Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Негативні наслідки комп'ютеризації

Негативні наслідки комп'ютеризації

Назва:
Негативні наслідки комп'ютеризації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Негативні наслідки комп'ютеризації


Обчислювальна техніка міцно увійшла до професійної діяльності, побут і дозвілля сучасної людини, стала потужним каталізатором науково-технічного і соціального прогресу. Важко зараз назвати будь-яку сферу життя і діяльності людини, де б не використовувалася обчислювальна техніка. Своїм швидким розвитком і розширенням масштабів застосування обчислювальна техніка зобов'язана в першу чергу досягненням мікроелектроніки.
Щоб наочно уявити собі темпи прогресу мікроелектроніки, можна навести таке порівняння: якщо б автомобілебудування розвивалось зі швидкістю розвитку сучасної електроніки, то "Роллс-Ройс" зараз коштував би 2.75 дол. і витрачував би всього 0.1 см3 бензину на 100 км пробігу. Такими успіхами мікрокомп'ютерізація завдячує появі якісно нового класу машин – персональних комп'ютерів (ПК), або комп'ютерів індивідуального користування, що надають споживачу практично такі ж самі обчислювальні ресурси, якими володіли великі ЕОМ 60-х рр., і міні-ЕОМ 70-х рр.
Процес комп'ютеризації охоплює всі рівні управління економікою. Все більше застосування ПК починають знаходити і в непромисловій сфері. Основними напрямками використання ПК у цій сфері є установча діяльність, у тому числі організаційна і ділова, освіта, наукові розрахунки і, нарешті, побут.
Разом з тим персональний комп'ютер може і вже стає знаряддям зла, оскільки, як сказав відомий американський фантаст Р.Бредбері, "ЕОМ це порожня рукавичка, що повинна бути надіта на руку людини, але рука може бути і гарною, і поганою". І "вільний світ" уже перетворив плоди генія людини – комп'ютерну техніку на високоефективну "електронну відмичку".
По-перше, з'явилися нові види злочинів (використання ЕОМ для привласнення власності, крадіжки математичного забезпечення, програм з автоматизованих систем проектування, шантаж за допомогою ЕОМ та ін.) В Америці бурхливо ростуть так звані "електронні крадіжки". Ось, наприклад, як було здійснено найбільше за всю історію Америки пограбування банку. Дехто Стенлі Ріфкін, фахівець з обслуговування ЕОМ, "розколов" код, керуючий електронною системою банку "Секьюріті Пэсифік Hейшнл Бенк" у Лос-Анджелесі, і дав команду ЕОМ на переведення 10 млн дол. на його поточний рахунок. Банк щодня проводить до 1500 операцій на суму близько 4 млрд дол. і тому в цьому потоці пропажа "всього" 10 млн дол. могла бути і непоміченою. Ріфкін же попався тільки тому, що став спекулювати алмазами на награбовані гроші.
В іншому випадку програміст банку в Міннеанаполісі включив у програму АСУ цього банку команду, що дозволяла йому брати з банку будь-яку суму грошей у будь-який час. Його "фінансова діяльність" залишалася непоміченою, доки не вийшла з ладу ЕОМ, що примусило банк повернутися до старого засобу проведення банківських операцій, тобто до використання людей – бухгалтерів. Вони в той же час виявили "електронного шахрая".
Мають місце і випадки, коли самі володарі "розумних машин" використовують їх для нечесних цілей. Керівництво однієї із страхових компаній Лос-Анджелеса, скориставшись ідеєю гоголівського Чичикова, ввело в пам'ять машини свого банку десятки тисяч "мертвих душ", щоб штучно роздути активи компанії.
Але всі ці злочинні акції – ніщо у порівнянні з аферою співробітників австралійської фірми "Хепичген". За допомогою комп'ютерних операцій вони "полегшили" рахунки чотирьохсот банків на суму 170 млн дол. і зникли.
Загальні збитки банків США від комп'ютерних зловживань складають десятки мільярдів доларів на рік.
Грабіжники з "електронними відмичками" діють напевно, їх прибутки набагато вище, ніж у тривіальних гангстерів, а захопити їх на місці злочину практично неможливо.
Слід зазначити, що лише близько 11 % "комп'ютерних крадіжок" доходять до суду, ще рідше – до в'язниці.
На думку багатьох західних кримінологів, ЕОМ є самим багатообіцяючим знаряддям злочинів майбутнього. Вже зараз економічні збитки від злочинів, що вчиняються з допомогою ЕОМ, у розвинених країнах можна порівняти з перевагами, одержуваними від їх впровадження, а соціальні, моральні втрати взагалі не піддаються оцінці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Негативні наслідки комп'ютеризації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок