Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Ingres: загальна організація системи, основи мови Quel

Ingres: загальна організація системи, основи мови Quel

Назва:
Ingres: загальна організація системи, основи мови Quel
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,12 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Ingres: загальна організація системи, основи мови Quel
Історія СУБД Ingres
По своїй значущості для розвитку і поширення реляційного підходу до управління базами даної СУБД Ingres (Interactive Graphics and Retrieval System) знаходиться близько до System R, хоч історія і організація цієї системи багато в чому відрізняється від System R. Для початку коротко розглянемо історію Ingres.
Проект і експериментальний варіант СУБД Ingres були розроблені в університеті Берклі під керівництвом одного з найбільш відомих в світі вчених і фахівців в області баз даних Майкла Стоунбрейкера (Michael Stonebreaker). З самого початку СУБД Ingres розроблялася як мобільна система, що функціонує в середовищі ОС UNIX. Перша версія Ingres була розрахована на 16-розрядні комп'ютери і працювала головним чином на машинах серії PDP. Це була перша СУБД, поширювана безкоштовно для використання в університетах. Згодом група Стоунбрейкера перенесла Ingres в середу ОС UNIX BSD, яка також була розроблена в університеті Берклі. Сімейство СУБД Ingres з університету Берклі прийнято називати "університетської Ingres".
На початку 80-х була утворена компанія RTI (Relational Technology Inc.) для доведення університетських прототипів до рівня комерційних продуктів. З цього моменту стали розрізнювати університетську і комерційну СУБД Ingres. У цей час комерційна Ingres підтримується, розвивається і продається компанією Computer Associates. Зараз це одна з розвиненої комерційної реляційної СУБД.
Хоч в багатьох відносинах комерційні варіанти Ingres є більш розвиненими, ніж університетські, в учбових цілях набагато цікавіше говорити про університетські розробки. По-перше, як у разі будь-якого комерційного продукту, інформація про внутрішню організацію комерційної Ingres в основному носить закритий характер. У той же час, з приводу університетської Ingres є багато високоякісних публікацій. По-друге, університетську Ingres можна випробувати на практиці і навіть подивитися її початкові тексти. Нарешті, по-третє, саме в університетської Ingres були випробувані багато які оригінальні ідеї, що використовуються в цей час в багатьох інших системах. З використанням цієї системи в університеті Берклі (і інших університетах) проводилися багато які учбові і дослідницькі роботи.
Тому в даній лекції ми будемо розглядати організацію університетської версії СУБД Ingres, яка тісно пов'язана з особливостями мови QUEL (в такій же мірі, в який System R тісно пов'язана з особливостями мови SQL). Далі, кажучи про СУБД Ingres, ми будемо в цій лекції мати на увазі університетську Ingres.
8.2. Ingres як UNIX-орієнтована СУБД. Динамічна структура системи: набір процесів
СУБД Ingres проектувалася з розрахунку на використання в середовищі ОС UNIX. Ця система грала роль свого роду віртуальної машини. Орієнтація на використання UNIX наклала істотний відбиток на загальну організацію Ingres, на статичну і динамічну структуру СУБД.
Передусім, всі бази даних, що обслуговуються СУБД Ingres на даному UNIX-комп'ютері, зберігаються в одному піддерево файлової системи. Кожній базі даних відповідає окремий довідник, кожне відношення бази даних (включаючи службові відносини) зберігається в окремому файлі ОС UNIX. Захист програмних компонентів системи від несанкціонованого виконання і баз даних від несанкціонованого доступу засновується головним чином на загальному механізмі захисту файлів ОС UNIX. При установці СУБД Ingres автоматично заводиться спеціальний "користувач" ОС UNIX з ім'ям Ingres, від імені якого працюють всі системні процеси Ingres, і тільки йому дозволяється запускати ці системні процеси і звертатися до файлів баз даних. Більш точне управління доступом бере на себе Ingres.
Існують дві можливості виклику Ingres - в інтерактивному режимі командою мови Shell або з прикладної програми, написаної на мові EQUEL і перетвореній прекомпілятором мови EQUEL до програми на мові Сі. У першому випадку створюється наступна структура процесів:
У другому випадку структура процесів виглядає таким чином:
Процес 1 - це інтерактивний термінальний монітор, що дозволяє користувачеві формулювати, редагувати і виконувати набори команд Ingres (операторів мови QUEL).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ingres: загальна організація системи, основи мови Quel

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок