Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поява та розвиток персональних ЕОМ

Поява та розвиток персональних ЕОМ

Назва:
Поява та розвиток персональних ЕОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Поява та розвиток персональних ЕОМ


План:
Історичний огляд розвитку комп’ютерної техніки.
Закон Мура.
Прогнози зростання комп’ютерної техніки
Класифікація комп’ютерної техніки.
Персональні комп’ютери.
Корпоративні комп’ютери.
Суперкомп’ютери.
Історичний огляд розвитку комп’ютерної техніки.


Історичний огляд розвитку комп’ютерної техніки.
Перші цифрові ЕОМ з'явилися в 40-х роках минулого сторіччя. Ідея їхнього створення належить американському математику фон Нейману. Ці ВЕОМ (великі електронно-обчислювальні машини) були величезного розміру і могли займати кілька кімнат. Потім починається швидкий розвиток ЕОМ; при цьому одне покоління ЕОМ змінюється наступним. Перші персональні ЕОМ створені фірмою "Intel IBM" у 1982 році. На сьогоднішній день випущене вже шосте покоління ЕОМ.
З появою ЕОМ усі комп'ютерні спеціальності не були чітко диференційовані. Одна людина займалася і програмним забезпеченням, і ремонтом, і установкою комп'ютера, оскільки робота на ВЕОМ мала на увазі не тільки уміння користатися складними "комп'ютерними програмами", але і знання пристрою ВЕОМ. З появою перших персональних комп'ютерів виділяється така професія, як технік по комп'ютеру, чи фахівець з апаратного забезпечення. Ці люди займалися в основному технічним обслуговуванням ЕОМ. З появою останнього, шостого, покоління ЕОМ професія техніка по комп'ютеру відокремлюється від професії фахівця з апаратного забезпечення. Це пов'язано зі складним пристроєм останніх комп'ютерів. З одного боку, необхідні люди, що займалися б простим технічним ремонтом і установкою (технік по комп'ютеру), з іншого боку - люди, які б розбиралися в більш складних питаннях технічного забезпечення (фахівець з апаратного забезпечення).
Перший сучасний комп'ютер ENIAC у 1945 році успішно використовувався для розрахунку артилерійських балістичних таблиць, замінивши сотні обчислювачів з арифмометрами. Він важив 30 тонн, займав велике приміщення. Складався ENIAC із 1500 електромеханічних реле і 17 тисяч електронних ламп, споживав 150 КВт електроенергії і при цьому зберігав обсяг інформації, еквівалентний усього лише 80 символам. Коштував ENIAC мільйони доларів. В подальшому комп’ютери вдосконалювались в напрямку нарощення обчислювальних потужностей, зручності і економічності експлуатації. Розвиток сучасних персональних комп’ютерів нерозривно зв’язаний з появою мікропроцесорів. Мікропроцесор - це мініатюрна обчислювальна машина, розміщена на одній великій інтегральній схемі. На одному кристалі надчистого кремнію з допомогою складного і надточного технологічного процесу створюються мільйони транзисторів та інших схемних елементів, з’єднувальні проводи і точки підключення зовнішніх виводів. В сукупності вони створюють такі логічні блоки, як арифметичний пристрій, керуючий пристій, регістри і т.д.
Перший мікропроцесор Intel 4004 з'явився в 1971 році. Він мав таку ж обчислювальну потужність, що і ENIAC, але коштував усього 200 доларів. Intel 4004 містив 2300 транзисторів, мав розрядність 4 біти, міг адресувати 640 байтів пам’яті і споживав декілька десятків ватів. Його тактова частота - характеристика, від якої залежить швидкість роботи процесора - становила одну десяту мегагерца.
Перший 16-розрядний мікропроцесор і8086 фірма Intel випустила в 1978р. Він містив 29000 транзисторів, мав тактову частоту 5 мегагерц (МГц) і міг адресувати 1 Мбайт пам’яті. На базі цього мікропроцесора були створені перші комп’ютери IBM PC. З цього моменту розвиток мікропроцесорів нерозривно пов’язаний з розвитком персональний комп’ютерів. Поява нових поколінь мікропроцесорів призводила до створення на їх основі нових поколінь персональних комп’ютерів. І навпаки, зростаючі потреби в нарощенні ресурсів персональних комп’ютерів вимагали потужніших мікропроцесорів, що стимулювало їх розробку.
У 1982 році був випущений процесор Intel 80286, що містив уже 134 тисячі транзисторів, міг адресувати до 16 Мбайт фізичної пам’яті і мав тактову частоту 6 МГц.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Поява та розвиток персональних ЕОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок