Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Сучасні інформаційні технології. Гіпертекст.

Сучасні інформаційні технології. Гіпертекст.

Назва:
Сучасні інформаційні технології. Гіпертекст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Сучасні інформаційні технології. Гіпертекст.


ЗМІСТ
1. Вступ............................................................... 3
2. Історія гіпертексту..........................................4
3. Гіпертекст як форма організації
інформації………………………………………6
4. Гіпертекстова технологія.............................. 8
5. Гіпертекстові системи...................................11
5.1. Властивості ідеалізованої гіпертекстової системи.......................................................... 12
 
5.2. Основні критерії для оцінки потужності гіпертекстових систем.................................. 13
6. Недоліки і проблеми гіпертекстових систем................................................................. 14
7. Гіпертекст - інструмент представлення знань....................................................................14
8. Висновки........................................................ 15
9. Література...................................................... 17


Вступ.
Гіпертекст - сучасна інформаційна, комп'ютерно-підтримувана технологія організації текстових, графічних, відео- та звукових матеріалів, а також їх споживання, що відзначається двома особливостями:
1) в ній поєднуються нелінійний, асоціативно - фрагментарний та сітковий принципи репрезентації інформаційного середовища;
2) формування та вилучення потрібної інформації здійснюється шляхом вільної навігації за нелінійними зв'язками, зафіксованими в гіпертекстовому середовищі.
Сучасний стан розвитку інформаційних технологій, зокрема, операційні системи типу Місrosoft Windows, МасОS, XWindows, а також прикладні програмні продукти, які створені для них, мають риси, які свого часу були описані дослідниками гіпертексту. Віконний інтерфейс, маніпулятор "миша", панель завдань та інші "звичні" для користувача речі було винайдено при проектуванні першої гіпертекстової комп'ютерної системи ще в 1963-у році.
Розвиток всесвітньої мережі INTERNET, а точніше нформаційний бум, який не спадає впродовж останніх років, нерозривно пов'язаний з World Wide Web (WWW) — першою інформаційною гіпертекстовою службою планетарного масштабу. Кількість і доступність інформації помножені на зручність гіпертекстової організації цієї величезної бази даних зробили так, що велика кількість людей вже не уявляють своє повсякдення без INTERNET.
Гіпертекст як технологія, з його інтуїтивно зрозумілим, наближеним до людського способу мислення інтерфейсом, став одним з найефективніших способів представлення інформації. Ідеологія гіпертекстового представлення інформації дедалі поширюється не тільки на енциклопедичні знання, але й на спосіб організації інтерфейсу будь-якого сучасного програмного продукту, від іграшки до системи банківського обліку.
В цій роботі зроблено спробу сумувати сучасні знання про гіпертекст, його історію, складові частини, напрямки розвитку та сфери застосування.


Історія гіпертексту.
Першим, хто глибоко усвідомив недосконалість традиційних методів роботи з усілякими носіями інформації (звітами, планами, програмами, дові-дниками, енциклопедіями, книгами й ін.), а також недосконалість і самої форми організації цих носіїв, був Буш, науковий радник президента Рузвельта. Під час другої світової війни він виконував обов'язки директора Управління досліджень і розробок США і відчував величезне інформаційне перевантаження при контролі діяльності 6000 вчених, які працювали на оборону країни. Буш передбачав інформаційний вибух. У 1945 р. він зазначав, що існуючі методи представлення і перегляду результатів досліджень цілком неадекватні тим завданням, які постають перед користувачем. Він наголошував, що складності при пошуку необхідного запису частіше усього виникають через штучність побудови самої пошукової системи. Як правило, дані всіх типів заносяться в пам'ять відповідно до алфавітного або числового порядку, і інформація відшукується шляхом перегляду поверх униз підкласу за підкласом. Крім того, досягнувши необхідного елемента, користувач повинен вийти із системи і знову включитися в неї, щоб пройти вже новим шляхом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Сучасні інформаційні технології. Гіпертекст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок