Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи у бізнесі

Інформаційні системи у бізнесі

Назва:
Інформаційні системи у бізнесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,63 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Інформаційні системи у бізнесі


На сьогоднішній день питання застосування сучасних інформаційних технологій, зокрема Internet, для комерційної діяльності постало надзвичайно гостро, адже їх використання надає компанії величезні конкурентні переваги над іншими фірмами. Саме тому комерційні фірми йдуть в Internet швидше, ніж будь-яка інша група користувачів (рис. 1). У плані зовнішньоекономічної діяльності Internet може реально послужити їм у проведенні маркетингових досліджень на зовнішньому ринку, спілкуванні з постачальниками і клієнтами, обміні комерційною інформацією, пошуку партнерів та створенні спільних підприємств.
Рис. 1. Графік зростання кількості серверів в WWW
З жовтня 1994 р. по січень 1998 р. кількість корпоративних WWW серверів зросла із 127 до 44 тис. Комерційні організації вбачають Internet уже не як тільки дослідницьку мережу суперкомп'ютерів, а як загальнодоступний інформаційний та комунікаційний ресурс. За допомогою Internet фірми можуть розробляти нову продукцію, приймати замовлення, одержувати необхідну кореспонденцію та офіційні документи, проводити спеціалізований інформаційний пошук у відповідних установах, наприклад, таких як Dialog Information Services Inc., Data Star, та інші. Проведення широкомасштабних досліджень у сфері високих технологій та їхнє застосування на даний момент переживає період вибухового росту. Відомі авіакосмічні фірми та компанії ВПК США все активніше використовують можливості, надані всесвітнім співтовариством комп'ютерних мереж. Вони відкривають для публічного доступу корпоративні WWW-сервери, які містять різноманітну інформацію, виконують технічні та маркетингові дослідження і проводять мережеві відеоконференції.
Обсяг вихідних запитів на проведення інформаційного пошуку в Internet фахівцями з маркетингу, а також науковими та інженерними робітниками зростає приблизно на 25 % щомісяця. Для задоволення цих запитів традиційними засобами довелось би проаналізувати сотні найменувань галузевих та офіційних видань.
"Привабливість нових навігаційних програм, таких як Netscape або Mosaic, полягає в тому, що не треба бути комп'ютерним асом для користування новими інформаційними технологіями Internet", – свідчать представники компанії Raytheon. Тієї ж думки дотримуються і співробітники корпорації Lockheed Martin, згадуючи, що за старих часів користувачі були змушені використовувати Unix, для того, щоб витягти якусь користь з Internet. Компанія Raytheon навіть створила спеціальну експертну раду з вивчення можливостей найбільше ефективного застосування нових мережевих технологій.
Використання Internet для зовнішньоекономічної сфери діяльності дає можливість підприємцям та маркетологам досліджувати нові можливості ринку та шукати нові ринки збуту для своїх товарів, виділяти і вивчати різноманітні сегменти ринку, такі, наприклад, як демографічний, географічний, організаційний, соціографічний, фаховий, поведінковий і т.д. Відстеження відповідної інформації, яка публікується в Internet, також може виявитися корисним для прогнозування подальшого розвитку споживчого попиту і виявлення нових тенденцій у поведінці існуючих і потенційних клієнтів.
Якщо компанія достатньою мірою диверсифікована, за допомогою Internet вона зможе проникнути в нові сфери бізнесу раніше за інших, замість того щоб намагатися вести конкурентну боротьбу у межах своєї поточної діяльності.
Електронна пошта, об'єднана зі швидкими інтерактивними протоколами типу Telnet і протоколом передачі файлів (FTP), є дуже ефективним засобом для здійснення продуктивної взаємодії через середовище Internet. FTP та Telnet надають можливість клієнтам із своїх машин здійснювати доступ до ресурсів віддаленої машини – серверу в інтерактивному режимі (ON-LINE). FTP надає можливість користувачам з'єднуватись з іншими комп'ютерами і проводити пошук в їх каталогах публічного доступу, копіювати на свої носії інформацію та програми, що їх зацікавили, та розміщувати власну кореспонденцію. TELNET-протокол з'єднує користувачів із віддаленою машиною і надає їм доступ до її програмних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інформаційні системи у бізнесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок