першого етапу складного процесу побудови моделі бази даних (БД) системи планування діяльності будь-якого підприємства.
Концептуальний рівень є інтеграцією локальних уявлень користувачів БД, що відповідає погляду її адміністратора (керівника підприємства). Саме він володіє множиною інформаційних об’єктів і всіма можливими асоціаціями між ними, тоді як кожен кінцевий користувач переглядає лише обмежений фрагмент БД [2].
На етапі концептуального моделювання об’єкти реального світу зображуються якомога можливо приближеними до життя. КМІБ має виражати ясне розуміння сфери діяльності підприємства та функцій, що ним виконуються. На цьому рівні абстракції модель БД не залежить від комп’ютерного устаткування та програмного забезпечення, які мають бути визначені на наступних етапах інформаційного моделювання [4].
Зазвичай виділяють два підходи до інформаційного моделювання на концептуальному рівні: «від предметної області» та «від запиту».
Підхід «від предметної області» полягає в тому, що формується позамашинне інформаційне забезпечення всієї предметної області без урахування поточних потреб користувачів і прикладних програм. Вважається, що поточні потреби автоматично будуть враховані при такому підході. Іноді цей підхід називають ще об'єктним.
При підході «від запиту» основним джерелом інформації про предметну область є вивчення запитів користувачів і потреб прикладних програм. Цей підхід називається функціональним. При такому підході БД проектується для виконання поточних задач управління без урахування можливості розширення системи і виникнення нових задач управління [6].
Перевагами підходу «від предметної області» є об'єктивність, системність при відображенні предметної області і стійкість інформаційної моделі, можливість реалізації великої кількості прикладних програм і запитів, у тому числі незапланованих при створенні БД. Недоліком цього підходу є значний обсяг робіт, що його потрібно виконати при визначенні інформації, яка підлягає фіксації в БД, що відповідно ускладнює і збільшує термін розробки проекту.
Функціональний підхід орієнтований на реалізацію поточних вимог користувачів і прикладних програм без урахування перспектив розвитку системи. При його використанні можуть виникнути складнощі в агрегації вимог різних користувачів і прикладних програм. Проте за такого підходу значно зменшується трудомісткість проектування, а отже, є можливість створити систему з високими експлуатаційними характеристиками.
Однак узятий окремо кожний з цих методів не може дати достатньо інформації для проектування раціональної КМІБ. Тому при проектуванні КМІБ доцільно спільно використовувати ці два підходи.
При побудові КМІБ треба бути впевненим, що модель має всі необхідні дані, а усі дані, що є в моделі, дійсно потрібні. В КМІБ мають бути визначені всі елементи даних, що необхідні для трансакцій БД, а кожний елемент КМІБ має використовуватися, принаймні, в одній трансакції.
Проте не слід вдаватися до надмірного спрощення. Необхідно мати на увазі не тільки поточні потреби підприємства, але й майбутні його операції. Тобто в КМІБ бажано передбачити наступні модифікації та доповнення, що гарантує подальші інвестиції в інформаційні ресурси [4].
Перейдемо тепер до структури КМІБ. Основними елементами КМІБ є предмети (сутності), якісні представлення суттєвих властивостей предметів (атрибути) та відносини між предметами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Концептуальна модель інформаційної бази системи планування діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок