Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Соціально-політичні інформаційні системи

Соціально-політичні інформаційні системи

Назва:
Соціально-політичні інформаційні системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Соціально-політичні інформаційні системи


Серед найбільш важливих питань виділяється проблема забезпечення необхідною інформацією людей, приймаючих управлінські рішення. Саме підвищення ступеню орієнтації в усій інформаційній сфері стає вагомим фактором задоволення соціальних інтересів. У першу чергу це стосується соціально-політичної інформації.
Згідно з деякими даними Української Академії державного управління, одним із головних чинників посилення багатьох зовнішньо- та внутрішньополітичних конфліктів є запізніла та неадекватна реакція керівництва на зміни політичної ситуації. З одного боку, це має місце при управлінні на основі недостатньої кількості соціальних, політичних та економічних показників; з іншого боку, – за відсутності достатньо ефективної системи оперативного спостереження, що мало б компенсувати низьку інформаційну визначеність, якою характеризується більшість політичних ситуацій. У зв'язку з цим одним із стратегічних завдань для структур державної влади стає впровадження ефективних форм моніторингу політичної ситуації.
Під моніторингом, у даному випадку, ми розуміємо комплекс заходів з періодичного відстеження, подальшої аналітичної обробки та представлення інформації про зміни в політичній ситуації (ПС). Моніторинг відіграє роль своєрідного зворотного зв'язку у саморегуляції політичної системи. Періодичність вимірів може змінюватися залежно від конкретних політичних умов.
На думку одного з російських соціологів, теоретика "масової інформації" Б.А.Грушина, сполучення понять "інформація" і "соціологія" не здається несподіваним. Задовго до всякої теорії інформації було відомо, що суспільне життя на всіх рівнях соціальної організації наповнене різноманітними повідомленнями, думками, тобто різного роду інформацією.
Інструментом здійснення всього комплексу моніторингових заходів, які необхідні при прийнятті важливих політичних рішень, є моніторингова інформаційно-аналітична система (МІАС), На думку фахівців, саме такі системи дають можливість органам управління отримувати інформацію про політичну ситуацію, яка має наступні ознаки: вона не є штучно спрощеною, тобто відповідає реальній ПС; при її аналізі можуть використовуватися як якісні, так і кількісні засоби; вона дозволяє зберегти цілісність ситуації на різних рівнях її розгляду. Найчастіше МІАС виділяється як засіб інформаційно-аналітичної роботи, принципово протилежний традиційним якісним, ручним засобам обробки інформації.
Потреба у використанні моніторингових інформаційно-аналітич-них систем виникає за наступних обставин:–
наявність великого інформаційного масиву і значної кількості параметрів, що відстежуються, унаслідок чого стає неефективним (або зовсім неможливим) використання традиційних, неформалізованих методів обробки емпіричних даних;–
динамічний характер досліджуваних процесів, що не залишає часу для "ручної" обробки інформації; –
багатоваріантний, імовірнісний характер розвитку подій, де має бути врахована більшість навіть статистично не значимих ліній розвитку; –
потреба в прогнозуванні зміни ситуації з розрахунком ймовірності реалізації того або іншого сценарію;–
залежність дослідника і пов'язана із цим потреба скорочення зони суб'єктивної інтерпретації.
У 1996 р. виповнилося 25 років з моменту появи першого мікропроцесора. Нові програмні технології зажадають подальшого значного збільшення продуктивності комп'ютерів. Однак уже зараз велику частину часу процесор персонального комп'ютера завантажений не більше, ніж на 5 % від своїй потужності. Розв'язати цю проблему покликана концепція "мережевого комп'ютера", що висувається компанією Oracle. Замість звичайного персонального комп'ютера пропонується мережевий термінал з невеликою пам'яттю і не дуже могутнім процесором, сполучений через мережу з великим комп'ютером, який виконує операції, пов'язані зі значним обсягом обчислень, і виступає як сховище програм. Доповненням до "мережевого комп'ютера" може бути технологія розподіленої обробки даних, що давно використовується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Соціально-політичні інформаційні системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок